Фан Клуб: Победа - Прилеп

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Осум години ве ебаше Брацо ко шо сакаше? Тогаш, со кое право ТИ дојде да кажуваш овде? Физички подготвена ко од пушка екипа, благодарение на вашио градски ривал, кој нејчите да го поддржите дур игра во евро-куп и се ситите на нивниот „неуспех“ (макар шо не ни беа поразени). Орце дур се глупираше кај Јанко, акционерско друштво не знам шо, на крајо мораше Трифун со синчето педерско да ве спасува, и да го остај на цедило Работнички пред ЛШ квалификациите.

Шо се однесува на скандирањата, не бев таму и не знам шо било.
Само да се потсетам на едно многу блиско минато, и Комити: „Прилеп е село“; „Одете на тутун“; „Немате аеродром“ :)pos2:); „Селски пички“...
Не знам за држава Чаир и не оправдувам такво нешо...
Ама че речам : „Да даде Госпо, да се врати, 63 година... (понатаму знајш); „Вардар да ве однеси, Вардар да ве однеси!!! (ако не се иструјате од прекрасната вода на Вардар пред то)
Имам пријатели скопјани, и се разбира, останати лујџе, шо не заслужуваат вакви работи, но ваков мочко ко тебе заслужува.:bip::bip::bip:
Аха значи не беше вчера на натпревар, епа дозволи ми да ти објаснам.
Натпреварот почна и се што можеше да се слушне од запад беше напред Вардар, Вардар шампион, Вардар олео Вардар бла бла бла т.е. без ниедно скандирање за Победа или за Прилеп, и вашите почнаа во ист стил т.е. со песни за својот клуб арно ама некаде накај 15 минута изгледаа ги пукнаа комплексите што ГТЦ и Рамстор беа затворени и што не можеа да појдат на шопинг после утакмица па почнаа најпрвин со 63та па со бојан 13ка,и после се со ред, се додека Глигоров не ги заќуте со 3тиот гол.
Кога веќе го спомнав Никола Глигоров само да те подсетам дека произлезе од вардаровата младинска школа и како и повеќето фудбалери што дојдоа од Работнички не е новајлија туку само направи кам-бек во македонската фудбалска гордост популарно наречена Вардар (ако сакаш и ќе ти ги набројам сите до еден што и во минатато го носеа црвено-црниот дрес а сега само се вратија)
Ех сега и да ти објаснам зашто фамилија Костовски се пресели во Вардар.Одговорот е едноставен, затоа што ако вчера играа Работнички-Победа на градски ќе имаше само 30 а не 3000 гледачи.
И за крај и јас имам пријатели од цела Македонија,на одмор со Чкемабри пиев пиво и јадев кебапи и мило ми е, јас сум само роден во Скопје а нити по мајка нити по татко сум Скопјанец и не се чуствувам како скопјанец,впрочем Вардар и Скопско се единствените работи што ги сакам а што се made in Skopje, да седниме на пиво ќе видиш дека отворено ќе ти кажам дека Скопје како град не личи на ништо,арно ама ако ја запееш 63та пивото од глава ќе ти го треснам па макар и на заебанција било.
Поздрав!
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Осум години ве ебаше Брацо ко шо сакаше? Тогаш, со кое право ТИ дојде да кажуваш овде? Физички подготвена ко од пушка екипа, благодарение на вашио градски ривал, кој нејчите да го поддржите дур игра во евро-куп и се ситите на нивниот „неуспех“ (макар шо не ни беа поразени). Орце дур се глупираше кај Јанко, акционерско друштво не знам шо, на крајо мораше Трифун со синчето педерско да ве спасува, и да го остај на цедило Работнички пред ЛШ квалификациите.

Шо се однесува на скандирањата, не бев таму и не знам шо било.
Само да се потсетам на едно многу блиско минато, и Комити: „Прилеп е село“; „Одете на тутун“; „Немате аеродром“ :)pos2:); „Селски пички“...
Не знам за држава Чаир и не оправдувам такво нешо...
Ама че речам : „Да даде Госпо, да се врати, 63 година... (понатаму знајш); „Вардар да ве однеси, Вардар да ве однеси!!! (ако не се иструјате од прекрасната вода на Вардар пред то)
Имам пријатели скопјани, и се разбира, останати лујџе, шо не заслужуваат вакви работи, но ваков мочко ко тебе заслужува.:bip::bip::bip:
Кога не знаете некои работи подобро не пишувајте за Вардар. Благодарение викаш на нашиот ривал, Вардар застана таму кај што е !? Само се се плашам дека е обратно, лани Работнички имаше 11 фудбалери на Вардар и без нив тешко дека ќе станеше тоа што беше до минатата сезона. Убаво ти кажаа погоре, вчера Градски беше солидно исполнет иако Скопје беше буквално празно. Жалосно е што наместо да навивате за вашите клубови, вие на натпреварите пеете 90 % песни против Скопје. Ве разбирам дека ви е многу криво што повтроно сме најјаки, што повторно ќе имаме моженост за влез во групите на ЛШ. Биди сугурен дека кога ќе дојде моментот Вардар да игра во Европа, нема да се случи како лани Ацуле и Хари цел Прилеп да го направат будала со продавање на натпреварот со Левадија.
 
F

fantomX

Гостин
Кога не знаете некои работи подобро не пишувајте за Вардар. Благодарение викаш на нашиот ривал, Вардар застана таму кај што е !? Само се се плашам дека е обратно, лани Работнички имаше 11 фудбалери на Вардар и без нив тешко дека ќе станеше тоа што беше до минатата сезона. Убаво ти кажаа погоре, вчера Градски беше солидно исполнет иако Скопје беше буквално празно. Жалосно е што наместо да навивате за вашите клубови, вие на натпреварите пеете 90 % песни против Скопје. Ве разбирам дека ви е многу криво што повтроно сме најјаки, што повторно ќе имаме моженост за влез во групите на ЛШ. Биди сугурен дека кога ќе дојде моментот Вардар да игра во Европа, нема да се случи како лани Ацуле и Хари цел Прилеп да го направат будала со продавање на натпреварот со Левадија.
11 фудбалери од Вардар?! Се прашувам само како че им одеше кариреата ако останеа во тогаш, мизеријата од клуб, Вардар.
За останатото, само че кажам уживајте дури имате спонзор кој овозможува голем годишен буџет, речиси 1 милион евра.
И Победа да има таков спонзор, на стадион че има по 7000-8000 гледачи секое коло, нема мајмуно да си игра мајтап, че има успеси.
Ама нема. Во некои подобри времиња, сега нема. :toe:

И врати се страна поназад, и види зошо реагирав. Другарчето Јово а и ти, неповикани идите овде да кажувате. Зато марш!!!:bip:
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
11 фудбалери од Вардар?! Се прашувам само како че им одеше кариреата ако останеа во тогаш, мизеријата од клуб, Вардар.
За останатото, само че кажам уживајте дури имате спонзор кој овозможува голем годишен буџет, речиси 1 милион евра.
И Победа да има таков спонзор, на стадион че има по 7000-8000 гледачи секое коло, нема мајмуно да си игра мајтап, че има успеси.
Ама нема. Во некои подобри времиња, сега нема. :toe:

И врати се страна поназад, и види зошо реагирав. Другарчето Јово а и ти, неповикани идите овде да кажувате. Зато марш!!!:bip:
Дај боже и Победа да има јак тим и буџет од милион евра, пошто и Вардар никогаш нема да биде јак ако нема силни ривали во домашното првенство (како Пелистер, Победа, Македонија ЃП, Работнички и др.) Само вие како што ми изгледа се крстите во брацо а и самиот спомна дека Вардар до лани беше мизерија,и вистина беше ама тогаш спонзор ни беше вашиот сегашен спонзор. А кога веќе изгубивте 3:0 фала богу дека ќе ја искористам приликата малце да ве р’чнам,и вас никој неможе да ви забрани да го правите истото во иднина кога ќе успеете да не победите, на крајот на краиштата се е во духот на ривалството, мене ми е криво што во секој град од нашава мила Македонија немаме ривали како вас и како чкемабрите. до душа искрено кажано вие сте далеку од она што бевте до пред некоја година,на финалето од купот 2007 секоја ви чест,ве имаше преку 1000,одлично гостување, ама вчера бевте само 20-30, а бројот ви се намали зашто свативте дека тоа финале го продаде ацуле исто како што и подоцна го продаде и мечот со Левадија(веќе спомна мојот колега од ф.а.).Ех исти такви шиткачи го водеа и нашиот Вардар,ама кренавме глас против нив за спас на нашиот миленик и успеавме да си го вратиме клубот на здрави нозе и на старите патеки,а сега целата фудбалска мафија во земјава се обединила во вашата сакана ФК Победа.Фали само уште и гризли да ви го стават во управа и ќе го имате најшалабајзерскиот тандем во светот на фудбалот Ацуле и Гризли. Добронамерно ви советувам да постапите по наша скрипта инаку сериозно ви кажувам дека се што ќе ви донесе брацо кога ќе му текне да наврати некој ден од Хамбург ќе бидат само банани.
 
F

fantomX

Гостин
Го знам убо Брацо, зма знам и како беше до сега (мизерно). Брацо ако има даено појче од 50000 евра, добро е. И то знам.
Ама трета и најважна работа шо ја знам е: НЕМА силни компании, или лујџе (финансиски) шо би и помагнале на Победа. Странец? Тешка работа. Барем со Ацуле. Од градов: Витаминка, Пивара, Мермер (грчки)...? Нема. Толку. Ниедна од фирмиве не е финансисики мојчна да ја финансира Победа, да речам, колку Трифун шо го финансираше Работнички а сега и Вардар. А и со Ацуле е ризик, така да...
Спас е сите фирми заедно, со градска помош од Мајрана (или ако дој некој друг за некое време), да ја презема Победа. Ама такво нешо нема. А и Ацуле тешко се че се откажи (макар шо кизнеј како е Победа регистрирана, дали негова или кизнеј како).

Значи, ко шо реков претходно, во некои подобри времиња. Сега не.
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Аман бе пријателе зар со 50 000 евра ќе правите екипа, после фала богу дека ќе не елиминираат екипи од Азербејџан и од Кипар што до вчера не ни беа достојни дури ни за спаринг партнери. да не те подсеќам дека Победа во минатото победуваше и проаѓаше екипи од Романија, Србија,Турција па ајде и да се подсетиме на петардата што му ја тренасвте на Спартак и тоа среде Трнава со желба да се повтори и во иднина. Прееска спомна дека сме му се сителе на Работнички што испадна во прво коло,неееее пријателе грешка си, првичниот план беше вардаровиот состав да игра во европа и да стигне што подалеку а дури после крајот од евро одисејата играчите да се преселат во Вардар,арно ама новиот претседател на Работнички Драган Поповски изрази желба одма да расчисти со трифуновци и сам да си прави екипа.и пак за Работнички настапија двајца играчи пратени како помош од Вардар (Кметовски и Димче Ристевски).Секоја чест за играчите на Работнички,храбро се бореа,испаднаа ама барем машки и без пораз.Туку доста беа филозофии за денеска,поздрав и мислите што прајте пошто на реваншот во Прилеп петарда ќе ви стресиме :helou:
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Takvoto navivanje od majmuni bese isprovocirano od skopskite kopilijna i ironicna vratka na vaseto drzava skopje pa kakva drzava skopje na samiot vlez od sk vidovme mn avtomobili so razveani albanski znaminja sramota takva slka vo prilep nema da vidis nikogas i koga gi spomna branitelite vecna im slava i da te potsetam deka vo 2001 od prilep imase najgolem broj braniteli.A za utakmicata mozam da kazam deka vardar ja nadigra pobeda no ova e samo pocetok na prvenstvoto ce vidime ponatamu.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Od PP sum,ama na fudbal ne sum bil od finaleto so Sloga ko izgubivme 5-1. Ili mozda 6-1 bea - pred 7 8 godini. Dur ne se sredi Acule pojce pari da archi vkladilnici vo Germanija vo Avstrija vo Italija na Pobeda odkolku za Pobeda,I Adziriste da go sieba,shansa nema Pobeda da zastani na zdravi noze i da nosi triumfi.A be ko ce imase derbi vo Prilep praznik beshe za dushata i a ochite.Od najmalo da najgolemo na stadion.Sega so kogo beeee...Pa i Blaze Bibio glaven na navivachka grupa.Of mori majkoooo..pa za igrachive da ne prajme muabet..Site kataden pijani kamenja a drugio den na utakmica.BRUKI.Teshko mi e ko ce go pishuvam ova,ama to e realnosta.

Znam deka se e do parite i ako mu se daj pottik na igrachite che nosa uspesi i che trcha ko konji(to mu e rabota) ama so kogo breeee!?!?!
 
F

fantomX

Гостин
Аман бе пријателе зар со 50 000 евра ќе правите екипа, после фала богу дека ќе не елиминираат екипи од Азербејџан и од Кипар што до вчера не ни беа достојни дури ни за спаринг партнери. да не те подсеќам дека Победа во минатото победуваше и проаѓаше екипи од Романија, Србија,Турција па ајде и да се подсетиме на петардата што му ја тренасвте на Спартак и тоа среде Трнава со желба да се повтори и во иднина. Прееска спомна дека сме му се сителе на Работнички што испадна во прво коло,неееее пријателе грешка си, првичниот план беше вардаровиот состав да игра во европа и да стигне што подалеку а дури после крајот од евро одисејата играчите да се преселат во Вардар,арно ама новиот претседател на Работнички Драган Поповски изрази желба одма да расчисти со трифуновци и сам да си прави екипа.и пак за Работнички настапија двајца играчи пратени како помош од Вардар (Кметовски и Димче Ристевски).Секоја чест за играчите на Работнички,храбро се бореа,испаднаа ама барем машки и без пораз.Туку доста беа филозофии за денеска,поздрав и мислите што прајте пошто на реваншот во Прилеп петарда ќе ви стресиме :helou:
50000 стартни, понатаму мајмуно че крпи некако. :tapp:

Takvoto navivanje od majmuni bese isprovocirano od skopskite kopilijna i ironicna vratka na vaseto drzava skopje pa kakva drzava skopje na samiot vlez od sk vidovme mn avtomobili so razveani albanski znaminja sramota takva slka vo prilep nema da vidis nikogas i koga gi spomna branitelite vecna im slava i da te potsetam deka vo 2001 od prilep imase najgolem broj braniteli.A za utakmicata mozam da kazam deka vardar ja nadigra pobeda no ova e samo pocetok na prvenstvoto ce vidime ponatamu.
Немаше нешо за тутуно?

Od PP sum,ama na fudbal ne sum bil od finaleto so Sloga ko izgubivme 5-1. Ili mozda 6-1 bea - pred 7 8 godini. Dur ne se sredi Acule pojce pari da archi vkladilnici vo Germanija vo Avstrija vo Italija na Pobeda odkolku za Pobeda,I Adziriste da go sieba,shansa nema Pobeda da zastani na zdravi noze i da nosi triumfi.A be ko ce imase derbi vo Prilep praznik beshe za dushata i a ochite.Od najmalo da najgolemo na stadion.Sega so kogo beeee...Pa i Blaze Bibio glaven na navivachka grupa.Of mori majkoooo..pa za igrachive da ne prajme muabet..Site kataden pijani kamenja a drugio den na utakmica.BRUKI.Teshko mi e ko ce go pishuvam ova,ama to e realnosta.

Znam deka se e do parite i ako mu se daj pottik na igrachite che nosa uspesi i che trcha ko konji(to mu e rabota) ama so kogo breeee!?!?!
Прошлава сезона ко бев на една утакмица, не знам со кој тим, имаше на платно, клаено на оградата на големата трибина од кај болницата шо е: Светио дрес се брани со желба и борбеност, а не со алкохол и продаени утакмици.
За алкохоло, прв пример Гешо!!! Мамте негово, колбас невиден, снага само за 30 минути, до 50та се влечи ко желка, и после замена. Дибек. И другите не се порни, ама овај шампион беше.
Тренер - Никола Здравески!!! :tapp:
Само се ѕвери, можи и да му окара на некој играч...:kesa:

СЕЉАЧАНА!!!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
50000 стартни, понатаму мајмуно че крпи некако. :tapp:


Немаше нешо за тутуно?


Прошлава сезона ко бев на една утакмица, не знам со кој тим, имаше на платно, клаено на оградата на големата трибина од кај болницата шо е: Светио дрес се брани со желба и борбеност, а не со алкохол и продаени утакмици.
За алкохоло, прв пример Гешо!!! Мамте негово, колбас невиден, снага само за 30 минути, до 50та се влечи ко желка, и после замена. Дибек. И другите не се порни, ама овај шампион беше.
Тренер - Никола Здравески!!! :tapp:
Само се ѕвери, можи и да му окара на некој играч...:kesa:

СЕЉАЧАНА!!!
Пијаничиште невидено!Ни тој не знај колку е пијан кога игра.Еднаш бев зад гол на Победа-Милано лани полуфинале куп.Може се сејчаваш, 3-4 минута имавме пенал, ако гледаше.И Гешо имав шанса да го гледам од блиску.Очите 24-ка не знаеше кај оди, цел пребледен.После 30-40 минута се влечеше.Од шестанесетник на Милано до средина.И мака му беше назад да се врати.Срам се таквите играчи за било кој клуб.
 
F

fantomX

Гостин
Гешо отиде на проба во Албанија, за една недела се врати.
Гешо отиде не проба во Хајдук Сплит, по три дена се врати.
Причина: Не можел да истрча два круга континуирано околу терено!!!:kesa:

Туку ај да го остајме, сега е играч на Милано :)pos:), дур не му скисни и нив да го трпа, и Николче и Ацуле да го прима пак назад, пошо се разбира, че нема пари за било кој друг шпиц.:tapp:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ja sum samo za Novche Guseto da go zema vo ubaj race da se rastrcha deteto.Go poznavam od ko pocna fudbal da igra kaj mene pred zgrada na 5 6 godini.Samo vo nego ima idnina i primer ce bidi za da mu se daj malce pottik i na drugite.Ama ima i pobitno od to kako sho kazav,neka mu zalepa po nekoja kinta fazla,pa da vidime dali ce trcha nekoj ili ne.i ushte pobitno od to:Red i disciplina.A ne ko nekoja raspashana komanda se.I posle sida imale fudbalerive,umirale od ekstazi...Normalno.
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Takvoto navivanje od majmuni bese isprovocirano od skopskite kopilijna i ironicna vratka na vaseto drzava skopje pa kakva drzava skopje na samiot vlez od sk vidovme mn avtomobili so razveani albanski znaminja sramota takva slka vo prilep nema da vidis nikogas i koga gi spomna branitelite vecna im slava i da te potsetam deka vo 2001 od prilep imase najgolem broj braniteli.A za utakmicata mozam da kazam deka vardar ja nadigra pobeda no ova e samo pocetok na prvenstvoto ce vidime ponatamu.
Бев на Јужна и ве анализирав и вас а и моите од запад. На завчерашниот натпревар првата провокација стигна од ваша страна кога негде накај 15та минута ги запеавте 63та и бојан 13ка, па после одкако свативте дека веројатно не сте се дослушнале до западна се ср’чкавте со старата гарда од јужна, ( "Стара Гарда педери"). Е после тоа многу јасно дека следуваше одговор најпрвин од запад со "во цела прилепска околија чудна фамилијарна состојба..." и од јужна со "сите на тутун" . Ok уште еднаш ќе кажам дека сето тоа е во духот на ривалството и подобро да има вакви препукувања одколку ич да нема публика. ама со "држава чаир" вие не плукавте по Скопје туку по Македонија. На утакмицата Комити пееа се и сешто за Прилеп и за Победа и за вас мајмуните(одкако вие први почнавте) ама држава Скопје бар на овој натпревар ни еднаш не спомнаа.
За крај кога веќе спомна дека на влез од Скопје сте виделе албанска свадба или сунет, ќе ти кажам дека јас такви сцени на одмор во Струга гледав секој ден,меѓутоа дали тоа значи дека Струга е албански град ? се разбриа дека НЕ!
П.С. знам дека Прилеп даде многу херои во 2001 и уште еднаш нека им е вечна славата на сите, зборот ми беше дека тие не се бореа и гинеа за вие денес да пеете "држава чаир". а ако еден ден навратите накај чаир со свои очи ќе видите дека на фасадите од зградите на многу повеќе места со спреј се напишани графити со содржина Вардар Комити или Лојал Фанс одколку Слога или шверецерат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom