Фан Клуб: Италија

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
И по 103-ти пат! Не е работата дали Бориело дали Јакинта работата е од кај тој заклучок Јакинта да биде повикан и да се удира акцент на него како незнам универзалец а цела година повреден дали 5 гола има дадено ... Ете истата статистика ја има и Инзаги зашто не е повикан на пример он ? Тврдоглавоста на Липи (да не речам глупоќата ) од јунак на СП 2006 ќе го однесе во најомразен трењер! Очигледно е дека повикува играчи од Јуве за тоа не се правете паметни!
Пак не ми одговори на прашањето. Ако повикува играчи на Јуве, каде е тогаш Дел Пиеро? Зарем Бориело повеќе заслужи да биде повикан од него па тука дигате востание? Каде сте да го спомнете Алекс, кој е играч на Јуве а не е повикан?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Пак не ми одговори на прашањето. Ако повикува играчи на Јуве, каде е тогаш Дел Пиеро? Зарем Бориело повеќе заслужи да биде повикан од него па тука дигате востание? Каде сте да го спомнете Алекс, кој е играч на Јуве а не е повикан?
So simply 35 години 3 светски првенства зад себе слаба сезона...

Требаше одговорот да ми гласи : Е уште тој требаше да го собере!
Али ај да испаднам културен
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
So simply 35 години 3 светски првенства зад себе слаба сезона...

Требаше одговорот да ми гласи : Е уште тој требаше да го собере!
Али ај да испаднам културен
Aлекс имаше далеку од слаба сезона и иако има 35 години е класи над Ди Натале па ние Јувенташите не го оплакуваме тука како што вие го оплакувате Бориело-"најдобриот светски фудбалер". Да не требаше и Абиати да биде земен место Буфон? Абе Липи старецу безобразен, што си го земал голманов од Јуве?
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.688
Поени од реакции
3.645
Пирло се повредил. Повреда на листот. Постои можност го рипне Светсково.

Топ, го изедовме курот
 
M

Mario Gómez

Гостин
Пирло се повредил. Повреда на листот. Постои можност го рипне Светсково.

Топ, го изедовме курот
Има можност да се смени повреден играч до 24 часа пред почетокот на светското, ако Пирло неможе ќе биде донесен друг плејмејкр.

If you have one. XD
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ништо ко така , Монтоливо ќе улета на местото на Пирло во средина , до него стандард Де Роси и Маркизио ...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Aлекс имаше далеку од слаба сезона и иако има 35 години е класи над Ди Натале па ние Јувенташите не го оплакуваме тука како што вие го оплакувате Бориело-"најдобриот светски фудбалер". Да не требаше и Абиати да биде земен место Буфон? Абе Липи старецу безобразен, што си го земал голманов од Јуве?
И по 100ти пат ти го спомнуваш Бориело....:vozbud:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
И по 100ти пат ти го спомнуваш Бориело....:vozbud:
Го споменувам затоа што викате дека не е повикан на сметка на Јакинта(што нема врска). Сите сте се фатиле за Јакинта а никој не го спомнува Ди Натале кој кога игра за Италија делува како првпат да видел фудбалска топка. На сите им пречат играчите на Јуве кои се повикани а никој не гледа дека целосно како состав играат сиво и дека има многу побитни алки во составот кои се дрва неделкани. Ди Натале на пример не би изборил прв состав ни во една Данска или Шведска ама на никого не му пречи пувежот, туку на сите им трн во око Јакинта.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Prokleti ptiatelski natprevari se povredija mnogu igraci i nema da mozat da nastapat na SP Juzna Afrika:jaj:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Го споменува зш Јакинта го споредувате со БОРИЕЛО.:vozbud:
Значи не го споредувам со Бориело по 100 ти пат иди прочепкај мои постови за Бориело во фан клуб Милан ќе ти стане јасно а и што има на тебе да ти објаснувам!

Го споредувам со поболни рани, Касано го споредувам со можеби најталентираниот „италјанец“ во моментов Балотели! Ај кажи ми твојот Јакинта кој викаш може да игра и крило и напаѓач дали во тоа би се снашол подобро од овие 2ца на кои тоа им е работа и во матичните клубови? Ај просветли ме те молам?
 
F

FuckYouAll

Гостин
Значи не го споредувам со Бориело по 100 ти пат иди прочепкај мои постови за Бориело во фан клуб Милан ќе ти стане јасно а и што има на тебе да ти објаснувам!

Го споредувам со поболни рани, Касано го споредувам со можеби најталентираниот „италјанец“ во моментов Балотели! Ај кажи ми твојот Јакинта кој викаш може да игра и крило и напаѓач дали во тоа би се снашол подобро од овие 2ца на кои тоа им е работа и во матичните клубови? Ај просветли ме те молам?
Незнам што ви смета Јакинта толку, но знам дека Липи се разбира многу повеќе од тебе и знае што прави.
И немам намера да се расправам со неписмени тврдоглави идиоти.:salut:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Незнам што ви смета Јакинта толку, но знам дека Липи се разбира многу повеќе од тебе и знае што прави.
И немам намера да се расправам со неписмени тврдоглави идиоти.:salut:
тоа неписмен сигурно се однесува на тебе зашто незнаеш да водиш комуникација и се резилиш... па и од охрид си те разбирам
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
каков аватар море прле едно ... ај ак си маж да се кладиме по нешто вредно ... јас викам дека Италија ќе стигне барем до четврт финале што тебе би требало да ти одговара бидејќи си убеден дека нема ни група да поминат ...
Абе торко,како може да се кладиме во нешто вредно кога ни те знам ни те познавам...не лупај само безвезе..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom