Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Во право е членот погоре за големината на интернет пакетот...Нека биде 500 денара да речеме,ама да нема ограничување во гигабајти,па ако поминеш ќе ти скратиме брзина,па ова-па она...И незнам само која поента ја имаат Телеком да ме украдат кога секако веќе сум си ја платил цената на Интернетот однапред...Зошто да ми краде од задоволството и да ме врти против него?Со свој камен потрошувачите си ги тепаат изгледа...Место да се почуствуваш задоволен како клиент,они курташак си играат!
 
Член од
12 август 2009
Мислења
26
Поени од реакции
2
Не е точно дека никаде во светот не постои лимит на направен интернет сообраќај. Баш скоро гледав за кабловските интернет провајдери во Торонто. Ги има скоро истите лимити како и кај нас. Така да, констатацијава не ви држи место. Можеби само во земји како Шведска не постои лимит, иначе на други места тоа е многу честа практика.

Google is your friend.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Не е точно дека никаде во светот не постои лимит на направен интернет сообраќај. Баш скоро гледав за кабловските интернет провајдери во Торонто. Ги има скоро истите лимити како и кај нас. Така да, констатацијава не ви држи место. Можеби само во земји како Шведска не постои лимит, иначе на други места тоа е многу честа практика.

Google is your friend.
Се работи за Сomcast скандалот, незнам дали беше амерички или канадски кабелски провајдер. Изјавија дека мрежата им е преоптеретена и дека во скоро време ке мораат да воведат лимити во гигабајти(ко кај нас, ама не толку кутри ко нашиве 10 и 25 гига). Имаа среќа што корисниците не кренаа вооружен бунт. На запад народот не ти дава да си играш курот со нив.
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
ADSL BUGS

Се растурив од даунлоад хаххаха:baeh:


 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Големо чудо,18 илјадарки си ги направил :)Нека се пофали некој што му останало некој гигабајт на крајот на месецот(освен тие што се 100)па да видиме колку ве има :)
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
eднаш успеав да потрошам 100 гига за 20 дена. колку е само тапа кога ќе ти ја намалат брзината!! :nerv:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Јас кога имав 100 гига на времето трошев "едвај" 35-6 гига.Тогаш ми беа многу,а сеа пак 15 ми се малце:jaj:Треба Телеком да пуштат некој пакет 3-40 гига,и нека биде 2/3 од цената на 100тката,нема веза...10 и 15 гига не му стасуваат на страствен гледач на You Tube,кинач на филмови,игри и други заебанции:smir:
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
И јас ја знам финтата:pos2::pos2::pos2::

А што е финтата, јас онака си спуштав игра, имав лимит 7гб направено...Како што се сејќавам играта беше 4 гб и тогаш идеше дека имам 11 гб направено. После тоа се одлучив за уште еден филм и видов дека брзината не се намалува т.е си е онаа иста-та 6мбпс. Ај ако имаш некои разлики пиши или тоа е финтата.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Нема финта де, потребно е некое време дур се успори интерентот. Некат е поголем период, некат помал. Као ќе ти се посреќи, стајте торенти и фурајте дур можете.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Овој месец тотално ме забравија....


Имам и 60 гига за февруари ама не ми дава да ви покажам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom