Повикување духови

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
глупости ќе кажам јас.ми се има случено да отидам во продавница и од рафтот без допир да паѓаат продукти.позитивност или негативност незнам.али не е како со спуштањето на ролетни??
4ра повикуваат дух и со својата концентрација се на едно место.затоа мислам дека е глупост.од нас зрачи или негативност или позитивност.кој може да
ги контролираме работите.ама тешко има луѓе кој можат да ја контролираат.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
не знам дали има духови али кога ја видов сликата на која се појавила св. Петка целиот се наезив. Тоа е на манастир во Плачковица каде се сликале некои деца и позади нив на сликата зена целата во црно:nesvest:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
глупости ќе кажам јас.ми се има случено да отидам во продавница и од рафтот без допир да паѓаат продукти.позитивност или негативност незнам.али не е како со спуштањето на ролетни??
4ра повикуваат дух и со својата концентрација се на едно место.затоа мислам дека е глупост.од нас зрачи или негативност или позитивност.кој може да
ги контролираме работите.ама тешко има луѓе кој можат да ја контролираат.
Sega kojznae mozno e da imas telekineticka darba. Retki se tie sto ja poseduvaat taa mok. Ako ja imas veke probaj da ja uvezbas. Pozdrav
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
54
Поени од реакции
2
jas znam samo 1 nacin za povikuvanje na duhovi napavkaj se i znaesh sto ne 1 da povikash 101 ke ti dojdat pred o4i hahahahaha:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
24 мај 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
taka e kje imase msn ili telefon da im se javis kako covek a ne sea rituali nekoi... LOL
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
глупости ќе кажам јас.ми се има случено да отидам во продавница и од рафтот без допир да паѓаат продукти.позитивност или негативност незнам.али не е како со спуштањето на ролетни??
Хехе ова најверојатно ти се случува во денови кога баш ништо не ти оди :)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
taka e kje imase msn ili telefon da im se javis kako covek a ne sea rituali nekoi... LOL
Ритуали ова она... Ама не се зборува за човек. Со човек можеш со 100 различни можности да комуницираш ама со дух тоа е единствен начин според многу луѓе :smir:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
не знам дали има духови али кога ја видов сликата на која се појавила св. Петка целиот се наезив. Тоа е на манастир во Плачковица каде се сликале некои деца и позади нив на сликата зена целата во црно:nesvest:
надополнување:
http://www.vest.com.mk/default.asp?id=155686&idg=8&idb=2451&rubrika=Revija
 
Член од
17 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
:baeh:кој како сака може да верува некој мисли деа може некој мисли дека неможе да се повикуваат духови. јас искрено во тоа не верувам. мозе на :tv: даваат некои филмови насловени како вистинска приказна, сум гледал мн такви само незнам дали е вистина. :salut:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Хахаха абе ајде, какви духови....не постојат!Јес да порано со другарките онака за да ни помине времето се глупиравме, демек викавме духови хахаха...ее времиња.. Иначе појше се плашам од тоа што може жив човек да ми напраи...духовите ништо не ми можат...зошто не постојат :baeh:!
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
385
Поени од реакции
18
абе од кај знаеш дека не постојат...ни докажал некој нешто ни ништо...али барем за мене знам додека не видам не верувам а не ни сакам да видам зашто после може и да не бидам у состојба да ви кажам:) иначе има пеер секакви глупости кажва народ..посебно тие постарите..како прееска бевме на гробишта и таа една жена ги гледа тие осите и вика еве вика ова све се души..и ја ја глеам...шо да и кажам? шо да си помислам? дека може и мачките у двор ми се такви?:wink: ни верувам у повикување духови, ни у нив...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
абе од кај знаеш дека не постојат...ни докажал некој нешто ни ништо...али барем за мене знам додека не видам не верувам а не ни сакам да видам зашто после може и да не бидам у состојба да ви кажам:) иначе има пеер секакви глупости кажва народ..посебно тие постарите..како прееска бевме на гробишта и таа една жена ги гледа тие осите и вика еве вика ова све се души..и ја ја глеам...шо да и кажам? шо да си помислам? дека може и мачките у двор ми се такви?:wink: ни верувам у повикување духови, ни у нив...
Ова претпоставувам беше наменето за мене :smir: Нема бе нема духови...знам дека нема :) А народот тоа што кажува, све се бабини деветини, да им помине поинтересно времето:) А ти, продолжи си да не веруваш во духови, пошто и нема потреба да веруваш...не постојат :helou:
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Hahaha kolku postojat ili ne postojat toa neznam:wink:

Imame povikuvano duhovi t.e duhot Anibal xaxa.

Okolu 7um drugarki znam bevme naredeni vo krug, edna u sredina 4itase nesto i site po nejze povtoruvavme. Bevme fateni za race i imavme igla, konec, klu4 i prsten neznam so bese nivnata funkcija. Toa bese pred nekoj si 2-3 godini.(gluposti):kesa:
Vazno ja ne vidov duh mislam trebase da oseime so nekoj pred znak deka e okolu nas:nesvest::nesvest::kesa:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
ХАхаха вчера седнавме со другарициве и ги повикувавме духовите на Ромео и Јулија во темна соба со свеќи 6 во круг и 6 момичина и азбука и игла . Бла, нишо не излезе :pos::pos: и малце си помуабетивме ама нишо :( Сакавме Bloody Mary ама се плашеа другиве :). Надвор дур ги "повикувавме" дуваше многу ветар и беше спуки..блах ама се заврши во најдобар ред :pipi:
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Дали некој го има пробано опитот со игла и црвен конец?Велат дека е ефективен за повикување духови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom