Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.550
Поени од реакции
14.312
Еве имаме формирано и Фејсбук група, па доколку сакате можете да се приклучите.
Код:
http://www.facebook.com/group.php?gid=167357912842&ref=ts
Поздрав.
Него, доби ти некаков одговор откога им ја прати реакцијата ?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ја не верувам дека некој воопшто ги чита тие меилови.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
eve i jas moze 1 nedela od kaa mu pustiv mail...nema nikakov odgovor......oni gi citat ama so ce ti vratat.....kaa znaat deka uste 1 2 godini ce nema novo:aplauz:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
најверојатно ги прочитале маиловите и сите заедно слатко се насмеале.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
ИМ се јавив на онај број 080012345 и им викам многу често паѓат интернетов,тие нешо како демек таму проверија и викаат не било до линијата,кај мене било.Да бе,како да не.:tapp:
 
P

Princ

Гостин
На сите им го викаат истото. И мене ми го викаа истото.
Така прават чистка. 90% од тие што еднаш или двапати пријавиле дефект и го добиле тој одговор, нема да се јават повторно.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Не ми е јасно од што може да паѓа нетот?
-Ако они пуштиле здрава линија,модемот/рутерот ти е ОК,незнам каде може да биде проблемот:toe:.А тоа дека се несериозни,тоа е факт.Ако имаш проблем-испцуј ги,извикај им се па да те сфатат озбилно,друго чаре нема...
-Јас имав една глупава заебанција со нетот пред многу време...Ми го згрешиле позивниот број на домашниот телефон,со што автоматски интернет сигнал не стига до мене...им се јавувам ми викаат"линијата е пуштена,функционира одлично"-Па ајде човек дојде дома,се јавуеше којзнае-каде,па за да откријат дека направиле грешка во куцањето на позивниот број...
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Е ова држи вода.... Хахаха, да им се изнасмееме и ние на нив...
Spasot e samo raskinuvanje so niv .....inace seta e djabe...na 10 Gb neli 2 gb te kradat so fajde..........i stalno primetuam koga meracot mu e zaglaven znaci koga otvaras stranata kaj so pisis da vidis kolku si potrosil i ne mi rabote obavezno kradat togas......Nekja mu bese zaglavan meracot edno dobri 25 26 casa i pak me zegnale 800 Mbs....:uvo:....Nema spas........I da zaginis kolku mozis ce se spasis:tapp::pos2:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
да да и да погинеш колко можеш ќе се спасиш..... ама кај е спасот? Очигледно во некој друг провајдер....ама кој?
Ummmmmmmmmmmm pojma nemam valjda Neotel ......Dobri se po Skopjeto ne znam koga ce pustat po drugite gradovi .....

NET ULTRA


Карактеристики на пакетот Брзина на пристап (download/upload) 4 Mbps / 768 kbps
Вклучен месечен интернет сообраќај нeoграничен Договор на 1 година 1250 ден.


Extra dobro nemas 10 Gb 25 Gb itn .......Znam Do negotino po prugata imat Optika dolz do Gevgelija


 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Не ми паѓа АДСЛ-от,ама крадат како улави....Ју туб 2 клипа да изгледам и отишол купот лимит...А 100 гига кога имав поеќе од 30 не праев со сила!

Он нет не ставам па да се ебат!:pos2:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Не ми паѓа АДСЛ-от,ама крадат како улави....Ју туб 2 клипа да изгледам и отишол купот лимит...А 100 гига кога имав поеќе од 30 не праев со сила!

Он нет не ставам па да се ебат!:pos2:
na 100gb da te ukradat ne e strasno...strasno e na 10 gb da te kradat 2 gb ili na 25 gb da te kradat 4 do 5 gb .....:tapp:....a cenite se sepak skapi ...ako ti e za eftin internet odi na kablovski a 400 denara kade kade e po dobar so soobracaj od adslot ....E sea ne se nogu stabilni ama dobri se za 400 denara toa e..Ovie ti zimat 600 denara za 8 dena internet....64\64 kaa ce te kutnat po arno ne pustaj pcto posto mozis bela da napravis da go skrsis monitorot......:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom