Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
Член од
17 септември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
1
Znam deka lugje pravat takvi raboti,ama dali moze da fati takvo ne sto ne znam......Ima veruvaat pa idat po bajacki i tetki demek da ja trgnat magijata i si se lazat edni so drugi i to
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Абе шооо луѓе шо напрајвте ехехееее. А Првата Магија што се фрлала знаете која била? или? вака од Историја нешто дан сте прочитале? онака? :icon_lol:
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Магии не постојат. Залажување постои, народ како се лаже понекогаш ехехехехеее...
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
ne veruvam vo crna magija mada ima mnogu lugje koi se zanimavaat so takvi raboti i se e do psihata na covekot... koj si pravi loso ke si mu se vrati domamu so loso...jas si veruvam vo gospod!
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
aha sigurno ne postojat jas sega doznav deka mi e frlena magijata na evil eye i toa na celo semejstvo ah da vi preporacuvam da idete na ovaa strana WWW.SARA-FREDER.COM ke si procitate tamu sto treba
Да бе опасна женска е таа Сара.И колку пари ти побара за да ви ја отстрани магијата и каков камен требаше да купиш или книга или талисман или незнам...Не ми се лути само не вервам во вакви работи.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
aha sigurno ne postojat jas sega doznav deka mi e frlena magijata na evil eye i toa na celo semejstvo ah da vi preporacuvam da idete na ovaa strana WWW.SARA-FREDER.COM ke si procitate tamu sto treba
ej mozes da mi kazes so se desi so sara zs ja i pisav i mi vrati ama ne mi e sigurna pa si mislev da se konsultiram so tebe!!!1
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Nema problem sigurno! Da beshe sega do mene ke te natepav! :angry3:
Postojat magii i toa kako! Koga ke pochustvuvash na tvoja koza ke doznaesh inaku do togash teshko deka ke poveruvash vo takvi raboti! Beshe od edna devojka (nema da kazuvam detali koga, zoshto i kako!zashto ne e za falenje) od nigde nikade edno utro svativ deka 'ja sakam' teroriziranje an mrtvo, morav radi splet na okolnostida se razdelam od nea i po dva tri dena pochna glavata da me boli, dobivav strashna vrtoglavica, so nikoj ne sakav da zboram ama bash so nikoj(koga gledam od deneshen aspekt na rabotiote shto gi pravev togash mi doaga da si ja udram glava od dzid ama toa e), nishto ne pravev, sedev ili shetav sam i vo tishina, pochnav da ziveam samo noke, si legnuvav vo 8-10 nautro a se probuduvav 21-23. Mi smetaa lugeto se mi beshe glupavo... Auu lohsi dve nedeli od mojot zivot! Rehsenie najdov -nema da se pofalam kako i kade, i po samo 1h odkako GO najdov(mi go najdoa drugi) reshenieto seta taa zelba ludost ili ne znam shto ischezna....
Moze ke kazesh deka sum budala ili , shto znam, nenormalen! Moze ke kazesh deka sum bil ludo vjuben vo devojkata, ne e ni toa! Zashto znam deka ne bev i ne sum!
Nemoj ushte ednash da kazesh deka neshto ne postoi i e izmislica radi pari ako ne znaesh so sigurnost deka e taka!:smir:
i mene mi se ima sluceno ama traese 2 god najlosite vo mojo zivot nesto slicnoa toa e zata so voopsto nekev da slusanam deka mi ima nekoj napraeno i oti ne veruvav
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Па еднаш ми дојде на врата една ромка и ми рече дека не смеам да му давам алишта на една смеѓа другарка оти ми праела маѓии (инаку таа и мајкаму се познати по то шо одат кај луѓе шо прат маѓии и мислат на тој начин се решаваат проблемите).Ама сепак не вервам во такви работи.
Почнав да не и давам алишта, не за нешто друго - не ја береа поќе оти ослабев.Не видов некоја промена во животот после тоа.
За мене маѓиите се начин за заработување на некои луѓе кои едвај чекаат да дојди некој шо се занесва по тие работи и да го солупи од пари давање.
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
2
Ic ne veruvam u vakvi sranja , ali poslednava godina i pol , nisto ne mi odi od raka ...

Se mi smeta , sekoj me nervira , i najmala rabota me nervira , tesko podnesuvam zaebancii , zivotot momentalno mi e sranje ...

A ne bese vaka , pa kak oda znam dali "nekoj frlil magija vrz mene " ...

p.s Povtorubam deka ne veruvam u magii ...:toe:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Да. Се вика живот. И колку и да е гнасен некогаш, на тој некој сум му благодарен. =)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ic ne veruvam u vakvi sranja , ali poslednava godina i pol , nisto ne mi odi od raka ...

Se mi smeta , sekoj me nervira , i najmala rabota me nervira , tesko podnesuvam zaebancii , zivotot momentalno mi e sranje ...

A ne bese vaka , pa kak oda znam dali "nekoj frlil magija vrz mene " ...

p.s Povtorubam deka ne veruvam u magii ...:toe:
Oбрати се кај Сабина, гарант некој ти мисли лошо, али те чека неки пут и неке документе.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Не знам за магии, али заговор - има. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom