Дали сте изневериле?

Член од
12 декември 2010
Мислења
10.143
Поени од реакции
10.929
па се дешавало..какви девојки има со самата појава ке те излудат а камо ли да флертува ауууу мора да се има:vozbud:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Сум изневерила - сум ги изневерила најголемите мои љубови

1. пат - со друго момче се бакнував само една вечер (две)

2. пат - помислував еден период на друго момче

Во двата случаи се чуствував лошо - ми влијаеше на емотивната состојба и однсот кон партнерот - чуството дека сум изневерила ми тежнееше, бев нервозна, сметав дека тоа е одраз на постоењето проблем во врската - личен проблем

Во двата случаи тие мои постапки завршија со тоа што им раскинав на актуелните љубови - не се случи ништо ни со "љубовниците" - се посветив на себеспознавање и разоткривање на причините за таквите мои помисли

Се се случува со причина ......
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.922
Сум изневерила - сум ги изневерила најголемите мои љубови

1. пат - со друго момче се бакнував само една вечер (две)

2. пат - помислував еден период на друго момче

Во двата случаи се чуствував лошо - ми влијаеше на емотивната состојба и однсот кон партнерот - чуството дека сум изневерила ми тежнееше, бев нервозна, сметав дека тоа е одраз на постоењето проблем во врската - личен проблем

Во двата случаи тие мои постапки завршија со тоа што им раскинав на актуелните љубови - не се случи ништо ни со "љубовниците" - се посветив на себеспознавање и разоткривање на причините за таквите мои помисли

Се се случува со причина ......
Сакаш да кажеш дека причинско последично си изневерила??
И тоа што си мислела на друг се зема како неверство зар? Непознавам некој кој мисли само на една личност цело време, сите ние мечтаеме инаку ништо од бизнисот :)
Арно што си расчистила барем нема да ти тежи сега на душичката, гарант си годишно не созреана чим сеуште се бараш себеси, неверствата постоеле и ќе постојат, ретко кој такво нешто на срце си става, колку што можеш да прочиташ сите ние овде на форумот сме светци со ореоли на главите , никој не изневерува, сите почитуваат љубат и се одговорни кон себе и партнерот, општеството, кај се најдовме толку праведни и чисти се се прашувам, гарант ова Кајганава ко чистилиште делува :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Ma varajte dur mozete znaete ona starite sakaat da bidat neverni ama ne mozat a mladite sakaat da bidat verni ama ne mozat.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Да,3 пати.И сеа следува казна од 3 години затвор или ке треба да пријавам на шалтер кај гвујо?
 

Zar

Член од
11 март 2010
Мислења
21
Поени од реакции
1
не сум а и не намеравам тоа како да не се постувас себеси па партенрот
 
Член од
20 декември 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Хммм. Не сум изневерил, а сум можел во многу наврати, али не ме возбудува помислата да изневерувам. Колку што знам и она ме немала изневерено (така бар знам, колку е вистина ??? можеби ќе дознаам кога ќе биде доцна), како и да е таков сум сега за сега, ама знам дека ако ме изневере и дознаам за тоа ќе има МНОГУ промени. Никогаш повеќе нема да бидам верен а незнам и дали некогаш ќе сакам да се смирам со една девојка, па така шансите да станам домаќин се сведуваат на НУЛА 0, а шансите за женкар ќе рипнат на 100% :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.143
Поени од реакции
10.929
ако кажам ДА ке добијам негативни поени кај девојкиве од тука нели? ама ми е гајле и ке кажам ДААААА:twisted:

--- надополнето ---

Хммм. Не сум изневерил, а сум можел во многу наврати, али не ме возбудува помислата да изневерувам. Колку што знам и она ме немала изневерено (така бар знам, колку е вистина ??? можеби ќе дознаам кога ќе биде доцна), како и да е таков сум сега за сега, ама знам дека ако ме изневере и дознаам за тоа ќе има МНОГУ промени. Никогаш повеќе нема да бидам верен а незнам и дали некогаш ќе сакам да се смирам со една девојка, па така шансите да станам домаќин се сведуваат на НУЛА 0, а шансите за женкар ќе рипнат на 100% :)
брат лошо размислуваш....незначи ако една те извара дека сите се такви и да го замразиш целиот женски род ))))
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Хммм. Не сум изневерил, а сум можел во многу наврати, али не ме возбудува помислата да изневерувам. Колку што знам и она ме немала изневерено (така бар знам, колку е вистина ??? можеби ќе дознаам кога ќе биде доцна), како и да е таков сум сега за сега, ама знам дека ако ме изневере и дознаам за тоа ќе има МНОГУ промени. Никогаш повеќе нема да бидам верен а незнам и дали некогаш ќе сакам да се смирам со една девојка, па така шансите да станам домаќин се сведуваат на НУЛА 0, а шансите за женкар ќе рипнат на 100% :)


Зошто вака? Ццц, детски памет. :)
Не е само една девојка на светот. Зарем мислиш ти дека со оваа ќе останеш се додека си жив?!? Па ќе те изневеруваат, па ќе изневеруваш. Па ќе ти раскинуваат и ќе раскинуваш. Па ќе направиш долг стаж се додека ја најдеш таа што ќе те натера да станеш домаќин:smir:
 
Член од
20 декември 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ма нема јас да го замразам женскиот род недај боже пупупу скраја да е :D
Едноставно ќе ја изгубам вербата во врската и секако вербата кон жената, за жал кај мене така функционираат работите, ако некој ме зезне јако тогаш и јас него јако ќе го замразам :) ЈБГ таа е
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.143
Поени од реакции
10.929
Ма нема јас да го замразам женскиот род недај боже пупупу скраја да е :D
Едноставно ќе ја изгубам вербата во врската и секако вербата кон жената, за жал кај мене така функционираат работите, ако некој ме зезне јако тогаш и јас него јако ќе го замразам :) ЈБГ таа е
па ок де мрази ја таа што ке те поебе...зашто и некои други да патат ради една ку*** да кажеме )))
 
Член од
20 декември 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ма каков детски памет, детски памет може да му кажеш на тој што после такво нешто ќе и прости или ќе каже дека немало тоа никакво влијание на него. Сите нешта што ни се дешаваат и имаат влијание на нас, во никој случај не може да каже некој дека не ни предизвикуваат никакви промени кај нас и нашите размислувања или нашите погледи кон нештата. Секој што ќе каже обратно е или лажго или сам себе се лаже односно има детски памет. :)

--- надополнето ---

па ок де мрази ја таа што ке те поебе...зашто и некои други да патат ради една ку*** да кажеме )))
Јебига тоа веќе нема да ме интересира. :)O
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Ма каков детски памет, детски памет може да му кажеш на тој што после такво нешто ќе и прости или ќе каже дека немало тоа никакво влијание на него. Сите нешта што ни се дешаваат и имаат влијание на нас, во никој случај не може да каже некој дека не ни предизвикуваат никакви промени кај нас и нашите размислувања или нашите погледи кон нештата. Секој што ќе каже обратно е или лажго или сам себе се лаже односно има детски памет. :)

--- надополнето ---



Јебига тоа веќе нема да ме интересира. :)O

Јаооо...сакаш да кажеш дека сите жени ќе ги мразиш после таа што ќе те изневери?!?
И она што си го пишал не е детски памет. Да простиш, не значи да те прават будала. Да простиш, значи дека некогаш таа личност си ја сакал, дека оставила белег во твојот живот. Да простиш значи дека таа љубов била многу посилна од било што. Не значи дека кога ќе простиш ќе ви продолжи врската...Само дека си ставил крај на едно поглавје!
 
Член од
20 декември 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ма неее, си ме сватила по грешка. Значи да расчистам нема да ги мразам сите жени туку ќе ја мразам нејзе, нема да им верувам на жените за таа работа и тоа е тоа. Да ми простиш ама нема ништо детско напишано од моја страна, само реалноста е таа. Еве стави се во моја позиција, значи имаш многу шанси за да инзевериш али не го правиш тоа, веруваш дека партнерот ти ја кажува вистината и дека и искрен дека не те изневерува итн итн, и еден ден дознаваш дека сето тоа се големи мрсни лаги од негова страна. Де кажи искрено нема ли да го мразеш него и нема ли да ја игубеш вербата во другите дека нема да лажат и нема да изневерат. Искрено нема ли тоа тебе да те промене???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom