Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Abe stvarno so e fintata so NBA TV. Dajte da im rzneme malce na ovie od telekabel. Inace jas i taka si gi gleam na net ama pa zs da nema na TV? Inace milo mi so gleam deka ima fanovi na Lakers koi razbiraat kosarka. Odime napred, Ariza e nasiot zzver.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Abe stvarno so e fintata so NBA TV. Dajte da im rzneme malce na ovie od telekabel. Inace jas i taka si gi gleam na net ama pa zs da nema na TV? Inace milo mi so gleam deka ima fanovi na Lakers koi razbiraat kosarka. Odime napred, Ariza e nasiot zzver.
Хмм јас би кажал Ариза е нашиот Икс-фактор. Бајнам дефинтивно сега е нашиот звер :)
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
одлична игра против минесота... бајнам звер... ако ја прикажаме истата игра и вечерва ке победиме
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Отиде Бајнам пак со истото колено :( УПМ!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.767
Поени од реакции
44.129
Отиде Бајнам пак со истото колено :( УПМ!
Akо отиде коленото отиде и титулата, без Бајнам или Гасол Лејкерси имаат огромна празнина во тимот која т.е. Лејкерс е тим недораснат за титулата, башка што Гасол знае да игра топло - ладно, а со малото плеј оф искуство и не очекувам таму да блеска, минатата година во финалето најмногу го почуствуваме истото .

п.с. Муабетов е, ако повредата е сериозна и ако ова значи крај на сезоната за Бајнам, ако има некој подетална информација, бујрум иако претпоставувам дека ова е само твое мислење и дека Бајнам се повредил на вечерниот меч со Мемфис. Детали од повредата нормално би требало да очекуваме од утре .
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Линк ако може?:smir:
http://fr.justin.tv/ll_rudy_ll

P.S Првите прегледи кажаа дека е sprained right knee мислам значи дека е некое истегнување...но кажаа дека утре ќе знаат сигурно што се дешава. Најлошо е тоа што Коби ја предизвика повредата, не сакаше ама јебига се случува. Саша почна да плачи буквално. Сега цел тим на ЛА се како зомби упм :(
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
На полувреме 55-61.Најактивен Гасол ми се чини.Во одбрана многу слабо,се гледа дека се вознемирени заради повредата на Бајнам.Се надевам дека во второто полувреме ке се средат и ке победиме.И да,да се надеваме дека повредата на Бајнам не е сериозна.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Vidi majkata ne znaev deka ima tolku gledaci na lakers. Da se nadevame deka Bynum ke bide vo red, povreda podolga od 1 mesec vo nba znaci otide cela sezona. Utre odi na pregledi vo new york, site sme so nego.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Ако е лигаментот во прашање , се гледаме следната сезона Бајнам, тоа е. Сурово но вистинито.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.594
Поени од реакции
22.386



Ееееее греота таман си влезе во форма ебати белата...Дали некој знае што е прогнозирано???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom