Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
Ја следев утакмицата и тотално сум разочаран од судиите..Сега ке ни биде ептен тешко и несакам да мислам на тоа ама некако ми се чини ја загубивме титулата..На домашен терен мора максимална концентрација да се има и мора посекоја цена да се победи но како и во 08 ја утнавме работата...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Судиите можат комотно да идат да се лечат. Не уништија цел меч мамето нивно, све најмило да им ебам. Одамна не сум испиздел толку, рано сабајле. После лакрдијава не можев да заспијам од нервоза и излегов да шетам надвор ко будала и еве уште немам спиено. Мамицата мамина за она што ни го направија.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Судиите можат комотно да идат да се лечат. Не уништија цел меч мамето нивно, све најмило да им ебам. Одамна не сум испиздел толку, рано сабајле. После лакрдијава не можев да заспијам од нервоза и излегов да шетам надвор ко будала и еве уште немам спиено. Мамицата мамина за она што ни го направија.
остај ти, па јас и на работа бев втора смена едвај 2 саати сум спиел попиздев!!! знаев дека нешо вакво ќе се случи со Коби после 5 тиот фаул... подобро да не ни влегуваше на терен до последните 3 мин во тие 10 мин бостон играа 5:4 во играчки кадар Коби само стоеше и ништо и во напад не смееше да тргне посигурно знаејќи како му судеа, тоа беше единствената пречка кај нас шо на крај не чинеше пораз...
али верувајте утревечер Коби дава макс од себе и минимум 40 поени, глава сечам ако не биде така!!!
знаеме кој е најдобриот кошаркар после мајкл, а може и пред него да биде :smir:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
остај ти, па јас и на работа бев втора смена едвај 2 саати сум спиел попиздев!!! знаев дека нешо вакво ќе се случи со Коби после 5 тиот фаул... подобро да не ни влегуваше на терен до последните 3 мин во тие 10 мин бостон играа 5:4 во играчки кадар Коби само стоеше и ништо и во напад не смееше да тргне посигурно знаејќи како му судеа, тоа беше единствената пречка кај нас шо на крај не чинеше пораз...
али верувајте утревечер Коби дава макс од себе и минимум 40 поени, глава сечам ако не биде така!!!
знаеме кој е најдобриот кошаркар после мајкл, а може и пред него да биде :smir:


Сосема точно Фил Џексон требаше на негово место да стави друг играч наместо Коби..После тој 5ти фаул Коби и немаше дуел..
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Сосема точно Фил Џексон требаше на негово место да стави друг играч наместо Коби..После тој 5ти фаул Коби и немаше дуел..
Епа и него му беше страв знаеше како му судат до тогаш. Страв му беше да го дувне противникот не дај боже па да го бутне. Ама добро поминаа таа, за неколку саати не чека нова атракција со малку среќа и расположен Гасол или Бајнам (Коби си е стандард) можеме да направиме рибрејк и да поведеме со 2-1.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Мора вечер победа. Ќе си земам знаме ќе си пеам по домите.:toe:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
Епа и него му беше страв знаеше како му судат до тогаш. Страв му беше да го дувне противникот не дај боже па да го бутне. Ама добро поминаа таа, за неколку саати не чека нова атракција со малку среќа и расположен Гасол или Бајнам (Коби си е стандард) можеме да направиме рибрејк и да поведеме со 2-1.


Чул те Господ....Гасол и Брајант се стандардни се надевам дека ке имаат пордшка од останатите соиграчи..Одом мора да заигра во вистинското светлои останатите на клуоата..Без нив тешко..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Ако Коби ја добие потребната поддршка од соиграчите не се сомневам во рибрејк. Искрено не очекувам многу од Бостон освен шутеви за три во немоќ. Со таква игра нема да ја издржат серијава. Не може цело време да им оди. Очекувам да ја преселиме серијава дома со 3-2 во наша корист и дома да ја решиме.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
утревечер Коби дава макс од себе и минимум 40 поени, глава сечам ако не биде така!!!
Bookmark за понатамошна употреба:tv:
Ако Коби ја добие потребната поддршка од соиграчите не се сомневам во рибрејк. Искрено не очекувам многу од Бостон освен шутеви за три во немоќ. Со таква игра нема да ја издржат серијава. Не може цело време да им оди. Очекувам да ја преселиме серијава дома со 3-2 во наша корист и дома да ја решиме.
1.Не може да му оди,зашто само на Ален му одеше.
2.Мислиш дека имате шанси да земете две во ТД Гарден?Да видам па да не поверувам.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Да, јас искрено верувам во две победи на гостински терен.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
1.Не може да му оди,зашто само на Ален му одеше.
2.Мислиш дека имате шанси да земете две во ТД Гарден?Да видам па да не поверувам.
Верувал, не верувал исто ти се фаќа. А да, и судењето неможе да биде така катастрофално како во ЛА. Коби ќе им покаже кој е кој во ТД гарден. Верувам во две победи таму :toe:.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Доста оптимистично,не да не.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ја претеравте и вие сега. Да игравме против Орландо или Кавси ќе верував и јас во две победи на гости, ама против Бостон со еден повеќе од расположен Рондо, со убиствен Ален, па на крај краеви и на гарнет и на Пирс треба да им тргне во серијава тешко дека ќе успееме две победи да им зееме на Бостон. Дај боже да ме демантираат ама ќе биде пеколно тешко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom