Фан Клуб: Англија

mc dc

I hate this bitch
Член од
20 август 2007
Мислења
508
Поени од реакции
0
Абе пак ако англија зависи од Бекам ништо нема да направат зошто Бекам е човек во години и нема бесконечно да игра па за тоа ќе мора да се најде некој друг. Ама пак велам дека англија се најдобри со или без Бекам само треба да се уиграат.
Se soglasuvam so tebe:salut: :salut: :salut:
 

BlackZebra

надежен Архитект
Член од
6 септември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
Абе никој немојт со Англискиов фудбал. Секогаш ќе е пример за другите.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.517
Поени од реакции
5.511
Англија не заслужува пласман на Евро 2008:vozbud:
Селекторот на руската репрезентација, Гус Хидинк ја продолжува војната на зборови со најголемиот ривал за освојување на второто место во Е групата од квалификациите за Евро 2008.
"Ако добро ја анализираме состојбата во нашата група тогаш се доаѓа до заклучок дека Англија воопшто не заслужува пласман во завршницата на Европското првенство. Ние барем игравме поконстантно. Мислам дека успехот се мери според пласманот, ако ние бидеме пред Англија никој нема право да каже дека незаслужено ќе патуваме во Австрија и Швајцарија.", истакнува Хидинк.
Потоа рускиот селектор се осврна на саботниот решавачки натпревар за неговиот тим.
"Многу сум смирен и релаксиран. Јасно е дека се зависи од нас самите и затоа воопшто не се грижам. За мене овој меч е рамен на финале на Светскиот куп и целосно сум фокусиран кон победата против Израел", заврши Хидинк.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
За утрешниот дуел со Хрватска, дотолку сакате да го гледате натпреварот во живо, минималната цена која треба да ја платите е 400фунти! серазбира за високите места и во некој ќош цените се 250фунти.
Како што проѓа времето така картите се се поскапи, денес цената е 500фунти, утре кузнае колку.

Малце математика. Капацитетот е окулу 90 000(според ворлдстадиумс.ком)
-80 000х450=36000000фунти
10 000да речеме дека се резервирани за официјални лица/гратиси што ти јас знам...цифрава боде у очи. =))
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.517
Поени од реакции
5.511
Абе нешто слабо Англичаниве при толку звезди ...
јас мислам им фали маскотата Гери Невил :pos:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
За утрешниот дуел со Хрватска, дотолку сакате да го гледате натпреварот во живо, минималната цена која треба да ја платите е 400фунти! серазбира за високите места и во некој ќош цените се 250фунти.
Како што проѓа времето така картите се се поскапи, денес цената е 500фунти, утре кузнае колку.

Малце математика. Капацитетот е окулу 90 000(според ворлдстадиумс.ком)
-80 000х450=36000000фунти
10 000да речеме дека се резервирани за официјални лица/гратиси што ти јас знам...цифрава боде у очи. =))
e taka ti e toa sakas - plakas !!!
ne ko kaj drugive -
se razbira i toa vlijae na motivacijata ako zvuci smesno!!!!!
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Mn gi postevam englezite a najveke edinstveniot Steven Gerard , mnogu bi mi bilo krivo koga ne bi se plasirale na evropsko
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.517
Поени од реакции
5.511
абе подобро Русија отколку Англија :tapp:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Mn gi postevam englezite a najveke edinstveniot Steven Gerard , mnogu bi mi bilo krivo koga ne bi se plasirale na evropsko
Леле ако Русите ги победеа Израел сега ќе имаа сигурен пласман т.е. веќе ќе беа пласирани.

Групата моментално изгледа вака:

1. Хрватска 11 /8/2/1/ 25/6. 26 бода
2. Англија 11 /7/2/2/ 22/4. 23 бода
3. Русија 11 /6/3/2/ 17/7. 21 бод
4. Израел 11 /6/2/3/ 19/12. 20 бода

Израел немаат шанси, Англија ако изгуби, а Русија ако победи, Русија ќе ја гледаме на светско.

А и нерешено и врши работа на Англија, само да не изгуби.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Хрватска мора да игра добро, дека ако загуби на ждрепката за групите на Еуро 2008 ке биде во трет шешир, значи ке има 2појаки држави во својата група. Башка многу скаути ке има на Вембли да ги гледаат Модрич, Крањчар, Ракитич, Да Силва и останате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom