Навивачки групи во Македонија

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
ФЕНИ има буџет уште за 5 години и да ја стават Фабриката под клуч ФЕНИ ке продолже да ве гази и да освојува титули а тоа дека ке го нема клубот може само да сонувате СЕЛОДРОМЦИ!!:pusk: и како бе со опинци све отишле во СС.Парк :pos2:
Ако ја стават фабриката под клуч?И мислиш некој ќе седи дома додека друг тепа топка за 6.500 евра..Плус пази под сега вие сте под проклетството..
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ако ја стават фабриката под клуч?И мислиш некој ќе седи дома додека друг тепа топка за 6.500 евра..Плус пази под сега вие сте под проклетството..
Маркусе ако а стават фабриката под клуч нормално дека ќе се распадне клубот:toe:
Нема тука шо да се дискутира
Ама нема биде толку трагично ако клубот пропадне како тоа шо пола Кавадарци ќе остане без леб:nesum:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
74
Поени од реакции
3
Кој така ти вика дека ако а стават фабриката нема да игра фени ке игра и тоа од сигурни извори Фени има буџет уште за две години без разлика на се
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ФЕНИ има буџет уште за 5 години и да ја стават Фабриката под клуч ФЕНИ ке продолже да ве гази и да освојува титули а тоа дека ке го нема клубот може само да сонувате СЕЛОДРОМЦИ!!:pusk: и како бе со опинци све отишле во СС.Парк :pos2:
Што се тоа опинци? Јас незнам, гарант нешто поврзано со селотом баш би сакал да ми објасниш подетално, те молам, гледам дека добро ја владееш таа тематика.

FENI NEMA DA PROPADNE I CE GI EBE SITE USE NAJMALKU 10 GOD:drk:
Трајче Чу-ту-чето Олеееее:zver::pos2:

До тие што викаат дека имал буџет за 5 години.

Како би имал пари тимот доколку фабриката не работи?
Зашто играчите не играат како што треба?
Дали Фени има тргнато 3.000.000 евра на некоја сметка за да има тим следните 5 години?
Дали тој што го кажа тоа, ја видел таа сметка?
Дали оние што ке штрајкуваат се само жртвени јагниња?
Дали Фени може да работи со постојниот број вработени, при оваа цена на феро-никелот?

Мене одговор не ми треба, нека си ги одговорат сами прашањата и ќе сфатат на што се, доколку незнаат, можат да го прашаат кавадаречкиот Таки Фити за економските прашања, и оној на кој сум му идол и кој ми препишува реченици за сметката и буџетот.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Glej si zatebe dali ke ja pominite ovaa sezona.oks?
На исто ниво сме, само ние ќе паднеме финансиски, ке имаме мизерна екипа, ама сеуште ке играме, што за разлика од вас, ако пропаднете, следните 10 години кошарка ке гледате на тв. Како и да е, на двете екипи не ни е светла иднината, сакале вие да го признаете тоа или не
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
На исто ниво сме, само ние ќе паднеме финансиски, ке имаме мизерна екипа, ама сеуште ке играме, што за разлика од вас, ако пропаднете, следните 10 години кошарка ке гледате на тв. Како и да е, на двете екипи не ни е светла иднината, сакале вие да го признаете тоа или не
Brat Znaes i sam kako ide nasata kosarka edna godina moze da bidat jaki a drugata sezona ...pagjaat...za 2 godini ne postojat..a rabotnicki mzt i vardar ke postojat sekogas toa e toa
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Кој така ти вика дека ако а стават фабриката нема да игра фени ке игра и тоа од сигурни извори Фени има буџет уште за две години без разлика на се
abe i bas kaj tebe gleam sto vi e so amblemov crveno-bel neli vie bevte pomarangestite ili gresam.....haha..opredelete si boja be
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
abe i bas kaj tebe gleam sto vi e so amblemov crveno-bel neli vie bevte pomarangestite ili gresam.....haha..opredelete si boja be
Нас бојата од секогаш ни била црвено бела и не планираме да ја мењаме а и не навиваме само за Фени него и за РК ВВ Тиквеш:coffee:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Епа какви да носиме,тие од Фени ни ги дадоа а и сега скоро ќе се прават црвено бели и може тие ќе ги носиме на Фени:toe:
ok togas ali ne ve svakjam i vie sto pravite navivate za 2 razlicni kluba u fudbal i u kosarka sea u Tikves se crveno beli a u Feni se pomarangesti...na pr Feni sakaat da nosite pomarangesti transparenti a vie trvrdite deka ste crveno beli na koja osnova ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom