Навивачки групи во Македонија

Z

ziko bt

Гостин
да шо барале во струмица и велес а?

sto sakas da kazes sea kazi mi so postov deka ckemabri se bolje od komiti??!!!
сакам да кажам дека до пред некое време велевте шо Чкембари на пола гостувања не оделе а Комити речиси на секое гостување биле и според некој тоа докажвало дека биле најдобри а јас си пишав во постот дека пола лига вие шо се вели зборо во дворот то ми е поентата ако свате некој свате ако не не здравје:smir:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Глупо е да се спредуваат Комити и Чкембари оваа сезона.Комити беа за неколку класи подобри од Чкембари, но не треба да се заборави и финансиската помош од спонзорот.
 
Z

ziko bt

Гостин
добро ај годинава можи бевте поарни ама за лани па да споредите стварно ке биди греота па сеа некој ке речи шо лани лани бојкотиравме ама не е то шо се бара барем нека бидат реални и да не бојкотиравте до негде лани не ке можевте со нас пошто беше добра сезона за Пелистер и Чкембарите на фудбалски и навивачки план
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
no.1 FAMILY AERODROM samo ako ne ni zgasne klubot i edinstvenata svetla tocka vo zivotot ke se dokazeme uste poveke bidejki stvarno realno gledano sme najdobri koj saka i so saka neka kaze toa e vistinata
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.282
Поени од реакции
6.964
Нели сте у бојкот :uvo: ???
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
pa neznam kolku si informiran...upravata si otide se baraat novi sponzori ako ne se najdat tolku od mzt ako se najdat ke bide interesno
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
Aerodromec aj dosta deka ste najbolji ziti se,nemozes da se sporeduvas so komiti koa nemat konkurencija definitivno
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.246
Поени од реакции
8.036
mnogu ste smesni sami neznaete koi ste za koi navivate i kako ste podeleni pa uste javno se karate koi bile podobri eeeeeeeee:pos2::pos2::pos2:
stvarno ste za cudenke ama toa e koga na deca ke mu dadat pc:tapp:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
combat 87...ама и тие не се ништо....дечурлана собрани(подмладокот на комити околу 30 души)
Абе знам ја тоа , комбат87 уште пред 4,5 години идеа на Вардар и тоа беа некои одметнати фаци , а сеа знам дека идеа по 30 души на неколку утакмици и тоа по директива за да имаат основа Комити да земат карти за Полска . . .

Само ме зачуди што ги спомна дечкото во ранг на ФА . . .
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.841
Поени од реакции
72.471
Абе знам ја тоа , комбат87 уште пред 4,5 години идеа на Вардар и тоа беа некои одметнати фаци , а сеа знам дека идеа по 30 души на неколку утакмици и тоа по директива за да имаат основа Комити да земат карти за Полска . . .

Само ме зачуди што ги спомна дечкото во ранг на ФА . . .
Greska si za toa deka bile samo odmetneti faci i deka celta bila da se zemat karti za polska. Na kosarka se sobiraat mladite koi vo momentov se dvizecka sila vo pogled na kradenje transparenti, tepanje sponi (pred se nindza i komiti cento:)), kako i the club koi ovaa godina bea najistaknata podgrupa na celo so ZTA i koi imaat vo prosek po 19 godini. Mozda uste ne sme ni blisku do drugite ali cpb znaat kako si pominaa i toa u nivna sala:):):)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Greska si za toa deka bile samo odmetneti faci i deka celta bila da se zemat karti za polska. Na kosarka se sobiraat mladite koi vo momentov se dvizecka sila vo pogled na kradenje transparenti, tepanje sponi (pred se nindza i komiti cento:)), kako i the club koi ovaa godina bea najistaknata podgrupa na celo so ZTA i koi imaat vo prosek po 19 godini. Mozda uste ne sme ni blisku do drugite ali cpb znaat kako si pominaa i toa u nivna sala:):):)
Не сме се разбрале, препрочитај пак . . .
Реков дека комбат87 т.е. луѓето што одеа да навијаат за Вардар Осигурување беа одметнати фаци, а не овие сега што одат . . .:wink:
Познати ми се горе-доле тие што сеа се активирани да одат на баскет, а за ова со ЦПБ не знам што било али било глупо сигурно да има фрки меѓу луѓе што заедно одат на запад за Вардар пошо знам дека има од ЦПБ некои што прават така . . .

Само оваа година за кого ќе се навива , за Вардар Осигурување или за Вардар 2000 (или само Вардар е сега, не знам баш ) ? . . .
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
neka dojde minco i sredena e rabotata so MZT ke ni nema ramen ni na tribina ni na teren
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.221
Поени од реакции
2.317
Еве еден клип од КОМИТИТЕ на ракометниот натпревар Вардар Про - Динамо Минск




Искрено бев на овој натпревар, и можам да кажам дека КОМИТИТЕ се покажаа во добро издание.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom