Фан Клуб: Италија

Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
Абе до светското првенство мора да се превземат некои мерки,ВО Квалификациите сме први пред Ирска 1 бод и помалку изиграна утакмница,Ако го осигураме првото место да им се дава шанса на помладите,А и НЕста многу фали во тимот ,НАјдобриот дефанзивац,И Тоти исто така нз зошто се повлекоа,Тоти рече Ако Липи го повика немал ништо против со задоволство ке се вратил Дај Боже,И само Пирло да не игра на светското оти лошо им се пишува на Италијанците
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Среќа за Италијаните е тоа што во младинската репрезентација има квалитетни играчи па до светското првенство ќе можат постепено да се вклучат во сениорскиот тим. Иначе со овие моменталниве играчи, црно им се пишува.
Точно, италијаните имаат одличен младински состав, до стартот на Светско првенство 2010 очекувам Џовинко, Балотели, Аквафреска и Роси да се вклучат во тимот, зборувам за стартен состав. Според мене само така Италија ќе има поконкурентен состав, наместо ваков кој прима по 3 гола на утакмица со Замброта, Канаваро и Јакинта.

П.С. Интересно нешто прочитав во постот на Димче, прекрасна е идејата Инзаги да се врати за Италија, милион пати подобро ќе изигра од сакатиот Јакинта.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Точно, италијаните имаат одличен младински состав, до стартот на Светско првенство 2010 очекувам Џовинко, Балотели, Аквафреска и Роси да се вклучат во тимот, зборувам за стартен состав. Според мене само така Италија ќе има поконкурентен состав, наместо ваков кој прима по 3 гола на утакмица со Замброта, Канаваро и Јакинта.

П.С. Интересно нешто прочитав во постот на Димче, прекрасна е идејата Инзаги да се врати за Италија, милион пати подобро ќе изигра од сакатиот Јакинта.
Што трескате глупости една слаба утакмица изигра и ај право не го бидува, а што да кажеме за Тони и Џилардино а? дрва:tapp:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Што трескате глупости една слаба утакмица изигра и ај право не го бидува, а што да кажеме за Тони и Џилардино а? дрва:tapp:
Една слаба? Ја незнам кој го насочил него кон фудбалот, подобро нека возел шлепер заедно со Тони.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.873
Поени од реакции
23.230
Што трескате глупости една слаба утакмица изигра и ај право не го бидува, а што да кажеме за Тони и Џилардино а? дрва:tapp:

:pos2::pos2::pos2::pos2:

Кажи една добра утакмица која изиграл тој за италија, Инзаги е измислен за него
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
:pos2::pos2::pos2::pos2:

Кажи една добра утакмица која изиграл тој за италија, Инзаги е измислен за него
Дете пратеш ли ти фудбал бе?:nesum:

Една слаба? Ја незнам кој го насочил него кон фудбалот, подобро нека возел шлепер заедно со Тони.
:tapp::tapp:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.873
Поени од реакции
23.230
Дете пратеш ли ти фудбал бе?:nesum:

:tapp::tapp:

Не го врти муабетот, убаво те прашав и сакам убаво да ми одговориш ,кажи ми која утакмица добра изиграл за Италија Јакинта у последно време или било кога ?

И кажи ми кој беше подобар сезонава у Италија Јакинта или Инзаги ??:smir:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Не го врти муабетот, убаво те прашав и сакам убаво да ми одговориш ,кажи ми која утакмица добра изиграл за Италија Јакинта у последно време или било кога ?
Италија - Нов Зелад. Влезе од клупа и даде 2 решавачки гола за пресврт и победа на Италија. Еве ти која утакмица у последно време ја изигра добро. :smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ајде кога веќе го тупите, еве и статистика:


1997–2007 57 (25)

2005– 31(4)

Мислам дека би можеле да заклучите која статистика е на Инзаги, која на Јакинта.
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
ajdeeeeeeeeeeeee inzagi da se vratel:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

samo baloteli i rosi nikoj drug najmalku toni i jakinta
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Точно, италијаните имаат одличен младински состав, до стартот на Светско првенство 2010 очекувам Џовинко, Балотели, Аквафреска и Роси да се вклучат во тимот, зборувам за стартен состав. Според мене само така Италија ќе има поконкурентен состав, наместо ваков кој прима по 3 гола на утакмица со Замброта, Канаваро и Јакинта.

П.С. Интересно нешто прочитав во постот на Димче, прекрасна е идејата Инзаги да се врати за Италија, милион пати подобро ќе изигра од сакатиот Јакинта.
Најпрво одбраната е таа што треба да се РЕМОНТИРА.
А тој играч во болдираното неможе да се избори за прв состав у Јувентус а не ли па во Италија да игра. Брз е, има техника, но кога ке играт против Германија,Шпанија или Англија ке го пипнат само овој три метри ке одлети..
Другите играчи што ги наброја и ја очекувам да се појават, вклучувајки ги Сантон,Сантакроче и Де Чеље, се разбира - доколку соберат искуство следната сезона.

Италија - Нов Зелад. Влезе од клупа и даде 2 решавачки гола за пресврт и победа на Италија. Еве ти која утакмица у последно време ја изигра добро. :smir:
Можеби против Андора ке е постигнал и 3, од кај знаеме :vozbud:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Италија - Нов Зелад. Влезе од клупа и даде 2 решавачки гола за пресврт и победа на Италија. Еве ти која утакмица у последно време ја изигра добро. :smir:
Ајде кога веќе го тупите, еве и статистика:
2005– 31(4)

Епа G@rfielD фала ти многу на добрата информација...
Значи од сите 4 гола на Јакинта за Италија во своите 31 настап,2 гола му биле против Нов Зеланд.Истиов Нов Зеланд кој игра сеа на купов на конфедерации и тоа пред некои 2-3 недели.
Кој успех човече. :)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Он само праша, ја фино лепо му одговорив. Не знам што кажав грешно? :smir:
Ништо лошо не реков, се нашалив.
Ме чудеше дали ти навистина натпреварот со НЗ го сметаше за сериозен тест на неговите квалитети?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom