Навивачки групи во Македонија

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Mozebi e malce offtopic no samo sakam da gi pozdravam site navivacki grupi vo Makedonija i samo sakam da kazam deka mora pozestoko da raegirame protiv ACAB zasto ova sto se sluci poslednovo na natprevarot FK Pobeda-FK Vardar e necovecki.So izrabotka na paroli i so javno izleguvanje i komentiranje na sve sto se slucuva,mora celata javnost da doznae kakvi se pritisocite na ACAB vrz navivacite.Celo Skopje a i drugite gradovi mora da bidat iskrtan so ACAB i so bilo kakvi drugi natpisi protiv kucinjata.Pozdrav
Зар мислиш некој тукашен џандар знае што е АЦАБ? Ќе мисли дека е навивачка група, нашиве уште кирилицата не ја знаат, нема ни да знаат дека е наменето за нив, не па да го знаат значењето на АЦАБ.
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Зар мислиш некој тукашен џандар знае што е АЦАБ? Ќе мисли дека е навивачка група, нашиве уште кирилицата не ја знаат, нема ни да знаат дека е наменето за нив, не па да го знаат значењето на АЦАБ.
Toa e brat ke mora da im gi uprostuvame (sto se vika da im gi izdzvakame) rabotite za da svatat.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
и што ке постигнеш ако секаде исшкрташ АСАВ ...само тоа неможам да го сватам...
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
нешо џандариве им праеле проблеми на комити..тепање паднало
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Зар мислиш некој тукашен џандар знае што е АЦАБ? Ќе мисли дека е навивачка група, нашиве уште кирилицата не ја знаат, нема ни да знаат дека е наменето за нив, не па да го знаат значењето на АЦАБ.


Toa e brat ke mora da im gi uprostuvame (sto se vika da im gi izdzvakame) rabotite za da svatat.

Верувај знаат што е АCAB(знам дека знаат :))....не збориме за обични цајкани збориме за специјалните сили....они обезбедуваат стадиони(во најголем број случаи)


едит-и јас ја утнав темата се уцапав у фудбалот и извинете за офтопик
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Колку мразам глупи џандари со плави како педериии .................. A.C.A.B мораме сите да се здружиме против нив тие сакат да ни ја уништат тифо културата во Македонија зедно со ФФМ КФМ и др федерации :tapp::tapp::party1::violent1::sakas_ust
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Колку мразам глупи џандари со плави како педериии .................. A.C.A.B мораме сите да се здружиме против нив тие сакат да ни ја уништат тифо културата во Македонија зедно со ФФМ КФМ и др федерации :tapp::tapp::party1::violent1::sakas_ust
Така е!!! Тоа во неделата беше невиден терор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom