Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Незнам колку си упатен, но на ЛА Лејкерс после Клиперс, како најголеми ривали се сметаат Сакраменто Кингс, бидејќи Сакраменто како град е главен на таа држава Калифорнија, а и се соседи со Лос Анџелес... и нивните натпревари без разлика дали се играло плеј-оф или натпревар во регуларен дел секогаш се биле интересни за гледање и салите секогаш биле полни... и како и на секој навивач на Сакраменто и мене омразен клуб ми е ЛА Лејкерс

Точно дека на тој натпревар повеќе ме "влечеше" за Арсенал, но при постигнување на гол на Арсенал никогаш не сум скокал или радувал (Арсенал е еден од најлутите ривали на Манчестер Јунајтед), затоа што Манчестер не зависи од резултатите на други тимови, а ти дури и напиша дека ќе навиваш за Арсенал, што ја никогаш не би го направил тоа... навивањето е сосема различен поим...

Мнооогу добро го знам ова ривалство,ја сум навивач ан Лејкерс пред таа ера Коби Шек,не сум од оние квази навивачи и ме нервира кога мора да објаснувам секогаш дека навивам за ЛА ради тоа што се меѓу најуспешните заедно со Сан Антонио,ми текнува на Ван Ексел во ЛА,колку добар играч беше ова,овој играч му е омилен на брат ми,он е за Денвер

да се вратам на ЛА-Сакраменто,посебно ми текнува на една утакмица кога Хори даде тројка и тепаа ЛА против Сакраменто,4 навечер беше се здивив дома,и ми текнува каква атмосфера беше во Сакраменто со тие звончињата,ти текнува и тебе сигурно,каков притисок имаше,знам и Фил Џексон си ставаше ушни тапанчиња од што беше прегласно,колку се препотував на овие утакмици,страшен тим имаа Сакраменто
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386
Абе Сакраменто имаше тим сега веке нема минато свршено...Во тоа време во моето маало сите беа за Сакраменто само јас за Лејкерс .. Тоа беа времиња на неверојано ривалство..
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Абе Сакраменто имаше тим сега веке нема минато свршено...Во тоа време во моето маало сите беа за Сакраменто само јас за Лејкерс .. Тоа беа времиња на неверојано ривалство..
Dovolno e da se spomne finaleto na zapadnata konferencija 2002 pomegu ovie dva rivala vo koja pobedi LAKERS 4-3 i podocna ja osvoi titulata.Licno gi gledav site sedum duela vo ova finale na zapadot i dobro e sto sum seuste ziv mada posle sabajle dresot ne go simnuvav.Tie godini recisi nikat ne ispustav natprevar na LAKERS no podocna poradi obvrski i gledanjeto napolnok tesko mozes da si go dozvolis.Togas uzivavme vo komentiranjeto na mislam dek se vikase ljupco na mak televizija podobar voditel od toj covek prepoln so informacii nemase nek me ispravi nekoj ako mu go zgresiv imeto.
HORRY KOGA GO GLEDAM OVA SE NAEZUVAM SEGA A ZA TOGAS DOBRO E STO OSTANAV ZIV
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Dovolno e da se spomne finaleto na zapadnata konferencija 2002 pomegu ovie dva rivala vo koja pobedi LAKERS 4-3 i podocna ja osvoi titulata.Licno gi gledav site sedum duela vo ova finale na zapadot i dobro e sto sum seuste ziv mada posle sabajle dresot ne go simnuvav.Tie godini recisi nikat ne ispustav natprevar na LAKERS no podocna poradi obvrski i gledanjeto napolnok tesko mozes da si go dozvolis.Togas uzivavme vo komentiranjeto na mislam dek se vikase ljupco na mak televizija podobar voditel od toj covek prepoln so informacii nemase nek me ispravi nekoj ako mu go zgresiv imeto.
HORRY KOGA GO GLEDAM OVA SE NAEZUVAM SEGA A ZA TOGAS DOBRO E STO OSTANAV ZIV
Љубомир Николовски се викаше дечкото, али такви коментатори повеке нема сеа има коментатори од стилот на игор трпевски на сител.

Среќата ги прати храбрите.....
Да имаа среќа само при последниот шут на Кортни Ли, инаку целосно земено, многу повеќе беше оштетен Лејкерс одколку Орландо. Коби 2 банани му залепи на играчите на Орландо и 2 пати фаул му судеа, а на забавена снимка се гледа дека е сомнително, да не почнувам и за играњето на мрежа на Хауард, избивањето на топките на Коби од раце кои беа судени за Орландо, рампата од Одом за хауард чиста како солза, ама за судиите фаул............и пак на крај Лејкерс му го начука на сите:vozbud:
А бананата на Хауард врз коби при крај која беше отценета како лична грешка, и еден напад потоа судена е лична грешка од туркоглу а немаше никаков допир врз коби. Факт е дека коби добива заштита од судиите , но не само он туку и сите поголеми звезди оид типот на џејмс, гарнет , вејд и останати го добиваат истиот третман од судиите, тоа што сакав да го кажам се однесуваше на тоа дека не бевте драстично оштетени односно судиите во главно добро си ја завршија работата т.е рамноправно судеа.:smir:
И да уште еднаш ке потенцирам дека не е ништо готово во финалето како што и изјави самиот коби. а за дечкото што пиша дека хауард немал појма од кошарка ке го замолам да не пишува веќе такви глупости затоа што тоа е за смеење и ке го потсетам на годините на Хауард...има само 22 год.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Љубомир Николовски се викаше дечкото, али такви коментатори повеке нема сеа има коментатори од стилот на игор трпевски на сител.


А бананата на Хауард врз коби при крај која беше отценета како лична грешка, и еден напад потоа судена е лична грешка од туркоглу а немаше никаков допир врз коби. Факт е дека коби добива заштита од судиите , но не само он туку и сите поголеми звезди оид типот на џејмс, гарнет , вејд и останати го добиваат истиот третман од судиите, тоа што сакав да го кажам се однесуваше на тоа дека не бевте драстично оштетени односно судиите во главно добро си ја завршија работата т.е рамноправно судеа.:smir:
И да уште еднаш ке потенцирам дека не е ништо готово во финалето како што и изјави самиот коби. а за дечкото што пиша дека хауард немал појма од кошарка ке го замолам да не пишува веќе такви глупости затоа што тоа е за смеење и ке го потсетам на годините на Хауард...има само 22 год.
Ете тоа сакав да го слушнам, а не дека победиле Лејкерс со судии:smir:
А Хауард е ѕвер, многу добар играч, не знам кој пишал дека нема врска. Сепак Одом, Гасол и Бајнам засега супер го чуваат:helou:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Што викате....вечер тепа Лејкерси пак?
:vozbud: 3-0 у серија да се фати ... аау.... Финале...ццц... -> Шампиони :duel:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
не победува ЛА вечер без разлика колку оптимистички гледаш на тоа:helou:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Љубомир Николовски се викаше дечкото, али такви коментатори повеке нема сеа има коментатори од стилот на игор трпевски на сител.
Овој на алфа е баш добар коментатор,мене ми се допаѓа како коментира
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ете тоа сакав да го слушнам, а не дека победиле Лејкерс со судии:smir:
А Хауард е ѕвер, многу добар играч, не знам кој пишал дека нема врска. Сепак Одом, Гасол и Бајнам засега супер го чуваат:helou:


Никој не рекол дека Лејкерс победиле со помош на судии, каде пишува тоа? Но победија бидејќи имаа неизмерно голема среќа, последните 2 шута (зицери) на Кортни Ли, и двата во регуларниот дел (последните 2 напада)... еден од нив да влезеше Лејкерс ќе беше поразен... ама :toe: нема назад
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Никој не рекол дека Лејкерс победиле со помош на судии, каде пишува тоа? Но победија бидејќи имаа неизмерно голема среќа, последните 2 шута (зицери) на Кортни Ли, и двата во регуларниот дел (последните 2 напада)... еден од нив да влезеше Лејкерс ќе беше поразен... ама :toe: нема назад
е добро де имале среќа и што?кој тим немал среќа?
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
е добро де имале среќа и што?кој тим немал среќа?


Алооо не велам дека победата не е регуларна затоа што Лејкерс имале среќа, туку ова е големо финале, Лејкерс се фаворити и затоа... да имаа среќа Орландо немаше да биде толку занемарливо, но каде појак тим, па и со среќа победија на домашен терен... позз
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Алооо не велам дека победата не е регуларна затоа што Лејкерс имале среќа, туку ова е големо финале, Лејкерс се фаворити и затоа... да имаа среќа Орландо немаше да биде толку занемарливо, но каде појак тим, па и со среќа победија на домашен терен... позз
Орландо во финалето на истокот го победија најдобриот тим, сакаш да кажеш дека на среќа Орландо се во финале?
Нема јаки и слаби во финале, памтам и со Детроит беа Лејкерс фаворити па го примија 4-1:toe:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Ок еве неколку слики од вчера :)



Саша со маица од Боб Марли :)


 

Kajgana Shop

На врв Bottom