Која е судбината на убавите девојки?

С

Сатори

Гостин
RealGirL напиша:
Кога веќе го спомна ова да се надоврзам со нешто што го читнав на нет...
Girls are like apples on trees!The best ones are at the top of the tree.
The boys don`t want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt.Instead,they just get the rotten apples from the ground that aren`t as good,but easy.So the apples at the top think something is wrong with them,when in reality,they are amazing! They just have to wait for the right boy to come along,the one who`s brave enough to climb all the way to the top of the tree!
:toe:
Се прашувам што ќе се случи кога ќе се расипат и јаболката кои се највисоко? :nesum:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Лејди Сатори напиша:
Се прашувам што ќе се случи кога ќе се расипат и јаболката кои се највисоко? :nesum:
Ќе паднат на земја и некој ќе ги обере:pos2::pos2::pos2:
 
С

Сатори

Гостин
BusHav напиша:
Ќе паднат на земја и некој ќе ги обере:pos2::pos2::pos2:
Значи на машките им е полесно да паднат јаболката, него да се качуваат по дрва за да ги берат...:uvo::pos2:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Лејди Сатори напиша:
Значи на машките им е полесно да паднат јаболката, него да се качуваат по дрва за да ги берат...:uvo::pos2:
...pa normalno be,samo majmuni se pentraat po drvo...na luge nelichi bashka da visat po drvata stalno...hahahaaaaaaaa
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Искрено ја убивте темата .
Не оди под дефолт убава и тажна со црна судбина . На девојка денес и треба убавина , грд и суров е светот и не на одмет нешто убаво .
Внатрешна убавина , солиден изглед и срце широко ко Кина , малце разум пожелно е и светот е нејзин.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
НЕ мора да значи за сите,али скоро 90% се прават демек која сум јас, а уствари е шмизла најголема и ќе се омажи за некој скепар невиден полн со пари.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
sasence19 напиша:
se mazat za kloshari
Леле што убав одговор. Свака ти част мајсторе, ја откри Америка.

ОН топик : Некои имаат многу грешна визија за убава девојка.
Убава девојка не е Париска со грам мозок во главата, тони пари, нити грам карактер, понашање, достоинство, самопочит, внатрешна убавина накратко. Ги има за извоз ваквите.
Убава девојка е девојка што се надополнува, внатрешно + надворешно = вистинка убавина. Е тие богами се поретки. Не би говорела за нивната судбина. Секој за својата судбина нели. Некој се снашол, некој не. Некоја имала успешен живот, некоја се омажила за богаташ без памет, некоја забегала настрана од љубов, некоја не нашла работа па си кине живци, на некоја и го унаказил животот некој педофил, силеџија, некоја ужива (некако), некоја пати (некако) ...

Уствари - Убавината е релативна работа. Имам една комшика, поише ја величаат, јас и некои не. Не ми е убава, затоа. :devojkr:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Местото на темава мислам дека не е во Мода и Убавина, ова е веќе малку филозофски... нема врска тоа со убавината, ако тоа се случува често и старите луѓе би рекле дека добрите и убавите луѓе имаат лоша или несреќна судбина, не значи дека е така, дека има врска или мора да биде така. :toe:
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Ke se omazi za bogat, ima pogolemi prednosti(mozebi e taka)-Vo pogolemiot del e taka.
Sepak i tie imaat custva i tie stradaat za nesto vo zivotot...

Smizli hmmm... pa ne bi rekla jas taka, ako e tolkava smizla togas so koj se druzi?
So drugi smizli?:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Mnogu e neblagodarno da zboruvas za nekoj so si videl na ulica i odma znaes kakva licnost e(ubava,glupava,smizla.....)

-A i znam deka pogolemiot del od ruka se smetaat za ubavi pa mozebi i za vas taka zboruvaat:toe:

Sepak ne se bas takvi, kako so se opisani vo pogolemiot slucaj ovde:pipi::pipi::pipi:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ubavite krushi-svinjite gi jadat.:)
(se salam u stvari)...edna pogovorka od moe mesto.:helou:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Убавите девојќи се постојано на удар од многу удварачи и се многу тршки во одлуките. Од мнигу одбирање потоа остануваат со "празни" раце.
Како викаат старите, "убавите круши, свињите ги јадат":toe:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
нема врска дали е убава или не ...нема врска едното со другото но нормално НИКОЈ НЕ Е СОВРШЕН
 

Kajgana Shop

На врв Bottom