Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Да прашам нешто,вака имам ваков интернет и сум од Велес,и сега ако потрошам повеќе од 10 гига,после ако потрошам 1 или 2 или 3 гига повеќе се плаќа башка за секој гига??Плис
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Да прашам нешто,вака имам ваков интернет и сум од Велес,и сега ако потрошам повеќе од 10 гига,после ако потрошам 1 или 2 или 3 гига повеќе се плаќа башка за секој гига??Плис
Не, ќе ти се успори само.
 
P

Princ

Гостин
А што не би могло?
Си ги потрошил 150те гига, и не те исклучиле одма па си направил уште 9.
 
P

Princ

Гостин
Ако де, убаво е тоа, многумина би сакале да бидат на твое место :)
И јас сум на истиот пакет. Го надминав лимитот еднаш пред некој месец, ко за тест што ќе се случи, не ме исклучија одма. И јас стигнав на околу 160, и дојде први па се ресетираше бројачот.
 
Член од
27 февруари 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Ако де, убаво е тоа, многумина би сакале да бидат на твое место :)
И јас сум на истиот пакет. Го надминав лимитот еднаш пред некој месец, ко за тест што ќе се случи, не ме исклучија одма. И јас стигнав на околу 160, и дојде први па се ресетираше бројачот.
Јас редовно ги врвав тие 150 гига и стално ми се намалва на првото рефреширање на нивниот мерач. Ова не ми се случило до сега мислев да не кренаја нешто на пакетите
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ок, интернетов ме јебе више 3 дена. Некад не отвара фејсбук, некад Livescore некад јутуб. Кога симнувам фајл, се гаси на свака минута па мора да праем resume. Што може да е ?
 
P

Princ

Гостин
Имаш рутер кој ја прави конекцијата или преку модем се конектираш со PPPOE конекција на компјутерот?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Е сеа ме утепа, не те сфатив ништо :D Иам тоа рутерот што ми го дадоа со max tv (белиот рутер) и иам црн рутер ASUS. Имам уште 1 компјутер поврзан со ASUS-oт и лаптоп поврзан на вајрлесот. Работата е што долго време работеше се` ок, и сега однеднаш почна да заебава.
 
P

Princ

Гостин
Ако рутерот ја прави и одржува конекцијата, конектирај се на него преку веб (претпоставувам имаш пристап) и провери колкав uptime имаш на конекцијата. Ако е некоја минута, и после некоја минута повторно те дисконектира, јави се на 080012345 и пријави дефект.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom