Фан Клуб: Италија

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Portieri: Buffon, De Sanctis, Marchetti, Sirigu.
Difensori: Bocchetti, Bonucci, Cannavaro, Cassani, Chiellini, Criscito, Grosso, Maggio, Zambrotta.
Centrocampisti: Camoranesi, Candreva, Cossu, Gattuso, Marchisio, Montolivo, Palombo, Pepe, Pirlo, De Rossi.
Attaccanti: Borriello, Di Natale, Gilardino, Iaquinta, Pazzini, Quagliarella, Rossi.

Без Миколи и Касано ништо.Овој Ди натале растура во Удинезе кој одвај се спасија но во репрезентација е 0.
Џилардино ги извади во кфалификации оправдано исто и Пацини но овие другите се со класа подоле од Касано и Миколи.
Кој ке им дава асистенции на напаѓачите не знам Касано беше човекот.
Исто Амброзини беше најдобар на Милан во среднина тој индијанецот Каморанези го земал штета што Амаури не го зема.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.688
Поени од реакции
3.645
A демек Касано и Миколи ако ги викнеше ке напраеа две заредом :tv:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
A демек Касано и Миколи ако ги викнеше ке напраеа две заредом :tv:
Па тоа се единствените Италијанци кои можат играч да поминат.Исто Мота не оти е од Интер требаше да го проба човекот е чист Италијанец роден во Бразил му се утепа молејќи дури рече дека ако го повикат и Бразил тој ќе ја избере Италија спротивно од тоа што велеше Амаури.

Според мене ова ќе беше состав за респект
-------------Буфон--------------
Замброта-Бонучи-Киелини-Кришито-
-----Де Роси-----Амброзини---Маркизио---
--Касано-----------------Миколи(Балотели)
-------------Пацини-----------------

4-3-3
 
F

FuckYouAll

Гостин
Па тоа се единствените Италијанци кои можат играч да поминат.Исто Мота не оти е од Интер требаше да го проба човекот е чист Италијанец роден во Бразил му се утепа молејќи дури рече дека ако го повикат и Бразил тој ќе ја избере Италија спротивно од тоа што велеше Амаури.

Според мене ова ќе беше состав за респект
-------------Буфон--------------
Замброта-Бонучи-Киелини-Кришито-
-----Де Роси-----Амброзини---Маркизио---
--Касано-----------------Миколи(Балотели)
-------------Пацини-----------------

4-3-3
Ти навиваш за Интер и сигурно знаеш дека Балотели НЕ се враќа и НЕ помага во одбрана, а секој знае дека Италија игра дефанзивно а со таква поставеност и тактика СЕКОЈ играч мора да помага во одбрана.:smir:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ти навиваш за Интер и сигурно знаеш дека Балотели НЕ се враќа и НЕ помага во одбрана, а секој знае дека Италија игра дефанзивно а со таква поставеност и тактика СЕКОЈ играч мора да помага во одбрана.:smir:

Јакинта се враќа ?
Пацини се враќа ?
Џилардино се враќа ?
Бориело се враќа ?


пс:Амбро не го зел за репрезентација или ја ќор сум ? If so - Липи може да се лечи .... ретардиран скот !
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
не праве ништо италија со виа тим.со играчите на јувентус кој изиграа потпросечна сезона со гатузо(ако сум за милан и ногу го ценам човекот) кој изигра пола утакмици за милан и на 99% од тиа беше тапа,па и бориело ке го додадам тука.може дади 15 гола ама дрво невидено е според мене.така да иако сум за италија не веруам дека ќе направат нешто повисе од 1/8 евентуално 1/4 ама не веруам
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Според мене со повиканиве играчи составот би бил :
------------------- БУФОН --------------------
Замброта - Канаваро - Киелини - Гросо
Кандрева -- Пирло -- Де Роси
Ди Натале -- Бориело -- Роси

Btw Да играја Инзаги - Дел Пиеро позад нив Тоти , мислим дека појќе ќе извадеа од оваја нападачка 3 ка :pos2:

п.с ЈА ВЕРУЕМ У ЛИПИ !!
 
F

FuckYouAll

Гостин
Јакинта се враќа ?
Пацини се враќа ?
Џилардино се враќа ?
Бориело се враќа ?


пс:Амбро не го зел за репрезентација или ја ќор сум ? If so - Липи може да се лечи .... ретардиран скот !
Да
Да
Да
Да
А тој "ретардиран скот" го освои Светското пред 4 години.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Според мене кретен ко Касано не и е потребен на Италија па колку и да е добар. Цела кариера кај и да играл имал проблем со тренерите и сакате да ми кажете дека проблемот не е во него? Таков не заслужува ни мрсул да фрлиш на него а не во репрезентација да биде викнат и да ја заебе и онаа малку позитивна атмосфера во неа. Плус тоа што игра во добра форма му го припишувам на фактот што игра во Самп а знаеме дека во тим од тој ранг е лесно да се истакнеш. Амаури исто така беше добар во Палермо па тоа не го прави некој особен играч, така да истото тоа важи и за Касано.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
А тој "ретардиран скот" го освои Светското пред 4 години.
Да?

А свесен ли си дека ги имаше Пирло, Канаваро, Замброта, Неста, Буфон, Тони, Гатузо во своите најдобри фудбалски години?

И сега сака со истите играчи пак да направи чудо, епа неможе бате се менуваат времињата доааат нови гладни момци...

Нападот е препросечен, како би направил разлика еден Касано или Балотели!

Или пак Амаури :icon_lol:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Липи од играч кој не видел топка во животот знае да направи играч за највисоки дострели , таков е неговиот начин на работа , менталитет и победнички дух ... со какви беди од играчи и да работи пак ќе го покори светот ... Едноставно респект за тој човек ... Јувентус на Липи од 90тите беше пример за Фергусон и неговиот Манчестер , впрочем и самиот Ферги призна дека му се восхитува на Липи и неговиот начин на работа ...

Исто и во 2006 претрпе огромни критики за изборот на играчи , па месец дена подоцна беше прогласен за национален херој ...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Според мене со повиканиве играчи составот би бил :
------------------- БУФОН --------------------
Замброта - Канаваро - Киелини - Гросо
Кандрева -- Пирло -- Де Роси
Ди Натале -- Бориело -- Роси

Btw Да играја Инзаги - Дел Пиеро позад нив Тоти , мислим дека појќе ќе извадеа од оваја нападачка 3 ка :pos2:

п.с ЈА ВЕРУЕМ У ЛИПИ !!
me tooooo!!!! ама не во јакинта :) било кој само јакинта не:tapp:
 
F

FuckYouAll

Гостин
Објективен ке бидеш или со глава у зид ке маваш ?
Oбјективен сум бе, овие четворица многу повеќе се трудат од Балотели и не се лутат и караат со сите околу нив ако не им подадат топка.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Oбјективен сум бе, овие четворица многу повеќе се трудат од Балотели и не се лутат и караат со сите околу нив ако не им подадат топка.

Дека се трудат - се трудат

Дека не се враќаат назад - Не се враќаат ...

пс:Сигурен си дека Бориело и Џилардињо не се караат ако не им подадат/утнат нешо ?

Не следиш Серија а на телма м ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom