Навивачки групи во Македонија

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Kakov saban e ovoj Fenomen.....

Nemal druga rabota, ccccc, ludak ej :tapp::tapp::tapp:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Доказ дека сме институција во навивање е следниов текст во Вечер

"Колку навивачите од скопската населба "Јане Сандански" се гладни да гледаат кошарка покажа и премиерниот натпревар од новата прволигашка сезона помеѓу екипите на МЗТ Скопје и Вардар 2000. До последно место ги исполнија трибините во салата, во сите 40 минути неуморно го бодреа својот миленик МЗТ Скопје кој на крајот забележа убедлива победа од 94:65 (27:25, 24:16, 21:13, 22:11). Младиот состав на Вардар 2000 само во првите 10 минути беше рамноправен противник, а подоцна се загуби, подлегна на атмосферата, повеќе од спортска и доживеа убедлив пораз. Радуловиќ (19), Пејановиќ (19), Блажевски (18) и Хелд (17) беа предводници на успехот на МЗТ Скопје, а двоцифрен учинок кај вардарците имаа Костоски (12), Димчевски (12) и Накиќ (10)."

http://vecer.com.mk/?ItemID=C0FA8F3B59EA5646B36E7C8861E7293D
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Доказ дека сме институција во навивање е следниов текст во Вечер

"Колку навивачите од скопската населба "Јане Сандански" се гладни да гледаат кошарка покажа и премиерниот натпревар од новата прволигашка сезона помеѓу екипите на МЗТ Скопје и Вардар 2000. До последно место ги исполнија трибините во салата, во сите 40 минути неуморно го бодреа својот миленик МЗТ Скопје кој на крајот забележа убедлива победа од 94:65 (27:25, 24:16, 21:13, 22:11). Младиот состав на Вардар 2000 само во првите 10 минути беше рамноправен противник, а подоцна се загуби, подлегна на атмосферата, повеќе од спортска и доживеа убедлив пораз. Радуловиќ (19), Пејановиќ (19), Блажевски (18) и Хелд (17) беа предводници на успехот на МЗТ Скопје, а двоцифрен учинок кај вардарците имаа Костоски (12), Димчевски (12) и Накиќ (10)."

http://vecer.com.mk/?ItemID=C0FA8F3B59EA5646B36E7C8861E7293D
40 минути?:kesa:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
sam si postavuvas prasanje i sam si odgovoaras... znaes koj tip na luge pravat taka?:uvo:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Јас како што разбрав прво полувреме речиси и не сте навивале:toe:

а бе шпон ти ли најде да кажуваш за навивање?:pos2::pos2:
од мое маало да се собереме ќе навиваме боље од вас и ќе бидеме повеќе сигурно:pos2::pos2: а камоли цел аеродром, и доста ај лечи фрустрации на друго место не замарај како можеш ти да збориш за навивање па вие сте за греота алооо како не се срамите со таа смрдлива навивачка група:vozbud:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
а бе шпон ти ли најде да кажуваш за навивање?:pos2::pos2:
од мое маало да се собереме ќе навиваме боље од вас и ќе бидеме повеќе сигурно:pos2::pos2: а камоли цел аеродром, и доста ај лечи фрустрации на друго место не замарај како можеш ти да збориш за навивање па вие сте за греота алооо како не се срамите со таа смрдлива навивачка група:vozbud:
Добро де шо е лошо шо сте имале некои проблеми прво полувреме па не сте навивале многу добро:toe::toe:
Немора да лажете јас секогаш сум реален и никогаш ве немам излажано во врска со нашата бројка,навивање и тн...:nesum:

Чим смрдиме.....елај да ни ги испушиш на сите по еднаш смрдливите пениси:pipi:
:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Натписот во ,,Вечер'' не е новост..Само уште еден мал показател кои се најдобрите...Ако авторот на натписот во ,,Вечер'' мисли дека сме биле во добар број и дека имало добра атмосфера нека почека до сабота,па ќе види што се вика ЛУДИЛОООО :twisted:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
pa tocno e toa. nie vi vikame tocno toa sto ste. ete i sami si priznavte nema zosto da se kriete
доказ дека сте малоумни:vozbud::vozbud: ова ми личи ко на судија педер и толку само тоа нема ништо друго,ни некоја песна да напраите ни атмосфера ништо :kesa:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
доказ дека сте малоумни:vozbud::vozbud: ова ми личи ко на судија педер и толку само тоа нема ништо друго,ни некоја песна да напраите ни атмосфера ништо :kesa:
Немој така бе, супер си се они. Мене баш ми се симпатични, добро ај не симпатични, неможат да бидат симпатични, пола роми, пола од Демир Хисар, али ентузијасти, со јамаха тапаче, со навивач на тапанот од кај Драган Вучиќ...супер се :helou:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Немој така бе, супер си се они. Мене баш ми се симпатични, добро ај не симпатични, неможат да бидат симпатични, пола роми, пола од Демир Хисар, али ентузијасти, со јамаха тапаче, со навивач на тапанот од кај Драган Вучиќ...супер се :helou:
Ејј Зоранчо бе ти тука си бил арен ли си те нема нешто :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom