Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
ама тоа 8мпбс/1мбпс и 150 гб ке биде за комфорт+ или ?
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
На анкетата мислиш? https://moj.telekom.mk/Questionnaire.aspx
Ќе има некакво подобрување, само не знаеме кон што ќе прибегнат пак. Претпоставувам ќе се оди на варијантата 8mbps/1mbps со 150gb лимит, ама што знам... може нешто друго планираат. Е сега интересно ќе биде кај Call & Surf Comfort, како ќе се пофалат дека го зголемиле лимитот?
"Корисниците на Call & Surf Comfort добија зголемување на веќе неограничениот интернет сообраќај и сега тој стана понеограничен!"
кај call & comfort + ''неограничен пакет '' limitot е 150 гб, и не e неограничен како шо викат.ништо не е неограничено
 
H

HITCH

Гостин
Дечки имам проблеми со нетот јас им се јавувам се дерам нив гајле им е плаќам 100гб а не користам ни 20гб ми викаат дека имам проблеми кај мене. Ако имам проблеми со струјата дали некој знае каде и што треба да се провери? Ве молам ПОМАГАЈТЕ!!!!
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
кај call & comfort + ''неограничен пакет '' limitot е 150 гб, и не e неограничен како шо викат.ништо не е неограничено
Па баш затоа... бидејќи сега има 150гб лимит, што ако го качат? Бидејќи се води како неограничен, тогаш како ќе речат? Неограничениот пакет доби зголемување на сообраќај? Зборам за апсурдноста на сето тоа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045



nemam zborovi....

Дечки имам проблеми со нетот јас им се јавувам се дерам нив гајле им е плаќам 100гб а не користам ни 20гб ми викаат дека имам проблеми кај мене. Ако имам проблеми со струјата дали некој знае каде и што треба да се провери? Ве молам ПОМАГАЈТЕ!!!!


Те лажат ... тоа им е најнова финта .. демек се преоптоварува интернетот ради светла што палат луѓето и тоа ...

Нема благе везе ... до 15 нетов шиба ... од 15 е ко 99годишна баба.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
P

Princ

Гостин
до 15 нетов шиба ... од 15 е ко 99годишна баба.
И мене со Софија кога мерам ми дава околу 1500 Kbps download, ама со други сервери кога мерам одлично е.
Белград

Амстердам

Рим

Будимпешта

Истанбул


Може да биде и подобро, ама Princ и вака е задоволен. Само нека внимаваат на квалитетот на услугата.

Едит: download од торенти
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Princ aj meri na nekolku germanski probaj kako e i posle na drugive. Linkot na t-home e od germanija zatoa i tamu ke ti pokaze najmalku, mislam deka germanskite se najverodostojni.

Postiraj ako sakas da videme.
 
P

Princ

Гостин
Princ aj meri na nekolku germanski probaj kako e i posle na drugive. Linkot na t-home e od germanija zatoa i tamu ke ti pokaze najmalku, mislam deka germanskite se najverodostojni.

Postiraj ako sakas da videme.
Е германските и мене ме чудат вечерва. Не даваат резултат повеќе од 2000 Kbps download. Ама мислам дека серверите на кои мерам во германија се преоптоварени. Бидејќи и јас имам сервер во германија (франкфурт), поставив скрипта за мерење на брзина (speedtest mini, на speedtest.net е скриптата, само што ја хостираш на твој сервер и мериш брзина од него), и таму кога мерам добивам одлични резултати



(ти дадов зеленко со линк до кој можеш да измереш и ти од мојот сервер, да видиш дали и колку е веродостојно мерењето)

Инаку т-хоум немаат линкови со германија. Со унгарија и телеком србија имаат. И нешто бугарско, за сваки случај што го користат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom