Фан Клуб: Победа - Прилеп

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
videte znas sto ke vi kazam....treba ednas da se zberat site navivacki grupi ama treba stvarno....ne samo da se pisuva po forumo treba ama nisto ne biduva....neka se zatvori taa omraza megu navivackite grupi barem na malce vreme za da im pokazame na Albancite sto sme.....jas sum od strumica se molam na gospod da se vrati belasica vo 1 liga i da igrame so siptarive....ke imame kontakt eden den si iskrivenite faci....daj boze da ima mnogu navivacki grupi so nas....ne biduva veke ni ja kradat drzavat eejjj...mora da se prezema nesto...koj e so mene
 
F

fantomX

Гостин
Ај да се вратиме малку...
По првите 2 кола, Победа загуби од Силекс во неделата на гости, а денсека, во Прилеп,
Победа - Напредок 4-1
Капинкоски, Настоски, Ацески и Трипуноски за Победа.
Поп Панев за Напредок.
 
F

fantomX

Гостин
Пораз на победа дома од Ренова, 0-1
Некој Андонов гол даде.
Ма, не ми се коментира појче:tapp:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Jas sum za Rabotnicki ali mnogu mi e krivo sto Acule ja upropastuva Pobeda,toj covek treba da se izbrka..Pobeda e edna od najdobrite ekipi vo Makedonija i zalno e koga ke ja vidis tabelata..Treba da e gore so Rabotnicki i da se bori za prvo mesto..Pozz
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
treti avgust vardar-pobeda skopskive picki ce go krkaat majmuni zakon
 
F

fantomX

Гостин
Место мозоко, на гол Угренович...
Како само че ни помогни Брацо......:tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:
 
В

Вори

Гостин
1 коло Вардар-Победа 3-0,убедлива победа на Вардар и слабо издание на Победа,ама сеа надевам дека ќе се борат за Европа оваа сезона.Позз!!!:salut:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Во новава сезона ПОБЕДА Шампион!!!
 
F

fantomX

Гостин
Ацуле мајмуно е таков мангуп, шо и без Брацо нема да отпадниме. Туку да помогни да дојме до некој еврокуп ебаго.
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Без гајле мајмунчина, ќе ви дојди утре брацо од Хамбург ќе ви донеси банани, барем така нас не лажеше 8 години. Во петочниот спорт прочитав дека ќе сте дошле 200 души со три автобуси,а она што вчера го видов на исток беа 20 провокаторчиња, што си мислеа дека нивната пАбеда можи да остани непоразена. Е арно ама во второ полувреме имавте прилика да видите што се вика физички ко пушка подготвена екипа,да не беше толку топло времето ќе си помислев дека сум на натпревар во алпско скијање - слалом, бидејќи вардаровата игра едноставно наликуваше на тоа.
Што се однесува до вашите скандирања "Држава Чаир" ќе ва прашам само едно: Дали за тоа се бореа и загинаа прилепските херои од 2001(нека им е вечна славата и поменот),дали тие гинеа за вие да можете денес мирно и безбедно на источна да извикувате имиња на непостоечки држави во коишто веруваат само шверцерите и очигледно вие.
поздрав и наздравје нека ви е тројката!
 
F

fantomX

Гостин
Без гајле мајмунчина, ќе ви дојди утре брацо од Хамбург ќе ви донеси банани, барем така нас не лажеше 8 години. Во петочниот спорт прочитав дека ќе сте дошле 200 души со три автобуси,а она што вчера го видов на исток беа 20 провокаторчиња, што си мислеа дека нивната пАбеда можи да остани непоразена. Е арно ама во второ полувреме имавте прилика да видите што се вика физички ко пушка подготвена екипа,да не беше толку топло времето ќе си помислев дека сум на натпревар во алпско скијање - слалом, бидејќи вардаровата игра едноставно наликуваше на тоа.
Што се однесува до вашите скандирања "Држава Чаир" ќе ва прашам само едно: Дали за тоа се бореа и загинаа прилепските херои од 2001(нека им е вечна славата и поменот),дали тие гинеа за вие да можете денес мирно и безбедно на источна да извикувате имиња на непостоечки држави во коишто веруваат само шверцерите и очигледно вие.
поздрав и наздравје нека ви е тројката!
Осум години ве ебаше Брацо ко шо сакаше? Тогаш, со кое право ТИ дојде да кажуваш овде? Физички подготвена ко од пушка екипа, благодарение на вашио градски ривал, кој нејчите да го поддржите дур игра во евро-куп и се ситите на нивниот „неуспех“ (макар шо не ни беа поразени). Орце дур се глупираше кај Јанко, акционерско друштво не знам шо, на крајо мораше Трифун со синчето педерско да ве спасува, и да го остај на цедило Работнички пред ЛШ квалификациите.

Шо се однесува на скандирањата, не бев таму и не знам шо било.
Само да се потсетам на едно многу блиско минато, и Комити: „Прилеп е село“; „Одете на тутун“; „Немате аеродром“ :)pos2:); „Селски пички“...
Не знам за држава Чаир и не оправдувам такво нешо...
Ама че речам : „Да даде Госпо, да се врати, 63 година... (понатаму знајш); „Вардар да ве однеси, Вардар да ве однеси!!! (ако не се иструјате од прекрасната вода на Вардар пред то)
Имам пријатели скопјани, и се разбира, останати лујџе, шо не заслужуваат вакви работи, но ваков мочко ко тебе заслужува.:bip::bip::bip:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom