Навивачки групи во Македонија

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
3 to kolo se igrase u aerodrom bratce
Трето коло од супер лигата се играше во Парк, а на 31 Март, 8мо коло се играше во Аеродром, кога правеше Фемили 10 години, така да не пробувај да ме убедиш, неможеш, зашто нели, не си во право
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Yenki напиша:
Е сега сватив дека ајдуците не заслужуваат респект за навивање.Сите навивачи на Вардар што се ја знаат сигурно химната еве и да напишам за тие што не ја знаат: комити знаме на запад веат и песна пеат и песна пеат, знамето наше во две бои црвено црно на запад стои, црвената е за крвта врела за македнски градови села, а црната е за тој што жзали за гоцевите идеали..вардар але але але алееее вардар але але але алеее вардар але але але алеее да живее вардар и македонија.
На натпреварот што го игра Струмица ајдуците пеат ајдуци знаме на запад веат и песна пеат и песна пеат, знамето наше во две бои зелено бело на запад стои :nerv: Па разбирам да украдат песна некоја друга, ама химната на КОМИТИТЕ нашата химна ја крадете ли, таа химна колку што сум информиран од постарите генерации формирана е кога се основале комитите во 1987г. Стварно е најголем срам и со ова ајдуцитедокажаа дека немаат срам и респект за другите навивачки групи. Па срамота бе ХИМНА Е ц ц ц
Tip4e da ti kazam deka mnogu greska si slusnal , i nemoj drug pat taka da zboruvas koga vo nesto ne si siguren, eve taka odese pesnata Ajduci zname na sever veat i pesni peat i pesni peat znameto nase vo dve boi zeleno belo gordo stoi. A za toa deka ovaa pesna e himna na komiti stvarno pojma nemav bidejki taaa pesna ajducite ja peat so godini nanazad neee od sega :) pozz
 
V

Viktoranius

Гостин
Yenki напиша:
Е сега сватив дека ајдуците не заслужуваат респект за навивање.Сите навивачи на Вардар што се ја знаат сигурно химната еве и да напишам за тие што не ја знаат: комити знаме на запад веат и песна пеат и песна пеат, знамето наше во две бои црвено црно на запад стои, црвената е за крвта врела за македнски градови села, а црната е за тој што жзали за гоцевите идеали..вардар але але але алееее вардар але але але алеее вардар але але але алеее да живее вардар и македонија.
На натпреварот што го игра Струмица ајдуците пеат ајдуци знаме на запад веат и песна пеат и песна пеат, знамето наше во две бои зелено бело на запад стои :nerv: Па разбирам да украдат песна некоја друга, ама химната на КОМИТИТЕ нашата химна ја крадете ли, таа химна колку што сум информиран од постарите генерации формирана е кога се основале комитите во 1987г. Стварно е најголем срам и со ова ајдуцитедокажаа дека немаат срам и респект за другите навивачки групи. Па срамота бе ХИМНА Е ц ц ц

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Ајдуци знаме на север вејат и песни пеат и песни пеат...знамето наше во две бои зелено бело гордо стои.
Север не запад:vozbud::vozbud:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Ајдуци знаме на север вејат и песни пеат и песни пеат...знамето наше во две бои зелено бело гордо стои.
Север не запад:vozbud::vozbud:
kako i da ste ja peele HIMNA E NA KOMITITE toa treba da go svatite

nie imame edna pesna vika "DOSTA NE KOPIRAVTE , DOSTA NASI PESNI VIE PEEVTE ........ "
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Ајдуци знаме на север вејат и песни пеат и песни пеат...знамето наше во две бои зелено бело гордо стои.
Север не запад:vozbud::vozbud:
Не е битно дали север или запад на телевизија слушав и не сум слушнал добро иначе со два збора сменети не може да кажете дека не сте ја украле нашата химна тоа е најголем срам!! Па џабе не треба ни да се повторува сите учат од најдобрите КОМИТИ ЗАПАД и на сите сме ви идоли, ај разбирам да крадете песни ама ХИМНА БЕ бруки
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Секој има крадено песни и вие и ние и комитите и делије север и гробари итн да не бројам.:wink:
Да имаме крадено, но никогаш химна тоа е свето нешто за секоја навивачка група и ако сте прави навивачи ќе го разберете тоа.
 
V

Viktoranius

Гостин
Да имаме крадено, но никогаш химна тоа е свето нешто за секоја навивачка група и ако сте прави навивачи ќе го разберете тоа.
Абе таа песна се е пејала оддамна уште ајдуците как одаа на Беласица, сигурно јас не сам га украдел...Јас и прв пат слушам оти таа песна е химна на Комитите.
Не се секирајте не ја пееме веќе ке се снима химна на Струмица оваа недела.:wink:
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Абе таа песна се е пејала оддамна уште ајдуците как одаа на Беласица, сигурно јас не сам га украдел...Јас и прв пат слушам оти таа песна е химна на Комитите.
Не се секирајте не ја пееме веќе ке се снима химна на Струмица оваа недела.:wink:
Епа ако не си знаел дека е наша химна потпрашајте малце пред да смислите нешто, а за да се увериш еве оди на овој линк

[media]http://www.youtube.com/watch?v=rjNquD0gDRI[/media]

се пее на секој натпревар и ќе се пее вечно додека постојат КОМИТИТЕ!!
 
V

Viktoranius

Гостин
Епа ако не си знаел дека е наша химна потпрашајте малце пред да смислите нешто, а за да се увериш еве оди на овој линк


се пее на секој натпревар и ќе се пее вечно додека постојат КОМИТИТЕ!!
Абе добро ти реков таа песна се е пејала јас кога бев пикавец уште не ни знаев за тоа а сега знам.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Tip4e da ti kazam deka mnogu greska si slusnal , i nemoj drug pat taka da zboruvas koga vo nesto ne si siguren, eve taka odese pesnata Ajduci zname na sever veat i pesni peat i pesni peat znameto nase vo dve boi zeleno belo gordo stoi. A za toa deka ovaa pesna e himna na komiti stvarno pojma nemav bidejki taaa pesna ajducite ja peat so godini nanazad neee od sega :) pozz
Е да ти кажам сигурен сум во тоа што го кажувам еве увери се и сам

[media]http://www.youtube.com/watch?v=rjNquD0gDRI[/media]

Ова е наша химна и џабе е и да ја крадете не сте интересни напрајте нешто ваше со што ќе се гордеете а не со туѓото.Овој клип што ти давам да го гледаш е од натпреварот Вардар - Ѕвезда 1991 па види кој кога ја пеел.позз :wink:
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
И веќе доста за ова расправаме видовте што видовте разјаснивме и крај. :)
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
0
Ajducinja sedete si vo toa jugot zasto ako pocnat komitive da idat redovno na kosarka utakmicite i da go bodrat Vardar nedajboze da ja ispeete himnata,sami si kopate grob.Togas ke vidite sto e navivanje ...Komitite se institucija za sekoja navivacka grupa vo makedonija bez razlika kosarka,fudbal,rakomet...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom