Фан Клуб: Италија

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^ Човеку се шалев ебате...

Па и на крај краева,зар мора да го има мегу најдобрите Матрикс ??

Не одигра кој знае како,ама кога беше најпотребно,го направи тоа што требаше и со тоа ја олесни целата работа околу светската круна :))))
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
^ Човеку се шалев ебате...

Па и на крај краева,зар мора да го има мегу најдобрите Матрикс ??

Не одигра кој знае како,ама кога беше најпотребно,го направи тоа што требаше и со тоа ја олесни целата работа околу светската круна :))))
абе да.ама некои од ваш фан клуб мислат дека светот се врти околу интер и околу нивните играчи.зашо милито не играл зашо овој зашо оној.Никој од селекторите не чита на форумов,да види шо мислиме ние.сите плукаа по дунга и марадона ама газат нивните селекции.сваќаш шо ми е поентата???????:smir:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.306
Поени од реакции
15.538
Е ај да не газеше уште Аргентина со таков тим, он реално играчите што ги изостави сега му фалат, али има други играчи кои играат на другите позиции добро, кај Италија ги усклучи најдобрите играчи...
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Е ај да не газеше уште Аргентина со таков тим, он реално играчите што ги изостави сега му фалат, али има други играчи кои играат на другите позиции добро, кај Италија ги усклучи најдобрите играчи...
Кој му фали од тие шо не ги зема????????????
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.306
Поени од реакции
15.538
Не ја гледаше Аргентина како и дува промаја по десната страна?
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Ау тенкчо немој вакви мизерии уште еднаш,патетики да продаваш тука за без пари...
Разбери ова е најголем срам,исто како твојот Јубе падна во Серија Б.Италија ти е моментално Светски шампион,а не може да помине групи.Во група е со мизерните Парагвај,Словачка и Нов Зеланд.Завршува како последна во групата,закована за дно без победа и со гол негатива,а пази СВЕТСКИ ШАМПИОН Е !!
Ај најди ја логиката тука.Компплекси Интер-Јубе заеби,фан клуб Италија е ова,а не фан клуб Интер или ЈуБе !!
Леле најдобра репрезентација во Европа си пишал ???!?!?
Чекај...
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Алоооо чоек,играч на Интер ја доведе титулата 2006 година,Матераци,но тоа е најмалку важно ;)

за болдот...ти навиваше и за Барса,навиваше и за Челзи,воедно и за ЦСКА со пола другарчиња од фан клуб Јубе....епа укапирај ако си доволно паметен кој има компелкси ;)
Каков тенкчо се слушаш ли ти што збориш, знаев дека си глуп ама не до толку, иди провери која е најуспешна европска репрезентација па дојди пиши тука, не вреди да се расправа со човек кој нема ни грам мозок, а за тоа кој за кого навивал, знам јас за кого навивам него ти дали знаеш, или пред 2006 навиваше за Милан, многу веројатно е тоа :tv:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Да не беше киелини денес ќе завршеше 5-2 за словачка.Канаваро мисламд ека не му се ни играше,уше на почетокот после првиот жолт продолжи да игра грубо како да сакаше да добие црвен.Си има он само една преокупација сеа моментално јас мислам а тоа е
Прегледај го приврзокот 31139
Тачно да не беше Киелини попара ќе ги направеа чак што више и до Јаквинта да не беше Јаквинта немаше да се имаат ни тие 2 бода,не збори глупости ова е катастрофа ко прво тактиката в крај беше утната и ко да не играше среден ред нападот исто,ова светско е едно од покатосрофалните а Италија никад не била послаба..
 
В

Вори

Гостин
^

Каков среден ред бе Стефан?Симоне Пепе,Марчисио или исфорсираниот Де Роси?

Пирло да играше прв тим,сигурен сум дека боље ќе изиграше од другиве..
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
^

Каков среден ред бе Стефан?Симоне Пепе,Марчисио или исфорсираниот Де Роси?

Пирло да играше прв тим,сигурен сум дека боље ќе изиграше од другиве..
Добил покана во Холивуд слепец,а другиве двајца мора да играат ЈУВЕНТУС..
 
В

Вори

Гостин
Еден Касано кој според мене е класа подобар и од Јакинта,и од Џилардињо не беше повикан.
Исто не беше повикан и еден Балотели,кои според мене би бил вистинско откритие на светсково.Млад,брз,квалитетен играч,сигурен сум дека ќе внесеше свежина кај азуриве.
Еден Пацини,кој според мене е најдобар од повиканите напаѓачи во Италија,не доби шанса да заигра од прва минута,и киснеше на клупа.

Истрошени играчи,генерација која е релативно стара,играчи кои се на залезот на нивните кариери=неуспех!
Очекував Липи да ја направи разликата,ама очигледно дека и нему годините го имаат стасано.

Без ниедна победа,две нерешени со Парагвај и со Нов Зеланд,пораз од дебитантот Словачка...крајно разочарувачки за моменталниот светски шампион.

Искрено,нека бидат задоовлни што не ги снајде ситуацијата од Франција,така ќе беше побетер.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Липи има склероза а и е ретардиран не зеде некои играчи незнам најмалку не по 1 по 2 класи се појаки од овие што играа.Многу добар пример се Миколи и Сантон.А и ништо појќе не се очекуваше од Италија гледајќи дека Липи го собра цел Јувентус а Јувентус имаше многу сјајна сезона..
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Marchetti
Zambrota - Cannavaro - Chiellini - Criscito
De Rossi - Gattuso - Montolivo
Pepe - Iaquinta - Di Natale

Кој црн Јувентус бе, со три играчи у прв тим од Јувентус искочија и пак се они криви.
Јасно е дека цела репрезентација е мизерна и и треба ремонт кој се надевам дека ќе го доживее со Прандели.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Marchetti
Zambrota - Cannavaro - Chiellini - Criscito
De Rossi - Gattuso - Montolivo
Pepe - Iaquinta - Di Natale

Кој црн Јувентус бе, со три играчи у прв тим од Јувентус искочија и пак се они криви.
Јасно е дека цела репрезентација е мизерна и и треба ремонт кој се надевам дека ќе го доживее со Прандели.
Не не се С.Пепе го заборави овие 3 што ги наброја освен Киелини да речеме врска немаа едниот во одбрана другиот во напад..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Да ти ја мочам дисциплината,се виде каква дисциплина имаат сите во репрезентација,кур не им чуе,играа ко манекени,не се бореа за својата земја како што треба и заслужува таа земја,а и не знам Балотели што можеше да направи па таму,во ЈАР ??
Ако се глупираше,ке си стаеше крст на чело за навек,според мене ако беше земен,немаше ни да зуцне,ке играше и ке кутеше,се со цел да си ја зголеми цената на трансфер пазарот.

Тоа е тоа Липи кретенот можеше да повика и доста други фудбалери подобри од Кришито,Јакинта,Монтоливо,курци палци,кур се тресе у ладна вода,кој ке изиграа подобро од нив.Зар во Италија нема доста фудбалери кој чекаат шанса за да се докажат во репрезентацијата,кој живеат за тоа да играат за својата земја ??
Друже има фудбалери кои чекаат да се докажат тоа да,ама јас мислам дека на СП се оди со проверени сили со проверени играчи. За докажување имаа квалификации пријателски и други слични ствари да се докажат. Дека фалеа играчи кои требаше да бидат во тимот на местото на некои дрва шо беа ФАЛЕА не викам не ... ама чим Липи така решил неможеме ние да му смениме мислењето. Иако сум Јувенташ,сепак бев ПРОТИВ да игра јакинта на СП. долго време го влечеа повреди,немаше доволна минутажа во клубот и тоа е голема пречка да не одиш на СП. Далеку пред него требаше да бидат Касано,Миколи и други кои не беа земени а имаа одлични сезони зад себе. И од тие шо беа на клупата Пацини и Кваљарела заслужуваа поголема шанса.

Балотели во моментов е класа за еден Јакинта, класа, како сакаш да ја вртиме работата, сезонава ја изигра далеку подобро од Јакинта кој ништо не покажа а и имаше повреда која бајаги го оддалечи од својата форма, која до СП не ја пронајде што под дифолт е ризик да се викне на вакво натпреварување. Нејсе Балотели ( сеуште му е рано ), мене ми одговара ниеден играч од Интер да не игра на ова СП за да не се деси ко со Буфон, да оди на операција и да ризикува пола сезона, ама реално, Миколи бе, Касано, па тие па, светлосни години беа пред Јакинта, лидери беа во своите тимови башка ке донесеа универзалност и креативност, нешто што апла недостасуваше тука.
А Џила ? Миленичето на Липи, па не ви текнува дека имаше суша со голови 1 долг период со Фиорентина сезонава, зашто по ѓаволите не му се дадеше шанса на Бориело. Многу многу зашто, затоа и Липи сега целосно и ја превзема вината врз себе, се пуваше со изјави на коментарите од новинарите у стил ке им го донесам пак Светското дома, а се што направи е дебакл, еј, Италија заврши последна во група, трагедијата е што се позади еден Нов Зеланд .... НОВ ЗЕЛАНД ! Е тоа .... тоа боли.
Муабетот за Јакинта го пишав и погоре. Значи бев многу против да игра тој на СП. Немаше доволно утакмицИ зад себе,влечеше повреда долго време и немаше место во составот за него. Балотели да далеку пред него беше оваа сезона,ама дисциплината му беше за никаде што е голем ОДЛУЧУВАЧКИ фактор за да бидеш во или аут од репрезентацијата верувај.

Но сепак еден Касано Миколи да не ги земеш во тимот а имаа одлични сезони е голем кикс. Пацини требаше да игра повеќе пред Џила и Јакинта ама шо биде биде. Липи си оди се надеваме Прандели ќе го помлади тимот и дека ова СП беше последно за играчи како Замброта Гросо Канаваро Јакинта и слични.

имаме прекрасна младина која може да покаже резулати. Пример : маркети на голот, кришито маџио киело бонучи де роси бокети џиовинко балотели маркизио пацини пепе.. овие се како пример за добра и подмладена репрезентација во која сепак Киелини Де Роси Пацини и Пепе(од постарите) со своето искуство ќе видат пример за помладите играчи. Но ќе видиме. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom