Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
koj napon ziti se .Ti da ne rabotis vo T-HOME .Netot ne go biva zatoae taka . Kaj mene e ist problem kupiv i UPS i regulator za napon i pak isto gubre e netov a plakam 1800denari.
Друже, олабави. Истиот проблем го имаше и он, до напонот беше.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Да се јавиш во ЕВН, да го проверат напонот и да го средат (доколку тоа е причината за паѓањето на интернетот).

koj napon ziti se .Ti da ne rabotis vo T-HOME .Netot ne go biva zatoae taka . Kaj mene e ist problem kupiv i UPS i regulator za napon i pak isto gubre e netov a plakam 1800denari.
Па немора да значи дека е до напонот, може сплитерот е заебан, може линијата не ти чини, инсталацијата во куќата ( под инсталација мислам на онаа за телефонот ) итн
 
H

HITCH

Гостин
Јас имам 100гб и мене ми паѓа нетот мн брзо и ми рекоа да се провери струјата :toe:
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Дали е можно да настане грешка во пресметувањето на остварениот сообраќај. Го имам пакетот од 25 ГБ . Последните месеци не сум ни стасал до 20ГБ , а сега гледам дека сум направил 28ГБ а сеуште е 15ти?? Дали е можна таква грешка??
 
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ме интересира дали може некој да ми даде информација кој оператор да го одберам за деловна телефонска линија, а подоцна и интернет. Се мислам помеѓу Т-Home и Неотел
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ме интересира дали може некој да ми даде информација кој оператор да го одберам за деловна телефонска линија, а подоцна и интернет. Се мислам помеѓу Т-Home и Неотел
T-Home
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.527
Поени од реакции
3.874
Ме интересира дали може некој да ми даде информација кој оператор да го одберам за деловна телефонска линија, а подоцна и интернет. Се мислам помеѓу Т-Home и Неотел
NEOTEL :))))):oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Ме интересира дали може некој да ми даде информација кој оператор да го одберам за деловна телефонска линија, а подоцна и интернет. Се мислам помеѓу Т-Home и Неотел


Не го дупете чоекот бе, кажете му зашто Т-хоум и зашто Неотел:toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Не го дупете чоекот бе, кажете му зашто Т-хоум и зашто Неотел:toe:

Ubavo mu kaza ace. I jas bi mu preporacal t-home. Trebe tocno da vidi sto nudi neotel ama ne e se do cenata da razbereme, posto i cosmofon moze da go odbere ama koga ke dojde red da prati faks ke trebe da gi leta gulabite.

Koga se raboti za izbor na fiksen operator i internet za delovni korisnici pa i domasni nema dilema toa e t-home.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Ubavo mu kaza ace. I jas bi mu preporacal t-home. Trebe tocno da vidi sto nudi neotel ama ne e se do cenata da razbereme, posto i cosmofon moze da go odbere ama koga ke dojde red da prati faks ke trebe da gi leta gulabite.

Koga se raboti za izbor na fiksen operator i internet za delovni korisnici pa i domasni nema dilema toa e t-home.
Добро, и јас се сложувам дека T-home се подобри, бидејќи јас имам T-home и немам никакви проблеми. Конекцијата ретко да падне, солидна брзина и то :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.527
Поени од реакции
3.874
jas istoto sto go pisavte pogore bi go kazal za neotel a za t-shit ..No coment
 

Kajgana Shop

На врв Bottom