Навивачки групи во Македонија

Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Jas odma kazav za zastavite (suvenirite) deka toa ic ne bese navivacki ali toa e toa.Inace stanuvam sega i uste me boli glava od vcera a adrenalin uste puka.Moram da priznaam deka koga vlegovme vo Aerodrom site bevme spremni na sve.Vozduhot mirisase na nesto opasno :vozbud::vozbud::vozbud:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.657
Поени од реакции
2.866
EDNO IAM DA KAZAM KAJ SE CKEMBARITE STO SE PRAVAT TEPACI NEKOJ DA JADAT GOMNA ZA SE OVA STO SE SLUCI ONI MOZAT DA SANJAAT ZA VAKVO NESTO A NE DA JADAT GOMNA SAMO KOJ BILO DA NE KUPEL KE SME OSTANILE PICKI HAHAH KUCINJA STO LAAT NE KASAAT:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Vozduhot si mirisase samo na fishka:D
Ej baska toa cel den bev na domasna rakija i fiska.Mora doping neli ,haha

Na celiot incident falese samo baklji da imavme i ke bese VOJNA !!!!Ehh da imavme sila i brojnost da mozeme da vozvratime na kucinjata.Nekako da se soberemi i zaedno protiv niv ,kako navivacite niz cel svet !
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Abe se huligani i oni i kozarite i po nekoj od ova ajducive ke se javi,bog da cuva a da bea vcera ke se posera
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.657
Поени од реакции
2.866
NE SE TOA HULIGANI AKO SE POSERAT OD 600 KE SE NAJDAT 2-3 OD NIV AMA DRUGITE KE SE ISPOSEREA OD STRAV
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Neznam so kako ali nekoj decko od komiti so gleal od strana posle imase izjava u stil kao ova bese italija:D:D:D
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Gradsko derbi si e gradsko derbi ,najjako.Samo neznam kako alfive ne gi primetile FA kako se grupiraat.Nie vo park ili nekade vo debar maalo ili kaj zabarot da se sobereme samo 15 dusi odma ke ne vratat nakaj zooloska a kamoli poveke.Kako sve bese tivko i naednas izlegoa od temnicite(posle kosmari da imam):)
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Neznam so kako ali nekoj decko od komiti so gleal od strana posle imase izjava u stil kao ova bese italija:D:D:D
Jas ti vikam,Belgrad i Zagreb gomna da jadat :)Znam koj kazal vaka,drugarce mi e deckoto zaedno na utakmici na Vardar odime.Imase 4-5 komiti od stranata na bulevarot vie od kaj sto upadnavte i gledaa sve,posle mi kazuvaa sto kako bilo.
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Ej baska toa cel den bev na domasna rakija i fiska.Mora doping neli ,haha

Na celiot incident falese samo baklji da imavme i ke bese VOJNA !!!!Ehh da imavme sila i brojnost da mozeme da vozvratime na kucinjata.Nekako da se soberemi i zaedno protiv niv ,kako navivacite niz cel svet !
абе брат и на нас тоа ни текна ама касно беше!!!иначе во следна ваква фрка ако налетаат џандари вртење и мавање на нив па да видат и они како е да се јаде ќутек!!!па и ние да се согласуваме за нешто!!!
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Gradsko derbi si e gradsko derbi ,najjako.Samo neznam kako alfive ne gi primetile FA kako se grupiraat.Nie vo park ili nekade vo debar maalo ili kaj zabarot da se sobereme samo 15 dusi odma ke ne vratat nakaj zooloska a kamoli poveke.Kako sve bese tivko i naednas izlegoa od temnicite(posle kosmari da imam):)
Ne si svesen kakvo bese mestoto kaj so ve cekavme,site klecevme neznaes kakov film,samo greska ni bese sto koga trgnavme nakaj vas trcavme i vikavme
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Ние бевме скриени убаво немаше таму ни џандар ништо ама после тоа дојдоа еден рој...
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Знамињата не беа украдени во тепачка или на утакмица, ниту пак од некој кој го носел знамето па го начекале и го земале. Тоа знаме стои како инвентар во салата поради тоа што управава ја мрзи да го извади стариот семафор и за да не ја грди навивачката трибина беше ставено тоа знаме, кое пак го имаме искористено само еднаш пред 2 години во кореографија. Значи успех ли ќе биде сега јас да ви украдам ќеса од кореографија од пред 2 години, секако дека не.

Ќе ја кажам целата причина зашто дојде до ова. Во сала кај нас се правеше кореографијата и се спремаше веќе 3 дена. Дојдоа од АЛФА ТВ да снимат интервју со екипата на МЗТ и снимателот како дел од прилогот не снимаше и нас (најголема грешка наша). Некои од децава на Коки најверојатно ја гледал емисијата и му текнало да се соберат знаејќи дека салата нема многу обезбедување и лесно се влага во неа, значи со умисла дека ние кореографијата ќе ја оставиме таму каде што ја виделе они на ТВ. Кога влегле внатре и кога виделе дека од планот нема ништо и дека сите знамиња наши не стојат во салата, за да не се вратат кај Коки со празни раце морале да го земат знамето кое што кажав зашто стои. Значи уште еднаш, тоа не е крадење на транспарент. Тоа е срамота. Искрено ви кажувам и од наша страна да имаше такво нешто ќе беше глупо.

Околу тепачката Мичка кажа најреално и тука нема што повеќе да се дискутира кој беше знае што се случување. Адреналин 1000 !!!

Во целава ситуација победија навивачите, се врати ривалството. Значи еве уште еднаш ќе го кажам билансот од сето тоа, CPB - 6 повредени, 13 уапсени, FA - 1 повреден (по грешка од нашите) и ниеден уапсен. Не е провокација ова нешто да докажувам така е стварно, моето мислење го кажав погоре околу победникот. Победија вчера НАВИВАЧИТЕ.

За да биде ривалитето до крај успешен мислам дека треба јак МЗТ, затоа што моменталниот играчки кадар е најслаб во историјата. Не може да играме со само 6 играчи и 4 младинци. Реорганизација наскоро.

И за крај, еден поздрав до Козари и остала багра на маструбирачи на нас, гледајте и восхитувајте се на тоа што го имаме во Скопје.
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Gradsko derbi si e gradsko derbi ,najjako.Samo neznam kako alfive ne gi primetile FA kako se grupiraat.Nie vo park ili nekade vo debar maalo ili kaj zabarot da se sobereme samo 15 dusi odma ke ne vratat nakaj zooloska a kamoli poveke.Kako sve bese tivko i naednas izlegoa od temnicite(posle kosmari da imam):)
искрено ние и затоа бевме толку малку за да не не приметат алфите! иначе многу добро бевме организирани и цело време пазевме да не улетаат од некоја страна ама имаше деца на сегде и ни кажуваа цело време ако идат!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom