Што ви е најчудно во сонот?

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Јас на пример сонувам дека се тепам со некој па ме убиваат или така нешто па после сум сосема у друг сон:nesvest: и у 95% соновите ги заборавам:kesa:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Тоа дека кога ќе видам невозможно одма сваќам дека сум во сон не знам како :toe:
 

AquaCool

Sound Factory
Член од
25 ноември 2007
Мислења
144
Поени од реакции
0
Најчудно ми е што некогаш стануем сабајле..и имам впечаток дека некои ствари кои уствари сум ги сонувал, ми изгледаат ко вчера да ми се десиле..хмм ми се случува тоа во последно време не знам зошто..:D
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.231
Чудно е тоа што го сонуваш некој ден ке го направиш, или ке ти се случе случката што ја сонуваш
 
D

drle

Гостин
Чудно е тоа што го сонуваш некој ден ке го направиш, или ке ти се случе случката што ја сонуваш
И имаш некое неописиво неубаво чувство кога ке ти се случи нешто што си сонувал. Како помал има повеќе такви искуства додека како растам се помалку се случуваат или не им обрнувам внимание се навикнав.
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Наjчудно, уствари има две работи.
Првата, кога сонувам нешто толку реално, сепак знам дека е сон, пробам да се разбудам, и некако не можам..
Втората, уште во полусон, сонувам нешто безвеза, и одеднаш мрднам со рака или со нога или штрепнам многу jако :pos2:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.389
Поени од реакции
25.189
Чудно ми е што сонувам по 156 сонови во една ноќ.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
E kaj mene se slucuva nesto sosema cudno vo prvata faza vo zaspivanje. Koga ke legnam da spijam, vo prvata faza, pocnuvaat da mi se motat nekoi sliki niz glavata. Kako son samo znam deka ne spijam. Epten gluposti. Ako moze nekoj da mi objasni sto e toa sto mi se slucuva.
 
Член од
3 август 2008
Мислења
250
Поени од реакции
2
Дека сонот всушност трае 15 секунди а се чини како да е со саати . :wink:
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Најчудно ми е тоа што кога во сон ке дојдам до најинтересниот дел ( како откривањето на некоја мистерија ) и ето се будам, што ме гадно нервира.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.231
Најчудно ми е тоа што кога во сон ке дојдам до најинтересниот дел ( како откривањето на некоја мистерија ) и ето се будам, што ме гадно нервира.
Епа тоа е секаде, типа ако ти е толку мака пак си легни и продолжи си сонот :pos2:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Еднаш летав во сонот и многу ми беше убаво:vozbud: сакам пак ама неможам:angel1:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Najcudno mi e ( mislam mi bese , se naviknav vekje :pipi: ) e toa sto mi se ostvaruvaat recisi sekogas sluckite od sonovite koi gi sonuvam sprema sreda, petok, nedela, sprema nekoj praznik ( verski sekako )... Na primer kje sonuvam deka sum se skarala so drugarka mi, sum raskinala so decko mi i slicno, navistina ne se sekjavam, zatoa sto imam mnogu primeri...i vo 80 % od slucaite mi se ostvaruvaat... I sega , ako sonuvam nekoj UBAV son :vozbud: , ili potocno kazano, ako mi odgovara :pipi:, koga se budam prvoto sto pomislam e KOJ DEN E :icon_lol:, zatoa sto ako e eden od tie denovi, recisi sum sigurna deka toa i me ceka na jave :je:, a ako ne - sprotivnoto :(
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Една занимливост :)

Трите сона шо најповеќе се сонуваат се:

1. Кога паѓаш и притоа никако нема да падниш, кога ќе дојди тој момент се будиш.

2. Кога леташ и никако не паѓаш, а кога ќе дојди тој момент исто така се будиш.

3. Кога некој те брка или пука во тебе и сл. никогаш не те погаѓа оти се будиш :)

заклучок: Во сон не се умира :)

Хехе ова го прочитав од една книга денеска, од Сигмунд Фројд мислам дека беше. Интересна е оти ја читам :)
eпа сорри ама ке те побијам тука ја иам сонувано како умирам у сообраќајка онака се возам со татко ми и не мава еден џип ја онака летам од една страна на друга во колата така набиен со парчиња метал у глаа ме пука бел флеш и по 2 секунди си го глеам телото така масакрирано и татко ми 10 метра од колата масакриран а до него стој истиот само комплетен (веројатно неговиот дух) ко шо бев ја и тука се разбудив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom