Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
БРАВООООООООООО вчера видов 4 гига дека имам потрошено, симнав само фотошоп од 800мб и сеа гледам 7 гига сум потрошил.ЖИМИ МАЈКА!:nerv:
Па после македонски телекомуникации најбогата и најуспешна фирма у Македонија, како нема да биде кога има офци за стрижење.:mad::mad::mad:: :nerv:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
БРАВООООООООООО вчера видов 4 гига дека имам потрошено, симнав само фотошоп од 800мб и сеа гледам 7 гига сум потрошил.ЖИМИ МАЈКА!:nerv:
Па после македонски телекомуникации најбогата и најуспешна фирма у Македонија, како нема да биде кога има офци за стрижење.:mad::mad::mad:: :nerv:
Имаш Wireless?
Да не те краде некој? :)

Провери си на рутерот кои се приклучени на твојата мрежа...
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
БРАВООООООООООО вчера видов 4 гига дека имам потрошено, симнав само фотошоп од 800мб и сеа гледам 7 гига сум потрошил.ЖИМИ МАЈКА!:nerv:
Па после македонски телекомуникации најбогата и најуспешна фирма у Македонија, како нема да биде кога има офци за стрижење.:mad::mad::mad:: :nerv:
Ne be ne kradat oni :pos2::nenene:......Usvari kradat samo meracot kaa mu e zaglaven i na licitacija tamu se nadgadjat na koj kolku da mu stavat:vozbud:
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
Ne be ne kradat oni :pos2::nenene:......Usvari kradat samo meracot kaa mu e zaglaven i na licitacija tamu se nadgadjat na koj kolku da mu stavat:vozbud:
Мене јуни месец ми се заглави мерачот и ги откорнав од спуштање на разни ствари програми, филмови, музика и што уште не.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Абе и ние кога ќе начекаме заглавен мерач им ја е***ме мајката, ама и они ништо не се поарни, на сите враќаат одеднаш......Сечат колку сакаат и на кого сакаат.
 
Член од
31 јули 2009
Мислења
206
Поени од реакции
43
БРАВООООООООООО вчера видов 4 гига дека имам потрошено, симнав само фотошоп од 800мб и сеа гледам 7 гига сум потрошил.ЖИМИ МАЈКА!:nerv:
Па после македонски телекомуникации најбогата и најуспешна фирма у Македонија, како нема да биде кога има офци за стрижење.:mad::mad::mad:: :nerv:
Преку торент го симињаше и ако си го симињал да не си го заборавил уклучен торентот и да ти влечел уплоуд.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
како вас ве крадат не ми е јасно, мене никогаш не ме краделе ниту телеком, ниту телекабел нити кејблтел
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
У врска со марјан-мики,дека е коњ и не чита од кога ќе пише.Не е преку рутер нема ваерлес.Незнам што се дешава,ја не вршам проверка али исти кур ми е не се замарам.Само едно знам:Лимит не ми стига на први тука на седми или на тринаести.Будала работа е.После ми стига уше еден лимит на 23ти.:tapp:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Ima tuka na forumot 3 4 budali so gi kradat...Usvari i tolku pisat na forumot drug ne sum videl :toe:....Mozda ne se zamarat za toa nekoj sto ne go razbirat ili se maloletnici:))))...Ne kradat bre telekomci susat.......Kako eve nekoj 2 dena ne go pustil netot pa mu ukradile celi 4 GB....... i odma na toa muebeti vidi virus da ne imas vidi da ne ti krade nekoj od ruterot preku WIFi....Cudno........Pa fakt e deka kradat i ne malce nego mnogu ...So ne e jasno tuka.....Ili nekoj sega ima 150 Gb mama i tato mu gi placat i ne se ni zamara dali ce mu kradat 20 Gb ili ne:pipi:.......Eve sega za televizija ima konkutencija so 4 pati po eftina digitalna tv od Maxtv ..Samo za internet nema ......i za toa nema nisto novo .....So preku 100000 predplatnici i ce kradat ...Da imat 2000 nema da kradat :toe:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ili nekoj sega ima 150 Gb mama i tato mu gi placat i ne se ni zamara dali ce mu kradat 20 Gb ili ne:pipi:.......
Многу македонски(лошо) размислуваш. Прво, никаде во светов не лимитираат трафик на 10, 25 и 100-150 гига, тоа е смешно што се случува кај нас. Поентата е што тие мерачи не треба воопшто да постојат, а не па да се замараме дали не крадат или не.

Второ, интернетот е веќе на ниво со струја, парно, вода и телефон. Со други зборови задолжителна сметка која ја плаќа секое семејство. Интернетот секаде во светот чини 20-30 евра во просек, толку треба и да чини кај нас. Пакети од 600-800 денари се патетика.

Обрнувате внимание на погрешниот(поситниот) проблем. Вистинскиот проблем е што има многу овци кај нас. А кај има овци има и волци.

Мене предходниот месец ми дрпнаа 25 гига телеком. Да не чував логови ради информација, немаше ни да знам. Ама ич не ми е гајле.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Многу македонски(лошо) размислуваш. Прво, никаде во светов не лимитираат трафик на 10, 25 и 100-150 гига, тоа е смешно што се случува кај нас. Поентата е што тие мерачи не треба воопшто да постојат, а не па да се замараме дали не крадат или не.

Второ, интернетот е веќе на ниво со струја, парно, вода и телефон. Со други зборови задолжителна сметка која ја плаќа секое семејство. Интернетот секаде во светот чини 20-30 евра во просек, толку треба и да чини кај нас. Пакети од 600-800 денари се патетика.

Обрнувате внимание на погрешниот(поситниот) проблем. Вистинскиот проблем е што има многу овци кај нас. А кај има овци има и волци.

Мене предходниот месец ми дрпнаа 25 гига телеком. Да не чував логови ради информација, немаше ни да знам. Ама ич не ми е гајле.
Seto e ubavo sto go kazuvas a najubavo e sto sekade vo svetot cini tolku.....Za Makedonskiot ce ti kazam deka ne si u pravo ?Zosto....!!!Prvo Makedonski e mama i tato da ti placat se sto sakas......Ako si evropski sam ci zarabotis i ci go platis.....Aj eve ne te zasega toa sto telekom ti drpnal 25Gb taka......Imas znaci paket 100 ili 150 Gb so televizija..E aj sea stavi 10 Gb ili 25 Gb pa da te vidam dali ce vikas taka...E aj na voa kazi dali ti si placas 3000 denara smetka ili nekoj drug na Makedonski nacin:pos2:......Znaci ?????Inace te podrzuvam i jas sum za toa ...neka bide 1200 1500 2000 denara ama .....da ne te uslovuva so 10 gb ovo ono.....najmalce pa da te krade...toa e taka.....Jas sto pati sum kazal predhodno deka ima Ovci ....Moze da procitas nanazat i ce vidis.....
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Сакаш да кажеш во Европа сите деца сами си заработуваат? Родителите не плаќаат за интернет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom