Фан Клуб: Италија

M

Mario Gómez

Гостин

:drk::drk: Земајте уште некој бразилец. Германија барем не натурализира играчи.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Боби[Мкд];4084314 напиша:

:drk::drk: Земајте уште некој бразилец. Германија барем не натурализира играчи.
Ремек дело.
Акција како од фубалските учебници:drk:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Боби[Мкд];4084314 напиша:

:drk::drk: Земајте уште некој бразилец. Германија барем не натурализира играчи.
Сериозно немате неутрализирани играчи???..дада Озил е чистокрвен Баварец..и Марин,Клосе,Подолски,Кедира,Гомез,Боатенг се чисти Германци....(пред да напишеш нешто боби размисли а не да истрескаш глупост...)..

П.С. се извинувам што згрешив...овие играчи се родени и фудбалски растени во Њемачка:)
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Боби[Мкд];4084400 напиша:
zasluzeno izednacuvanje, cestito.
Не заслужено туку ве посравме,ебате смрдениот тим на турци,полјаци бразилци и што уште не со овај тим Хитлер се превртуват во гробот......Форца АЗУРИИИИ
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Боби[Мкд];4084314 напиша:

:drk::drk: Земајте уште некој бразилец. Германија барем не натурализира играчи.
Боби не дека ја бранам Италија,ама оваа констатација не фаќа место ама баш никаде.Германија не натурализира играчи?
Незнам дали го гледаше последното светско првенство,ама ако КЕДИРА,ПОДОЛСКИ,ГОМЕШ,КЛОСЕ,ОЗИЛ итн.ти личат на германци тогаш ок е.Ќе бидеш првиот кој мисли така!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Сериозно немате неутрализирани играчи???..дада Озил е чистокрвен Баварец..и Марин,Клосе,Подолски,Кедира,Гомез,Боатенг се чисти Германци....(пред да напишеш нешто боби размисли а не да истрескаш глупост...)..

П.С. се извинувам што згрешив...овие играчи се родени и фудбалски растени во Њемачка:)
Aj ushte ednas procitaj shto si napishal i ispravi se sam, da ne te brukam pred site.

--- надополнето ---

Боби не дека ја бранам Италија,ама оваа констатација не фаќа место ама баш никаде.Германија не натурализира играчи?
Незнам дали го гледаше последното светско првенство,ама ако КЕДИРА,ПОДОЛСКИ,ГОМЕШ,КЛОСЕ,ОЗИЛ итн.ти личат на германци тогаш ок е.Ќе бидеш првиот кој мисли така!
I ti isto ko prijatelceto.

--- надополнето ---

Не заслужено туку ве посравме,ебате смрдениот тим на турци,полјаци бразилци и што уште не со овај тим Хитлер се превртуват во гробот......Форца АЗУРИИИИ
:tapp:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Сериозно немате неутрализирани играчи???..дада Озил е чистокрвен Баварец..и Марин,Клосе,Подолски,Кедира,Гомез,Боатенг се чисти Германци....(пред да напишеш нешто боби размисли а не да истрескаш глупост...)..

П.С. се извинувам што згрешив...овие играчи се родени и фудбалски растени во Њемачка:)



:pos2::pos2::pos2::pos2:


Лепотани,Италија може да сања за фудбалот што го игра Германија во моментов!!!

Уствари на светсково се докажа и покажа све!

Поштедете се од срамење!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
[QUOTE='Боби[Мкд];
:drk::drk: Земајте уште некој бразилец. Германија барем не натурализира играчи.[/QUOTE]

:pos::pos::pos::zver:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Боби не дека ја бранам Италија,ама оваа констатација не фаќа место ама баш никаде.Германија не натурализира играчи?
Незнам дали го гледаше последното светско првенство,ама ако КЕДИРА,ПОДОЛСКИ,ГОМЕШ,КЛОСЕ,ОЗИЛ итн.ти личат на германци тогаш ок е.Ќе бидеш првиот кој мисли така!

АКО ЗНАЕШ ТИ ШТО Е НАТУРАЛИЗИРАН ИГРАЧ,ЈА СУМ РЕКТОР НА ХАРВАРД!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
:pos2::pos2::pos2::pos2:


Лепотани,Италија може да сања за фудбалот што го игра Германија во моментов!!!

Уствари на светсково се докажа и покажа све!

Поштедете се од срамење!
Се покажа на Светското VIVA ESPANA!
И едните и другите сте дрва ,ама барем во срединана Германија ве шиет.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ченто и Боби.....ај ако сте дотолку паметни прочитајте ми го целосниот пост а не веднаш да репилицате без врска....!
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Се покажа на Светското VIVA ESPANA!
И едните и другите сте,дрва ама барем во срединана Германија ве шиет.

Што се мешаш па ти ко џокер у покер! Уживај си! :salut:

--- надополнето ---

Ченто и Боби.....ај ако сте дотолку паметни прочитајте ми го целосниот пост а не веднаш да репилицате без врска....!

Ти го прочитав бе брат! Ама мисли друг пат пред да треснеш нешто!
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Се покажа на Светското VIVA ESPANA!
И едните и другите сте дрва ,ама барем во срединана Германија ве шиет.
Се виде колку не шиет,Аквилиани се збудали за разлика од Озил му истекоа очите како на варен зајак...не помина 60 минути нити еднаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom