Навивачки групи во Македонија

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Aleksic,bravo za slikite,prekrasni spomeni,da se nadevame deka naskoro KK Strumica pak ke se aktivira.
Тешка работа пак да се поврати:kesa:
За врачање за КК.Струмица зависи од подмладокот на струмичките кошаркарски клубови.Па се надеваме дека за некои 3/4/5 години ке се радуваме повторно.:vozbud:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
navodno na Zaev KK Strumica ke mu bila vo izborna programa za gradonacalnik,a i na Panajot mu e maka za klubo.Koj ke gi znae.Mislam deka Feni ke izdise dogodina,mozebi ne skroz,ama kegi smale cenite na igracite,taka da nema da ima takvi strasni cifri za eden soliden klub kako lani i vajgodina so se trosat pari,a i na mladite poveke ke se obraka vnimanie,taka da se e mozno
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Значи играта на МЗТ ќе ја објаснам вака:

Радуле инавалиду еден, Пејановиќ - хендикеп, другите нема да ги кометирам исти се како овие.

За прв пат во мојот живот ќе кажам Мики дека изигра добро. Работнички не знам не ме интересираат
Хелд едино ви вреди... јас право да ти кажам се запрепастив од бедата од играчи кои играат у МЗТ, неам намера да испровоцирам некој, само не ми е јасно како МЗТ ги спушти толку ниско стандардите, за да можат да не речам маалски играчи да играат кај вас.
А Мики да не го промашеше положувањето од под кош и позитивен впечаток ќе ми оставеше.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
овој коментаторов 2 пати каза Фемили инспирирани од Гробарите,навивачите на Белградски Партизан зашто не слушнав убаво која нивна песна ја пеевте,а имаше една тема слики кај што стававме и имаше од гробари,викавте абе седи да не се јаки сеа копирате!
Коментаторот од што е ограничен незнае која е таа песна и дека таа песна не е од гробари, туку од ПАОК, а јас немам поима како иде српската верзија, ниту па сум ја слушал, а грчката е топ. И да, зар има некоја будала која каува дека Гробари не ги бива??? Па после Гејт 13, најдобрата навивачка група за во затворено, без сомнение

Хелд едино ви вреди... јас право да ти кажам се запрепастив од бедата од играчи кои играат у МЗТ, неам намера да испровоцирам некој, само не ми е јасно како МЗТ ги спушти толку ниско стандардите, за да можат да не речам маалски играчи да играат кај вас.
А Мики да не го промашеше положувањето од под кош и позитивен впечаток ќе ми оставеше.
Мзт има таква самоуништувачка организациска структура, просто е да се чудиш како сеуште е тимот во прва лига. Ако не успее планот за следната година, не му се пишуваат добри денови на тимот, ма да мислам дека Аеродром како најкошаркарска населба нема да дозволи Мзт да отиде во амбис
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
Мзт има таква самоуништувачка организациска структура, просто е да се чудиш како сеуште е тимот во прва лига. Ако не успее планот за следната година, не му се пишуваат добри денови на тимот, ма да мислам дека Аеродром како најкошаркарска населба нема да дозволи Мзт да отиде во амбис

A sto si ti najdobar gey sportist??? mislis deka razbiras se vo vrska so kosarkata????? epa brat daleku si od seto toa...
I uste edna rabota neznam od kaj ti tekna deka aerodrom (selodrom) e najdobra kosarkarska naselba???????? de proveri vo statistikata kolku igraci igraat za reprezentacijata koi trenirale vo aerodrom a kolku igraat za reprezentacijata koi trenirale vo kavadarci......
da nabrojam nekolkumina????
eve:
Vrbica Stefanov
Rise Stefanov
Todor Gecevski
Goran Samardziev,
i uste mnogu drugi koi mislam deka ne e vreme za da gi nabrojam zatoa sto ke otvorime nova tema na razgovor....
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
A sto si ti najdobar gey sportist??? mislis deka razbiras se vo vrska so kosarkata????? epa brat daleku si od seto toa...
I uste edna rabota neznam od kaj ti tekna deka aerodrom (selodrom) e najdobra kosarkarska naselba???????? de proveri vo statistikata kolku igraci igraat za reprezentacijata koi trenirale vo aerodrom a kolku igraat za reprezentacijata koi trenirale vo kavadarci......
da nabrojam nekolkumina????
eve:
Vrbica Stefanov
Rise Stefanov
Todor Gecevski
Goran Samardziev,
i uste mnogu drugi koi mislam deka ne e vreme za da gi nabrojam zatoa sto ke otvorime nova tema na razgovor....
Најдобра кошаркарска населба? Од каде ти е па тебе тоа. Најкошаркарска во смила на традиција и редовност при посетување на кошаркарски натрпревари, од жени Вигор, па младински категории и слично.

Нема што да ти одговоарам за играчите погоре наведени, никој не спори дека се родени во Кавадарци, а тоа каде тренирале и дали тоа го прави Кавадарци покошаркарски град од Аеродром, нема што да ти објаснувам тебе, искрено испод ниво си ми. Само ке ти кажам, само Струмица може да му парира на Аеродорм за кошаркарска култура, никаде на друго место не се сака и почитува кошарката како спорт како во Аеродром и Струмица, макар и 50 репрезентативци дале. АЈТ
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Најдобра кошаркарска населба? Од каде ти е па тебе тоа. Најкошаркарска во смила на традиција и редовност при посетување на кошаркарски натрпревари, од жени Вигор, па младински категории и слично.

Нема што да ти одговоарам за играчите погоре наведени, никој не спори дека се родени во Кавадарци, а тоа каде тренирале и дали тоа го прави Кавадарци покошаркарски град од Аеродром, нема што да ти објаснувам тебе, искрено испод ниво си ми. Само ке ти кажам, само Струмица може да му парира на Аеродорм за кошаркарска култура, никаде на друго место не се сака и почитува кошарката како спорт како во Аеродром и Струмица, макар и 50 репрезентативци дале. АЈТ
Hahaha da be vie ste carevi

Moze postoete odamna ali tolku igranje za dzabe toa ti e kaa cel zivot da trces po avtobusot i nikako da go fates isto e i kaj vas od koga postoete se borete za titula ali nikako da ja imate
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Radical,najposle na mesto post.I jas se trudev da im objasnam kako e mozno na Milenium da ima poveke publika otkolku na Feni ,ama koj da te razbere,oni se raduvat na Prekata,ziv da gi bocne
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Jas sakam da prokomentiram za denesniot incident koj se sluci megu CPB i FA

Iako FA mi se najgolemi rivali sakam da gi pofalam za odlicno izvedenata akcija vo koja spored mene imase edno 40 luge od FA site spremni momci i vooruzeni so kamenja i drugi predmeti.Stvarno moram da gi pofalam zasto jas bev megu prvite vo CPB sto bea napred i epten izgledase jako koga izlegovte od temnicite site so beli duksovi i kapuljaci i pocnavte da ne mavate pri sto pogodivte nekolku luge megu koj sum i jas(jadev kamen u glava).Go kazuvam ova najiskreno i sakam da dadam edna slika sto se slucuvase.(Belgrad gomna da jade za incidenti denes bese ludniuca :)

Ve molam nemoj da kazuvate deka od nasa strana ne se vozvrati zasto site dobro znaene deka unase licen kontakt kaj ogradata na bulevarot ideka dojde do spoj na 2te grupi koj traese podolgo vreme se dodeka ALFITE i EBR ne odjdoa za da ne odvojat(togas neznaev koj pat da go fatam i kaj da begam)

Nie bevme 160 luge i koga stignavme na zeleznicka bevme informirani deka se imate gupirano nekade kaj 3Biseri zatoa i nie sobravme po nekoj kamen i trgnavme.Koga izlegovte vo eden moment zastanavme zasto epten napadno izlegovte ama neznam zasto zastanavte otkako gi frlivte predmetita(dali od maricata sto vi dojde vo presret)Koga zastanavte nie dobivme sila i se utrcavme nakaj vas i dojde do sudirot kaj ogradata.

Ne se sekavam bas sto sve kako bese zasto uste imam flesovi u glava od kamenot sto go izedov od vedro nebo.

Sakam samo najrealno da objasnam sto kako bese i sakam da kazam deka vakvo nesto se nema sluceno mnogu odamna kaj nas i epten falese.Bravo za vas sto napadnavte mng spremno a i za nas sto vozvrativme odma.

Alfite stvarno se nenormalni ,pocnaa da repetiraat avtomati i pistoli

Pozdrav do site vistinski navijaci (od 2te grupi)sto bea denes na raskrsnicata kaj Vatasa :)
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
abe citam nad mene i se cudam."sakam da gi pofalam fa za odlicnata akcija i mn dobro bea vooruzeni so kamenja i drva".
ne znam so da kazam stvarno.se sobrale kopiljaci od po 15 godini i ke se tepaat.ova e ziva sramota za mak sportot.namesto da se sobereme i site zaedno da ideme na reprezentacija koa igra vie se tepate.
a i da.ne daj boze jas da sum pominuval so kola i nekoj od kopiljacive od cpb ili fa da mavnel po mene.odma;prva,vtora,treta pa direktno u niv pa neka gi sostavuvaat u gradska bolnica ako mozat.ili pa kao so slusam po vlezovi krsele.alo seljacista nevideni(ova e za dvete grupi).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom