Фан Клуб: Италија

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Боби[Мкд];3354469 напиша:
Полјаци мислиш?:smir:

Грешиш неинформиран си!:toe: Двајца полјаци и еден турчин има. Значи 8% од репрезентацијата, и немаат двојно државјанство.
Пољци,Полци,Пољаци,Полјаци истите се... сеа незнам како стојат работите ја ти викам за од порано, најдобрите двајца стрелци им се токму Пољаци ко што знам.

Не ме сфати, 10 играчи си стаил,освен едниот ако е повреден па го лечат у меѓувреме .. :wink: :tv:
оу да, Џовинко лево нека иде.. .
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
kaj e ambrozini? i gatuzo go ima a ambrozini ne :jaj: golmanite mi se svigaat
kanavaro i legrotaglie ne zasluzuvaat da igraat za reprezentacijata :toe: kasano mora da igra
pozdrav navivaci na italija :helou::helou:
dobar sostavot samo jas bi go dodal ambrozini i na mestoto na legrotalie bi go dodal boketi od gonova
i rosi bi go stavil od vilareal koga veke ne go zima kasano lipi :toe:

kako moze da go stavate mota pred kasani vi se molam koga mota ne ni igra vo roma prv tim
govinko nema teoretski sansi koga vo ovoj tim na juve ne igra kako moze da igra vo vo reprezentacija
niti pak baloteli ova svetsko ne treba da igra moze ke dade gol ama ke se vleci po terenot posle
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.873
Поени од реакции
23.227
Уф,Бориело-Балотели-Ди Натале тоа би било перфектно :)

Џиџи

Кришито - Неста - Киелини - Сантон

Де Роси - Пирло - Амброзини

Касано

Бориело - Балотели


Клупа :
Амелија, Сторари,, Мота, Замброта, Касани, Бокети, Раночија, Монтоливо, Цигарини, Паломбо, Ди Натале, Џилардино/Роси.

Кога ја би бил селектор ова би биле моите 23
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
smeni im gi mestata na krisito i santon izvadi go baloteli barem zasega ne e za reprezentacija a ponatamu bi trebalo samo da go smeni karakterot i da se zalaga amelija e kikser neviden i cigarini bese vo najlosiot tim za 2009 :smir:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Неста дефинитивно одлучил да не игра за Италија веќе но нема страшно тука се Бонера и Канаваро кои се во одлична форма.
Балотели не бил готов за репрезентација тој има многу лош карактер но е најталентиран Италијанец моментално.Да не е подобар Квалјарела,Пацини или Роси од него.
Замисли Липи вели Амаури за некоја недела ќе стане Италијанец и ќе размисли дали да го викне.Па Буфон да играше напад овие две години во Јуве ќе дадеше повеќе голови од него.Пацини,Касано,Балотели се пред него и тоа многу.
Моментално Бориело,Балотели напад.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Неста дефинитивно одлучил да не игра за Италија веќе но нема страшно тука се Бонера и Канаваро кои се во одлична форма.
Балотели не бил готов за репрезентација тој има многу лош карактер но е најталентиран Италијанец моментално.Да не е подобар Квалјарела,Пацини или Роси од него.
Замисли Липи вели Амаури за некоја недела ќе стане Италијанец и ќе размисли дали да го викне.Па Буфон да играше напад овие две години во Јуве ќе дадеше повеќе голови од него.Пацини,Касано,Балотели се пред него и тоа многу.
Моментално Бориело,Балотели напад.

Не дека сум против Амаури нешто,ама има барем 4 напаѓачи Италијанци моментално кој можат да играат пред него Марко,Марио,Антонио па и Пацини убаво викаш.Неста не се враќа го разбирам и до негде после тешка повреда каква што имаше сака и одмор летово да не се умара уште толку:toe: Има назад играчи Киелини и ред други може и овој Боќети од Џенова да го земе.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
абе зошто го споменувате Касано, па нели Липи го "шкртна" од списокот :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас мислам дека роси и јакинта (замени пацини и ди натале) се најдобриот напаѓачки дует во моментов во италија(само штета јакинта што е повреден)..балотели може да биде користен како крило но не ми се верува дека ќе настапува за репрезентацијата оваа година исто и касано,во средината де роси и пирло(иако и него годините го газат сепак го има онај потребен осет за пас),замени монтоливо и капитенот на сампдорија(го забораввив како се викаше),одбраната царува киелини а за партнер е тежок избор со оглед дека се сите ''тенгала'' ако може да ги наречам така само штета несто што не е тука:toe: и бековите се мота,сантон,кришито и антонини ...вака би требало некако

----------------------------Буфон--------------------------

Мота/Кришито---Киелини---Легротање/канаваро---Сантон/Антонини

Касано/Пепе---Де Роси/Паломбо---Пирло/Монтоливо---Балотели/Каморанези:toe:

-------------Јакинта/Пацини----------Роси/Ди Натале

според мене ова е најдоброто кое може да се извади во овие моменти
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.649
Поени од реакции
43.511
Балотели подобро да не биде повикан отоколку да добие повик и да игра крило. :toe:
2-3, преку сила 4 добри партии имал како крилен играч и тоа со тиња тимови, уз квалитетни бекови се губи, штета Мур што на моменти силува таква игра која нит него не му одговара, нит на Интер кои џабе фрлаа пари за Кварезма и Мансини.

п.с. Кришито е лев бек.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Јас мислам дека роси и јакинта (замени пацини и ди натале) се најдобриот напаѓачки дует во моментов во италија(само штета јакинта што е повреден)..балотели може да биде користен како крило но не ми се верува дека ќе настапува за репрезентацијата оваа година исто и касано,во средината де роси и пирло(иако и него годините го газат сепак го има онај потребен осет за пас),замени монтоливо и капитенот на сампдорија(го забораввив како се викаше),одбраната царува киелини а за партнер е тежок избор со оглед дека се сите ''тенгала'' ако може да ги наречам така само штета несто што не е тука:toe: и бековите се мота,сантон,кришито и антонини ...вака би требало некако

----------------------------Буфон--------------------------

Мота/Кришито---Киелини---Легротање/канаваро---Сантон/Антонини

Касано/Пепе---Де Роси/Паломбо---Пирло/Монтоливо---Балотели/Каморанези:toe:

-------------Јакинта/Пацини----------Роси/Ди Натале

според мене ова е најдоброто кое може да се извади во овие моменти
каде ти се Бориело и Ди Натале реално во форма се момците
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Балотели подобро да не биде повикан отоколку да добие повик и да игра крило. :toe:
2-3, преку сила 4 добри партии имал како крилен играч и тоа со тиња тимови, уз квалитетни бекови се губи, штета Мур што на моменти силува таква игра која нит него не му одговара, нит на Интер кои џабе фрлаа пари за Кварезма и Мансини.

п.с. Кришито е лев бек.
па мислам дека со доволно ангажираност и дисциплина одлично би изиграл крило(тоа го видовме во неколку наврати иако и јас сум за да игра напаѓач).

П.С Кришито да се заменат со Сантон:toe:

каде ти се Бориело и Ди Натале реално во форма се момците
Ди Натале го ставив..а Бориело иако игра одлично некако ми е тромав играч нестабилен да не речам како да не гледам опасност од него..а овие што ги напишав според мене се поопасни за противничкиот гол:toe:
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
Јас мислам дека роси и јакинта (замени пацини и ди натале) се најдобриот напаѓачки дует во моментов во италија(само штета јакинта што е повреден)..балотели може да биде користен како крило но не ми се верува дека ќе настапува за репрезентацијата оваа година исто и касано,во средината де роси и пирло(иако и него годините го газат сепак го има онај потребен осет за пас),замени монтоливо и капитенот на сампдорија(го забораввив како се викаше),одбраната царува киелини а за партнер е тежок избор со оглед дека се сите ''тенгала'' ако може да ги наречам така само штета несто што не е тука:toe: и бековите се мота,сантон,кришито и антонини ...вака би требало некако

----------------------------Буфон--------------------------

Мота/Кришито---Киелини---Легротање/канаваро---Сантон/Антонини

Касано/Пепе---Де Роси/Паломбо---Пирло/Монтоливо---Балотели/Каморанези:toe:

-------------Јакинта/Пацини----------Роси/Ди Натале

според мене ова е најдоброто кое може да се извади во овие моменти
spored mene bonera e mnogu podobar od legro i kanavaro ama sekako deka lipi ke gi pusta ovie dvajcata pred nego :toe:
pred mota i krisito magio i kasani bi zavrsile podobra rabota a krisito ne igrase levo?
santon i antonini si se ok ama lipi ke go forsira tuka groso toa e jasno
jakinta ne bi rekol deka e najdobar izbor pred nego bi gi stavil borielo i pazini
rosi i dinatale se dobri samo sto di natale bi idel pred baloteli :toe::helou:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
spored mene bonera e mnogu podobar od legro i kanavaro ama sekako deka lipi ke gi pusta ovie dvajcata pred nego :toe:
pred mota i krisito magio i kasani bi zavrsile podobra rabota a krisito ne igrase levo?
santon i antonini si se ok ama lipi ke go forsira tuka groso toa e jasno
jakinta ne bi rekol deka e najdobar izbor pred nego bi gi stavil borielo i pazini
rosi i dinatale se dobri samo sto di natale bi idel pred baloteli :toe::helou:
Објаснав погоре за бековите кои игра лево кој десно,да во право си за одбраната кој и да игра на тоа место ќе биди подобар од легро и фабио,гросо би можел да го игра заради стара слава и искуство:toe:,за бориело објаснав а не ми се верува моментално подобар играч од балотели да има офанзивец(освен касано) во италија(нема врска тоа што сум за интер реално пишам:toe:) иако карактер и дисциплина има нула ама кога му е денот растура(одличен шут,корпулентен,брз,добро игра со глава ,се во едно)..јакинта е најдбоар напаѓач бидејќи според мене тој го има она потребното чуство за гол(а.к.а инзаги) ,а балотели крило го ставив бидејќи е брз и има добра контрола:toe:(штета што зависи и од расположението негово:toe:)

П.С. според мене најбитен играч е Де Роси
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
Објаснав погоре за бековите кои игра лево кој десно,да во право си за одбраната кој и да игра на тоа место ќе биди подобар од легро и фабио,гросо би можел да го игра заради стара слава и искуство:toe:,за бориело објаснав а не ми се верува моментално подобар играч од балотели да има офанзивец(освен касано) во италија(нема врска тоа што сум за интер реално пишам:toe:) иако карактер и дисциплина има нула ама кога му е денот растура(одличен шут,корпулентен,брз,добро игра со глава ,се во едно)..јакинта е најдбоар напаѓач бидејќи според мене тој го има она потребното чуство за гол(а.к.а инзаги) ,а балотели крило го ставив бидејќи е брз и има добра контрола:toe:(штета што зависи и од расположението негово:toe:)

П.С. според мене најбитен играч е Де Роси
baloteli e najtalentiran italijanec ama nema karakter dzabe e nemoze da igra i nema da go vikne lipi za svetsko
go imam dosta pati gledano deckoto ednostavno ne igra ke dade gol i posle ne ni se obiduva da pomine igrac ili ke podade bez vrska
osven ako ne se povampiri do krajot na sezonata pa da go zeme lipi
jakinta ima jako custvo za golovi aka 35 nastapi 5 gola za italija :toe:

a za de rosi u pravo si preku nego ke se gradi igrata vo sredinata preku nego i pirlo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom