Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Значи косата е подобро да се применува.....секако јас таа ја применувам...
Фала ти,не знаев која е разликата пошто сум во Италија,а тазе сум сеуште и не го знам јазикот па не можам да комуницирам и работам само како што ќе ми кажат,а појма немам кои се ефектите,хаха,но полека ги научив тие работи само ова не ми беше уште јасно...
Не ме разбра изгледа, најдобро е ако си почетник да везбаш најмногу со права клупа и коса,али пред се правата да ти биде приоритет,контра коса после некое време.
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Не ме разбра изгледа, најдобро е ако си почетник да везбаш најмногу со права клупа и коса,али пред се правата да ти биде приоритет,контра коса после некое време.
Ааааааааа,ок сега сватив,важи,уште еднаш фала ти.....
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
koj ke mi kaze plan za TRCANJE I SPREMANJE ZA NA POLUMARATON OD 10 KM I SKLEKOVI STOMACNI.
 

MileJebo

Complete
Член од
7 декември 2008
Мислења
231
Поени од реакции
41
Дечки едно прашање (можда и малце глупо),кажете ми разлика помеѓу коса клупа и хоризонтална,за гради,која е поефективна?????
Коса клупа ти е за горниот дел од градниот мускул. Хоризонтална ти е универзална целиот граден мускул добива контракција (малце помал интензитет на горниот дел) затоа после хоризонтална се право коса. :) :)

koj ke mi kaze plan za TRCANJE I SPREMANJE ZA NA POLUMARATON OD 10 KM I SKLEKOVI STOMACNI.
Незз дали е ова место да бараш совети за трчање?
Ама еве јас можам да ти дадам некој совет; Направиси еден добар план, со добро распоредена исхрана. И зацртајси цел; секој ден трчај се повеке и повеке, за зголемување на кондицијата. Само немој никако да се префорсирас тоа е една од основните работи на кој мора да бидеш внимателен. Јади повеке јагленихидрати да имаш енергија. Секој ден вежбај се повеке и повеке. И стриктно раководисе според план.
Запамети големите работи се прават,чекор по чекор!
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Бато вака... креатинот ја врзува водата во организмот дава сила само има разлика од креатин до креатин.плати па клати :wink: а за штетно дејство врз бубрези нема слободно иди напред, само јас сепак би бил за ПРИРОДНО СИ Е ПРИРОДНО мада мн тешко оди ама она што е направено верувај секогаш ке се задржи
позз:helou:
кој ти вика дека нема ? Ги суши бубрезите..прашај некој што зима креатин, колку пати дневно уринира.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Ке ми каже ли некој вежба за подигање на градите. Т.Е. за долниот дел од градите.
Како полесно да им дадам форма.
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Ке ми каже ли некој вежба за подигање на градите. Т.Е. за долниот дел од градите.
Како полесно да им дадам форма.
Можеш да ја земаш онаа справата за стомачни, надолу искривената и да легнеш, да ти ја подадат шипката и да вежбаш. Ама немој голема тежина пошто многу се напрегаш и крвта во глава ти оди. Јас додуша си вежбам на бенчот хоризонтално и таму фаќа се, ептен ретко за долни гради посебно вежбам. :helou:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Можеш да ја земаш онаа справата за стомачни, надолу искривената и да легнеш, да ти ја подадат шипката и да вежбаш. Ама немој голема тежина пошто многу се напрегаш и крвта во глава ти оди. Јас додуша си вежбам на бенчот хоризонтално и таму фаќа се, ептен ретко за долни гради посебно вежбам. :helou:
Има такава справа кај што идам да вежбам јас. Бенџ само искривен надоле.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Можеш да ја земаш онаа справата за стомачни, надолу искривената и да легнеш, да ти ја подадат шипката и да вежбаш. Ама немој голема тежина пошто многу се напрегаш и крвта во глава ти оди. Јас додуша си вежбам на бенчот хоризонтално и таму фаќа се, ептен ретко за долни гради посебно вежбам. :helou:
а истово можеш да го вежбаш и со бучици помал е напорот а некако еднакво е дејството
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Ке ми каже ли некој вежба за подигање на градите. Т.Е. за долниот дел од градите.
Како полесно да им дадам форма.
кос бенч, како што опишавте и РАЗБОЈ! не пропуштајте РАЗБОЈ! фаќа и раце и цицка и рамо и се упм! аргатска, но моќна вежба. дава сила и зацврстува и обликува! исто важи и за вратило(ГРБ,рамо,раце) не ги пропуштајте!
:aplauz::zver:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
кос бенч, како што опишавте и РАЗБОЈ! не пропуштајте РАЗБОЈ! фаќа и раце и цицка и рамо и се упм! аргатска, но моќна вежба. дава сила и зацврстува и обликува! исто важи и за вратило(ГРБ,рамо,раце) не ги пропуштајте!
е тоа вратило да можев да го работам саглам се додека не симнам едно 10 кг ништо од тоа у пм
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
е тоа вратило да можев да го работам саглам се додека не симнам едно 10 кг ништо од тоа у пм
се почнува со едно кревање:wink: и јас така почнав. не се обесхрабрувај, прави го вратилото. ако неможеш сам, со помош на некој, нека ти ги држи нозете!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Морам да си се пофалам,да го тргнам од мене
Дигнав на бенч 130 кг 3 пати сам
затоа после 2 дена глава ме болеше од што се напнав ебаго.....никад више:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom