Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Искуство со Call & Surf OPTIC пакетите? :)
Дали е стварно таа брзина на нет и колку е стабилна врската?:)
 

feline

mad-teacher-to-be
Член од
11 јуни 2010
Мислења
21
Поени од реакции
2
Користам 3max start со 15GB. Не ми е доволно тоа денес ги потрошив ми падна брзината и многу се нервирам. Дали е можно да ми троши покерот на фејсбук, оти играм по 2-3 саати дневно, или пак некој од дома тајно гледа порничи???????? :pos2:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
дали некој што има оптика и надминал лимит му е намалена брзината и дали таа е 1024/1024 (подносливо, пак да можиш да гледаш некое клипче на јутуб и сл.)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Искуство со Call & Surf OPTIC пакетите? :)
Дали е стварно таа брзина на нет и колку е стабилна врската?:)
Пакетот е ок посебно ако многу збориш на телефон ќе заштедиш. Брзините се до тие граници обично се нешто под нив а ако користиш дома wlan значи wireless lan брзината може да ти биде драстично помала од таа ама на крај се зависи за што најмногу користиш нет и со тоа се прави разлика колку тоа ќе се осеќа.

Користам 3max start со 15GB. Не ми е доволно тоа денес ги потрошив ми падна брзината и многу се нервирам. Дали е можно да ми троши покерот на фејсбук, оти играм по 2-3 саати дневно, или пак некој од дома тајно гледа порничи???????? :pos2:
Првото не е :)
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Пакетот е ок посебно ако многу збориш на телефон ќе заштедиш. Брзините се до тие граници обично се нешто под нив а ако користиш дома wlan значи wireless lan брзината може да ти биде драстично помала од таа ама на крај се зависи за што најмногу користиш нет и со тоа се прави разлика колку тоа ќе се осеќа.
Значи можам комотно без размислување да го зеам пакетов:)
Нас ни ставија известување во влез дека од денес па до 31 јануари ќе биде инсталацијата на оптичката мрежа. Има шанси стварно за толку брзо да постават или чисто формално е тоа? Вака ако знаеш да ми кажеш:)))
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Нетов е ужас вечерва, т.е торентиве не ми мрдаат повеќе од 60kB/s, а на speedtest.net ми покажува дека имам 4,8MB/s so 400k upload. Само до мене е работава или некој друг има ист проблем? Да не прават некои глупости пак кретениве од Т-хоум, изгледа сакаат да им избегаат сите корисници по кабловскиве :nerv:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.126
Поени од реакции
8.194
Нетов е ужас вечерва, т.е торентиве не ми мрдаат повеќе од 60kB/s, а на speedtest.net ми покажува дека имам 4,8MB/s so 400k upload. Само до мене е работава или некој друг има ист проблем? Да не прават некои глупости пак кретениве од Т-хоум, изгледа сакаат да им избегаат сите корисници по кабловскиве :nerv:
ја се чудам па кој му е к... на интермеци кога имале они проблем, имам 3мах плус и ми истекува на 24март и не планирам да го продолжам што е мног многу е 3000 месечно, па идам на каблетел пошто промоцијата важи до 15феб.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Имате поминато лимит или ? Тие што не ви шибаат торентите?

Еве го пак ме јебе, од замунда нејќе ни да почне...
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Се јавив и ми се заблагодарија што им пријавив глобален проблем. Утре од 8 сабајле ќе сределе.

Инаку истиот проблем го имам и јас. :/
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Кај мене нема проблем со брзината пакет имам од 15 гига а имам спуштено над 40 гига и уште лета нетот.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.711
Поени од реакции
27.679
Се јавив и ми се заблагодарија што им пријавив глобален проблем. Утре од 8 сабајле ќе сределе.

Инаку истиот проблем го имам и јас. :/
ѕвер!
фала богу некој да дејствува а не сите да се жалиме
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Кај мене нема проблем со брзината пакет имам од 15 гига а имам спуштено над 40 гига и уште лета нетот.
И кај мене е така. Не сум проверувал колку иам потрошен лимит едно 5 месеца. :pos:
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Се враќам и денес од работа, овие уште абер неамаат да ги оправат торент сообраќајот, се осеќам ко да ме подебнува некој. Изгледа чекаа крај на месецов да не можам да си ја исполнам бедната квота од 100ГБ за неверојатни 1650 ден месечно (да да сеуште сум на макс адсл). Ако вака продолжи и утре дефинитво им раскинувам договор.

Се јавив сега у t-shit и ме праи будала тоа говедото таму, play stop да сум правел на utorrent-от, до тоа било не било до нив господ да чува и да брани, ове се ненормални бе!!! :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom