Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Gledam deka prilicno dobro gi poznavas rabotite, ama sepak ne znaes se do kraj. POcnuvas duri i da vregjas ama nema veza. Eden den ke gi citas moive komentari i ke mi cestitas za se ova sto go pisuvav. Denes da go prevzemis Pelister vo situacija kakva sto e treba da si lud. Tocno e go branam Krume bidejki mislam deka e cesen covek koj zaglavi so fudbalot. Krume go saka klubot povekje od bilo koj drug, ljubovta kon klubot se meri so zrtvata sto se dava za nego a ne samo so peenje pesni i palenje dimni po tribini. Ako ckembarite go sakaat tolku klubot zosto ne soberat 5000 evra da ja platat kaznata za incidentot so Sileks. Taa kazna pak ke ja plati Krume. Oti Ckembarite baraat 3000 denari od utakmica zatoa sto se redari i toa na nivnata tribina? Mislis deka jas ne go sakam Pelister? Koga jas odev po gostuvanja niz cela bivsa Jugoslavija i so rakometot i so fudbalot , 99% od segasnite ckembari odea vo gradinka. Jas za razlika od Ckembarite plakjam karta na sekoja utakmica, tolku mozam da pomognam na klubot , a ckembarite vleguvaat besplano na utakmici, duri i za gostuvanja Krume mu plakjase avtobusi, mu kupuvase pirotehnika a tie pak go psueja. E sega koga svatija pak go baraat Krume i mu davat polna podrska i Efto i Pit Bul i site drugi od prvata postava na Ckembarite. Denes Pelister ima igraci koi maksimum vredat po 20 000 evra, pred se mislam na Brdarovski i Dragarski. Veljanovski ne vredi ni tolku. Mislis deka Dragarski ke pomine vo Zilina? JAs ne vervam, razlikata megju nasiot fudbal i posledniot vo Ligata na Sampionite e kako nebo i zemja. Go spomnuvas kapitenot Petkovski, pa toj ne pomina na proba vo Slovacka Vtora Liga, ima 26 godini, nema dogovor so klubot sto znaci deka mozi da si zamini bez pari , samo problemot e sto nikoj go nejki. Nikoj nejki mestaci i prodavaci. znaci od prilika imame igraci koi vredat site zaedno ne povekje od 100 000 evra, a trosocite za vodenje klub kako Pelister na godisno nivo se okolu 200000 evra, i kaj e sega matematikata? Mislis deka ako imase matematika ke mu go ostaese nekoj klubot na Krume ? Nemoj be drugarce takvi raboti.
Gi spomna i pripremite vo Spanija. Jas ke te potsetam deka pred desetina godini Pelister bese na turnea vo Germanija i tamu zagubi od Verder 8:1, pa takvi rezultati ima i vo Ligata na Sampionite. Taa turnea vo Spanija neprodade nitu eden igrac. Indirektno da, Altiparmakovski bese prodaden ama od Vanco a ne od Krume. Krume odbi suma od 60000 evra a Vanco go prodade za 20000.Prodazbata na Spirovski bese dogovorena uste pred pripremite, tocno e deka i Spirovski bese na proba dodeka ekipata bese vo Spanija ama ne pomina vo Hanza Vtora bundes Liga, sega Spirovski e rezerva vo Borac, uste eden reper za kvalitetot na igracite. Tocno e i toa deka Krume ne ja plati turneata ama ja obezbedi( komentiravme deka toa e isto)
Sto se odnesuva do FFM, zapmti go datumot pa ke komentirame pak . Hari e pretsedatel najkasno do 31.03.2011, a posle toa ke vidis
Арно гледаш :smir:колку толку се мачам да дознаам нешто за клубот и тоа од интернет и од некој играчи и се разбира од навивачите ,вистина дека не знам се до крај оти јас за разлика до некој немам некој близок во клубот (прецедател или од управата)да ми кажва што е и како е од прва рака .Никаде не те навредив кажи ми каде те навредив?да дај господ да биди така како што велиш ти не само што ќе ти честитам туку и пијачка ќе те частам од твоја уста во божји уши се за најдоброто на клубот .Вистина дека сега да со земиш клубот или треба да си будала или да имаш корист од него трето нема а познавајчи како круме не му даваше плати на играчите и правеја штрајкови(значи не сме со амнезија)останува вторто за жал .Круме сега влезе во клубот да биди опозиција на хари и ффм исто така за да фати некој динар со продажбата на владица и драгарски и се разбира ако може и од голманчето и вељановски и на крај од сезоната да си замине .Друго никој не го натера со сила крума да го земи клубот туку тој сакаше и викаш заглавил па брат нека си замини ако не му чини или ќе остани уште некој време ?!Ако го сакаше клубот што не проба да се врати порано односно ен издејствува преку тие што сега го вратија и крај краева кај беше овај Круме кога бефме 2 лига и кога му беше најтешко на клубот па сите го оставија на здравко и љубо да го води и да шиткаат утакици
Види мајката не просветли круем со сакал клубот повеќе од сите нас абе аман шо збораш ете ја содам на утакмици уште од 99 редовно па никогаш не сум го видел круме на трибина а не да помози нешто и што сакаш да докажеш дека Ќкембарите не го сакаат клубот и не му имаат поможено до сега ?!па кој останал со него целото време круме ванчо здравко тони митичот кој ?Никој бе другар сите земаат некој динар и палат патики и bwe ние како навивачи како треба да со подржиме клубот ако ен со навивање и создавање атмосвера и се разбира со некој притисок
Немој молимте да ми го спомнуваш инцидентот со силекс па малку ли е што јадовме 6 прекршочни и што му дадовме на знаење на ванчо дека е крај со него нема што да бара тука па да те потсетам ако судеше јакимовски и неговито помошник(ни свирна пенал и срвен во 20 минута) и ние ако ен го сакавме клубот уште тогаш ќе правевме поглеми проблеми ама за доброто на клубот да не јади поголема казна(парична и бодовна) излеговме од стадион да се доигра утакмицата и продолживме со бодрење од надвор.Велиш круме ќе ја плател казната па да не сакаш јас да ја платам ?па тој сака да биди прецедател тој нека ја плати ако бидам јас прецедтаел јас ќе ја платам
Не е вистина дека чкембари како група бараат пари и сакаат нивни редари тоа е договор меѓу кавадар*т мири*т и др со управите а не навивачите значи самите си ја бркаат работата а тие као ќе се договорт нивн аработа никој не му побарал да има наши редари
Никој не ти рече дека ти не го сакаш клубот кој ти рече така?само арно си кажа ти си одел на времето секаде и кажи ми ти плаќаше карта тогаш?не бе другар никој не плаќа карта кога оди да навива не дека не треба само сакам да ти кажам дека такова е работата но реков не треба да биди ете сега на ракомет почна да се плаќа што не значи дека и на фудбал нема да се случи истото
Круме плаќал за автобуси па ќе плаќа бе другар ако сака никој со сила не го терал да дава пари за автобуси и впрочем тие пари за автобусите пак одат за подршка на клубот не одат во џепот на некој или за бакљите исто ваши ако сак нека даде ако ен нека е здрав и жив никој не го тера со сила
За фудбалерите како сакаш речи пет души гарант ќе си заминат е сега дали ќе се земат пари не знам ќе видиме не ги сакале си сакале решенисе да не остават

За тоа со ффм и хари тешки да биди така ќе нема посреќен од мене на форумот со гаранција но реков и да си замини хари ќе постави негов човек оти сите општински сојузи се во негови раце и пак ќе биди старата песна .Се додека не се изработи квалитетен закон за спорт(ослободување од данок и донации) и спортски клубови(акционерски друштва) и спортски објекти(под локална власт) нема да дои напред спорт и фудбалот кај нас :salut:
/
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
Арно гледаш :smir:колку толку се мачам да дознаам нешто за клубот и тоа од интернет и од некој играчи и се разбира од навивачите ,вистина дека не знам се до крај оти јас за разлика до некој немам некој близок во клубот (прецедател или од управата)да ми кажва што е и како е од прва рака .Никаде не те навредив кажи ми каде те навредив?да дај господ да биди така како што велиш ти не само што ќе ти честитам туку и пијачка ќе те частам од твоја уста во божји уши се за најдоброто на клубот .Вистина дека сега да со земиш клубот или треба да си будала или да имаш корист од него трето нема а познавајчи како круме не му даваше плати на играчите и правеја штрајкови(значи не сме со амнезија)останува вторто за жал .Круме сега влезе во клубот да биди опозиција на хари и ффм исто така за да фати некој динар со продажбата на владица и драгарски и се разбира ако може и од голманчето и вељановски и на крај од сезоната да си замине .Друго никој не го натера со сила крума да го земи клубот туку тој сакаше и викаш заглавил па брат нека си замини ако не му чини или ќе остани уште некој време ?!Ако го сакаше клубот што не проба да се врати порано односно ен издејствува преку тие што сега го вратија и крај краева кај беше овај Круме кога бефме 2 лига и кога му беше најтешко на клубот па сите го оставија на здравко и љубо да го води и да шиткаат утакици
Види мајката не просветли круем со сакал клубот повеќе од сите нас абе аман шо збораш ете ја содам на утакмици уште од 99 редовно па никогаш не сум го видел круме на трибина а не да помози нешто и што сакаш да докажеш дека Ќкембарите не го сакаат клубот и не му имаат поможено до сега ?!па кој останал со него целото време круме ванчо здравко тони митичот кој ?Никој бе другар сите земаат некој динар и палат патики и bwe ние како навивачи како треба да со подржиме клубот ако ен со навивање и создавање атмосвера и се разбира со некој притисок
Немој молимте да ми го спомнуваш инцидентот со силекс па малку ли е што јадовме 6 прекршочни и што му дадовме на знаење на ванчо дека е крај со него нема што да бара тука па да те потсетам ако судеше јакимовски и неговито помошник(ни свирна пенал и срвен во 20 минута) и ние ако ен го сакавме клубот уште тогаш ќе правевме поглеми проблеми ама за доброто на клубот да не јади поголема казна(парична и бодовна) излеговме од стадион да се доигра утакмицата и продолживме со бодрење од надвор.Велиш круме ќе ја плател казната па да не сакаш јас да ја платам ?па тој сака да биди прецедател тој нека ја плати ако бидам јас прецедтаел јас ќе ја платам
Не е вистина дека чкембари како група бараат пари и сакаат нивни редари тоа е договор меѓу кавадар*т мири*т и др со управите а не навивачите значи самите си ја бркаат работата а тие као ќе се договорт нивн аработа никој не му побарал да има наши редари
Никој не ти рече дека ти не го сакаш клубот кој ти рече така?само арно си кажа ти си одел на времето секаде и кажи ми ти плаќаше карта тогаш?не бе другар никој не плаќа карта кога оди да навива не дека не треба само сакам да ти кажам дека такова е работата но реков не треба да биди ете сега на ракомет почна да се плаќа што не значи дека и на фудбал нема да се случи истото
Круме плаќал за автобуси па ќе плаќа бе другар ако сака никој со сила не го терал да дава пари за автобуси и впрочем тие пари за автобусите пак одат за подршка на клубот не одат во џепот на некој или за бакљите исто ваши ако сак нека даде ако ен нека е здрав и жив никој не го тера со сила
За фудбалерите како сакаш речи пет души гарант ќе си заминат е сега дали ќе се земат пари не знам ќе видиме не ги сакале си сакале решенисе да не остават

За тоа со ффм и хари тешки да биди така ќе нема посреќен од мене на форумот со гаранција но реков и да си замини хари ќе постави негов човек оти сите општински сојузи се во негови раце и пак ќе биди старата песна .Се додека не се изработи квалитетен закон за спорт(ослободување од данок и донации) и спортски клубови(акционерски друштва) и спортски објекти(под локална власт) нема да дои напред спорт и фудбалот кај нас :salut:
/[/QUOT
Nema so da pram muabet so ebe pojke
ocigledno deka mesas tezi
Najbitnoto vo sekoja rabota e deka toj sto plakja toj i kazva znaci toj upravuva
pa sakal ti ili ne Krume ke bidi pretsedatel.
Klubot drugarce ne postoi od 99!!!
Ti i ne go poznavas krume pa da go vidis na tribini!
Toj e vo upravata uste koga dojde MOngolot! (clen na upraven odbor)
Prv posle vrakjanjeto na pretsedatelskoto mesto mu se javi Efto da mu cestita(ima podrska od ckembarite)
Se sto obekja vo izminatiot period ispolni.
Na igracite koga zamina im ostana dolzen edna plata(prasaj koj sakas igrac) za razlika od Mongolot koj im ostana po 3 (i toa prasaj koj sakas)
Na kraj posto gledam deka si golem protivnik na Hari treba da ti e milo sto vo klubot ima lugje koi ke se borat protiv nego, a ko ke padni ke te baram jas da te castam pijacka i toa kaj drakce na stadion :)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Nema so da pram muabet so ebe pojke
ocigledno deka mesas tezi
Najbitnoto vo sekoja rabota e deka toj sto plakja toj i kazva znaci toj upravuva
pa sakal ti ili ne Krume ke bidi pretsedatel.
Klubot drugarce ne postoi od 99!!!
Ti i ne go poznavas krume pa da go vidis na tribini!
Toj e vo upravata uste koga dojde MOngolot! (clen na upraven odbor)
Prv posle vrakjanjeto na pretsedatelskoto mesto mu se javi Efto da mu cestita(ima podrska od ckembarite)
Se sto obekja vo izminatiot period ispolni.
Na igracite koga zamina im ostana dolzen edna plata(prasaj koj sakas igrac) za razlika od Mongolot koj im ostana po 3 (i toa prasaj koj sakas)
Na kraj posto gledam deka si golem protivnik na Hari treba da ti e milo sto vo klubot ima lugje koi ke se borat protiv nego, a ko ke padni ke te baram jas da te castam pijacka i toa kaj drakce na stadion :)

Оти бе толку брзо ме откачваш?па нели и двајцта му мислиме добро на клубот и за тоа се бориме :smir:
не знам кај виде мешање на тези ама нема врска некој прашања не заслужуваат одговор
раковме дека тој што плаќа е главен и кажва што и како ќе биди па за тоа ти викав да не го залиш толку многу демек заглавил па палтил вечера и такви ситни работи кога е прецедтаел тој ќе си плача за се ако не нека најди некој да му дава пари важно е играчите да се задоволни и клубот да оди напред ,не е битно дали јас го сакам или не битно е да исполни тоа што ќе го најави и вети после утакмицата со скопје и најважно е да се спасиеме од испаќање во втора лига (не ме интерсира као дали со проширвање или со други матни паритиски игри не важно )и ако го исполни тоа ќе му се честита
кој рече дека клубот пости од 99 ?со тоа што реков дека редовно одам од 99 сакаш да кажиш нешто ?!па поарно од тогаш и да си редовен од колку да одиш само кога имаш некој во управата или пак кога се избори излез во европа
море бе од кај знаеш дека не го познавам круме ете го знам и сега што искрено никогаш не сум го видел на големата трибина а ти си го видел ?
Со то ашто бил член на управен одбор во времето на монголто не ми значи ништо и уште повеќе губи на углед кај мене оти не се збуна за тоа што го искрадоја клубот туку си ќутел а сега ќе изиграва спасител
тоа што ефт* и то8е му чеситале вистина е вчера се распрашав и ја има нивната подршка но тоа биди сигурен дека не значи дека ја има подршката од сите навивачи секој за себе и со своја глава и свое мислење тешки да сте сите во првао и да излези работата како што треба но не верувам во искрените намери на круме
дај молимте објасни што то аисполнил круме ?што направи за клубот зошто штрејковаа играчите

Не да сум против хари туку не сакам да го сретнам во Битола и да не се повторвам тешки да си замини хари сите ќе славиме :vozbud: кога беше првиот пат за штрајк од клубот према ффм јас бев за тоа но кога се виде дека нема да успее и дека ќе одиме јабана добро беше што се избрка овај твојот и сега не гледам дека нешто ќе може сам круме против цело ффм и со масер и николовски да направат нешто Не е прав момент сега да с е буниме и да бараме правдини туку е најважно да спасиме жива глава д ане отпадниме оваа сезона па потоа кога ќе бидеме појкаи другата сезона да ен може д ане испадне да го туркаме хари но сепак ако може и побрзо тоа поарно за сите :salut:
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
Оти бе толку брзо ме откачваш?па нели и двајцта му мислиме добро на клубот и за тоа се бориме :smir:
не знам кај виде мешање на тези ама нема врска некој прашања не заслужуваат одговор
раковме дека тој што плаќа е главен и кажва што и како ќе биди па за тоа ти викав да не го залиш толку многу демек заглавил па палтил вечера и такви ситни работи кога е прецедтаел тој ќе си плача за се ако не нека најди некој да му дава пари важно е играчите да се задоволни и клубот да оди напред ,не е битно дали јас го сакам или не битно е да исполни тоа што ќе го најави и вети после утакмицата со скопје и најважно е да се спасиеме од испаќање во втора лига (не ме интерсира као дали со проширвање или со други матни паритиски игри не важно )и ако го исполни тоа ќе му се честита
кој рече дека клубот пости од 99 ?со тоа што реков дека редовно одам од 99 сакаш да кажиш нешто ?!па поарно од тогаш и да си редовен од колку да одиш само кога имаш некој во управата или пак кога се избори излез во европа
море бе од кај знаеш дека не го познавам круме ете го знам и сега што искрено никогаш не сум го видел на големата трибина а ти си го видел ?
Со то ашто бил член на управен одбор во времето на монголто не ми значи ништо и уште повеќе губи на углед кај мене оти не се збуна за тоа што го искрадоја клубот туку си ќутел а сега ќе изиграва спасител
тоа што ефт* и то8е му чеситале вистина е вчера се распрашав и ја има нивната подршка но тоа биди сигурен дека не значи дека ја има подршката од сите навивачи секој за себе и со своја глава и свое мислење тешки да сте сите во првао и да излези работата како што треба но не верувам во искрените намери на круме
дај молимте објасни што то аисполнил круме ?што направи за клубот зошто штрејковаа играчите

Не да сум против хари туку не сакам да го сретнам во Битола и да не се повторвам тешки да си замини хари сите ќе славиме :vozbud: кога беше првиот пат за штрајк од клубот према ффм јас бев за тоа но кога се виде дека нема да успее и дека ќе одиме јабана добро беше што се избрка овај твојот и сега не гледам дека нешто ќе може сам круме против цело ффм и со масер и николовски да направат нешто Не е прав момент сега да с е буниме и да бараме правдини туку е најважно да спасиме жива глава д ане отпадниме оваа сезона па потоа кога ќе бидеме појкаи другата сезона да ен може д ане испадне да го туркаме хари но сепак ако може и побрзо тоа поарно за сите :salut:
Pak mesas raboti.
Toj bese vo upravata so Mongolot i si zamina koga vide deka nekoi raboti neodat kako sto trebe.
Ti kazav deka bese vo upravata za da ti stani pojasno deka toj odese i porano na fudbal, duri i imase svoj klub od kade sto izlegoa nekoi igraco koi posle bea prvotimci na Pelister kako Majkl Cvetkovski koj tamu igrase na 17 godini.
Za tvoja informacija jas odam na fudbal od 84!
Ako ja ima podrskata od Efto i Tome ja ima od site bidejki nikoj ne mozi da mu se sprotistavi na tie dvajca. Slusaj ne mislam deka toa ne e pravilno, duri smetam deka treba da se znae i de se pocituva hierarhijata
Pelister mozi da se spasi od ispagjanje samo ako se prosiri ligata (a nevervam bas mnogu vo toa).
Pred da se vrati vo klubot Krume opasnosta bese od raspagjanje na Pelsiter, sega e rabotata da se praj ekipa za vtora liga i taa ekipa da se proseta niz vtorata liga v godina

--- надополнето ---



--- надополнето ---

сите видовме од кога ти е креиран профилот и одприлика ги знаеме таквите и нивните цели.......само едно ќе кажам АКО ПЕЛИСТЕР И БИТОЛА БЕШЕ ЗАДОВОЛНА ОД КРУМЕ НИКОГАШ НЕМАЛО КРУМЕ ДА БИДЕ СМЕНЕТ-ДАЛИ Е ТОА ЈАСНО ???!!!
и како за информација никогаш не му давав на Ванчо поддршката,ами чекав дали ќе се повтори како сите негови претходници-а тоа за жал и бидна !
за жал Пелистр во ниту еден спорт за брзо време нема да види газди од типот на Трифун,Јорданов,Михајлов и неколку останати спонзори на скопски екипи....
Toa sto imam nov profil nema vrska so peperutkite be. Ako neznajs da citas i nemas domasno vospituvanje jas ili bilo koj na forumov nemozi da ti pomozi ke moras da si ja baras srekjata na drugo mesto.
Zosto i kako bese Krume smenat ocigledno nemas pojma
Prvo sedni i citaj malku vesti posle brci
JASNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
[/COLOR]

Toa sto imam nov profil nema vrska so peperutkite be. Ako neznajs da citas i nemas domasno vospituvanje jas ili bilo koj na forumov nemozi da ti pomozi ke moras da si ja baras srekjata na drugo mesto.
Zosto i kako bese Krume smenat ocigledno nemas pojma
Prvo sedni i citaj malku vesti posle brci
JASNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????
ти си ПРВИОТ кој го брани Круме,дали е тоа случајно???? се гледа пристрастноста во твоите постови,а сигурно не е тоа случајно.....ова од Ванчо е катастрофа,но пред тоа СИТЕ бараа смена на Круме и негово заминување !!!
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
ти си ПРВИОТ кој го брани Круме,дали е тоа случајно???? се гледа пристрастноста во твоите постови,а сигурно не е тоа случајно.....ова од Ванчо е катастрофа,но пред тоа СИТЕ бараа смена на Круме и негово заминување !!!
Ajde be olabaj malku.
Toa e moe mislenje nemoras da se slozvas so toa
jas samo ti velam da probas da naucis nesto
zboravs samo toa so ke ti prdni , e taka nemozi da se vodi diskusija
bidi malku konstruktiven,
poslusaj me
odi malku rasprasaj se zosto e smenet i zosto e vraten
koj barase da se vrati, sto napravi koga bese pretsedatel
sto obekja i sto ispolni
ti samo zboras za inaet bez fakti
Ajde sega
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Ajde be olabaj malku.
Toa e moe mislenje nemoras da se slozvas so toa
jas samo ti velam da probas da naucis nesto
zboravs samo toa so ke ti prdni , e taka nemozi da se vodi diskusija
bidi malku konstruktiven,
poslusaj me
odi malku rasprasaj se zosto e smenet i zosto e vraten
koj barase da se vrati, sto napravi koga bese pretsedatel
sto obekja i sto ispolni
ti samo zboras za inaet bez fakti
Ajde sega
фала за лекцијата-ко да не знаеме за што станува збор-профит !!! клубот е со минус во салдото(во континуитет 20тина години и достигна над 700 000 евра) а ти ми кажуваш што направил овој твојот.....кој е тој будала да вложи во ваков загубар и да почни одново???? Круме ??? или дојде да доиспусти она што останало......за успесите на Круме аман не ми збори,зошто од политиката купи-препродај или извади младинец-продај (парите по приватни џепови што е нормално?!) клубот е стигнат на ова дереџе,а твојот пријател е само еден од нив
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
фала за лекцијата-ко да не знаеме за што станува збор-профит !!! клубот е со минус во салдото(во континуитет 20тина години и достигна над 700 000 евра) а ти ми кажуваш што направил овој твојот.....кој е тој будала да вложи во ваков загубар и да почни одново???? Круме ??? или дојде да доиспусти она што останало......за успесите на Круме аман не ми збори,зошто од политиката купи-препродај или извади младинец-продај (парите по приватни џепови што е нормално?!) клубот е стигнат на ова дереџе,а твојот пријател е само еден од нив
Na covek ednas ke mu kazis i ocekuvas da razberi, na odredeni zivotni moras povekjepati da mu ponovuvas i tie ke uspeat da napravat nekoj trik, ama ima takvi sto nema sansi nikogas da te razberat.
Ne sum najpameten i pokusavam da naucam nesto od ostanative lugje na forumot , a pokusavam i da go branam svoeto mislenje koe smetam deka e pravilno.
Ocigledno od tebe nitu mozam nesto pametno da naucam nitu pak ti nekogas ke naucis nekoj trik, zatoa mozis da si brcis kolku sakas jas te stavam na IGNORE!!!

--- надополнето ---

абе какви судии,не можеш да добиеш меч со еден-единствен удар кон противничкиот гол-ова е пребледена сенка на ланскиот Пелистер...
Pisaniot zbor nemozis lesno da go izbrisis
Pa koj ja napraj taa ekipa lani be mocko eden pomocan
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Na covek ednas ke mu kazis i ocekuvas da razberi, na odredeni zivotni moras povekjepati da mu ponovuvas i tie ke uspeat da napravat nekoj trik, ama ima takvi sto nema sansi nikogas da te razberat.
Ne sum najpameten i pokusavam da naucam nesto od ostanative lugje na forumot , a pokusavam i da go branam svoeto mislenje koe smetam deka e pravilno.
Ocigledno od tebe nitu mozam nesto pametno da naucam nitu pak ti nekogas ke naucis nekoj trik, zatoa mozis da si brcis kolku sakas jas te stavam na IGNORE!!!

--- надополнето ---



Pisaniot zbor nemozis lesno da go izbrisis
Pa koj ja napraj taa ekipa lani be mocko eden pomocan
полека,без нервози-до пред некој пост делуваше писмено и културно,ама изгледа не требало долго да излези вистинскиот ти....ние сите ја увидовме политиката на Круме која не се разликуваше од останатите-и Круме летна лани,е сега ако се врати тоа е дека бродот тони и е во очајна состојба-па никој не сака да се зафати,а не дека твојот пријател е нешто посебен и е пелистерец во душата
различни претседатели досега зачекале различни состојби во клубот од играчки аспект,се имааат продадено премногу играчи за овие 20тина години-од парите ни трага ни глас,а твојот пријател е само еден од нив....
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Луѓе.дај бе олабајте малку..:smir:
Џабе се расправате кој појќе ги знај работите во клубот..:nenene:
Горе долу,сите работи во клубот и се познати на јавноста,барем оние фактори кои влијаеа клубот да го достигни најниското скалило...
И врапчињата знаат....
Фудбалот во Битола пропаѓа појќе од 15 години...овие години е кулминацијата...се собра се...и нема излез,пукна тиквата...:nesvest:
Од времето на Бутле,па наваму...тониме...тогаш не се осеќаше многу зошто сеуште имавме јак тим,сеуште се држеше некој квалитет....до кај 2000 некаде......сега е нож до коска...
Друг факт кој не ни оди во прилог...се катастрофалните услови во кои работат и тренираат децата...:kesa:
Се се упропасти...и стадион,помошни терени речиси и да нема....:kesa:
Да не се лажиме,голем спонзор во блиска иднина нема да има....
Барем за плата да има..некоја просечна.колку да не си ги кршат децата нозете за џабе,и да има за превоз на гостувања..то е максимумот....:toe:
На друго не треба да се надеваме,од кои причини..кажав во последниот мој пост.да не се повторвам пак.....
Кажав,да се КРСТИМЕ ВО ДЕЦАТА ОД ШКОЛАТА....
Само тие можат да го спасат клубот,и пред се фудбалот во Битола.....
И со некоја ангажираност да се обидиме да вратиме некој од Битолските играчи шо играат надвор...колку толку да помогнат...
И под услов да напрајме тим за догодина,за втора лига,да не се лажиме дека ќе биди лесно и дека брзо ќе се вратиме.....
Сите знаат шо треба за да се добие на гости...прашање е и дали Новаци ќе ги добиеме..а камоли на тие гостувања по другите села во некои поризични региони...:violent1:...
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
Znaci tomas_bt treba da se odi kaj toj p.....t od gradonacalnik i ne da se barat pari za plata tuku da se zaangazira da se vratat i stadionot i salata pod opstinska kapa
Na prostorot okolu stadionot ima gradezni markici i za hoteli i za trgovski centri pa mozda nekoj ke se najdi koj ke go zemi stadionot pod koncesija i ke izgradi tamu nekoj objekti
ke go renovira stadionot....
gradskiot stadion vo Bitola e eden od najlosite ako ne i najlos, vo smisla na potribinski prostorii
edinstveno sto e podobro e glavniot teren, pomosnite se katastrofa
Vo strumica i prilep se napraja stadioncina kako kukli a vo Bitola dupka ostana
da ti e gnas da vlezis vnatre , nema struja nema greenje katastrofa . Ama stadionite vo strumica i prilep se opstinski a vo bitola e drzaven
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Znaci tomas_bt treba da se odi kaj toj p.....t od gradonacalnik i ne da se barat pari za plata tuku da se zaangazira da se vratat i stadionot i salata pod opstinska kapa
Na prostorot okolu stadionot ima gradezni markici i za hoteli i za trgovski centri pa mozda nekoj ke se najdi koj ke go zemi stadionot pod koncesija i ke izgradi tamu nekoj objekti
ke go renovira stadionot....
gradskiot stadion vo Bitola e eden od najlosite ako ne i najlos, vo smisla na potribinski prostorii
edinstveno sto e podobro e glavniot teren, pomosnite se katastrofa
Vo strumica i prilep se napraja stadioncina kako kukli a vo Bitola dupka ostana
da ti e gnas da vlezis vnatre , nema struja nema greenje katastrofa . Ama stadionite vo strumica i prilep se opstinski a vo bitola e drzaven

Битола има градоначалник::?:nesvest:
Јас не гледам таков човек....:nenene:
Од него освен НЕМАМЕ ИНГЕРЕНЦИИ:blabla:...и празни ветувања ништо не слушнавме,,,нути видовме на дело,не само спортот,туку општо за градот...
Битола го има најголемиот буџет од своето постоење,,,а градот е на најниско можно ниво,буквално на најниско...
За сликање е прв....за да се покажи на дело го нема никаде....:xmas1:
Градот со еден збор си ЕБА МАТЕР...:pred:
Прв беше да се слика за 'РЕНОВИРАНАТА СПОРТСКА САЛА',изнакажа еден куп небулози...и толку беше...:uvo:
Дозволи салата да остани недопраена...да не заебава некоја партија како Дуи....која си лапа пари...а Битола нема сала кај шо има столчиња...:kesa:
Мизерија...и за е крив тој Глумецот...зошто не се ангажира да ја врати под локална капа...а има моќ,ама нејќи да им замрси сметки на неговите коалициони партнери....
Околу стадионот..
Иста приказна...дури и бетер...
Да те корегирам малце...:smir:
Стадионоти во Прилеп и Струмица беа напраени со донации од Уефа..со програмата Hattrick која беше наменета за сите стадиони,ама Ацуле и Ванчо Таковски си ги лапнаа парите и си ги средија стадионите,додека нашите моќници овде си кулираа и со седеа со мувата на капата...
Сега и да се нафати некој да го среди стадионот ќе го фати еден куп пари...и никој нема есап за таа работа,зошто стадионот е руина,,,останат е само бетонот,другото е тека мизерија....
Струја,вода нема...соблекувалните се мизерија....
Сепак со добра волја и тоа се средва,ама за жал кај нас градските власти немаат никаков слух за спорт..и не се ни замараат да помогнат..освен секако годишната помош шо ја додели градот од "РЕКОРДНИ"5000 евра...
И одма се испофалија во медиумите,БИТОЛА ГО СПАСУВА ПЕЛИСТЕР...со шо бе?со 5000 евра шо не се доволни ни за по 15 дена да функционира клубот....:nesvest:
Се додека е оваа гарнитура во локалната власт...Битола нема да гледа спорт...полека се се упропасти...:violent1:
Јасно е дека локалната власт не можи сама да ги спонзорира клубовите директно,тоа никој не го бара...
Ама дека можи ИНДИРЕКТНО ДА ПОМОГНИ,можи....
Ама најќат..ги боли за спорт,поважни се тендерите ,таму лежи парата...:zlo:
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
1
stadionite vo strumica i Prilep dobija donacii od UEFA zatoa sto stadionite bea gradski , toa e eden od uslovite za da se dobie taa donacija
a treba da se ima amin i od FFM
Za stadionot vo Bitola ne e izraboten nitu proekt, Hari gi pali delegatote od Bitola pred sekoe sobranie deka ke go gradi stadionot i od kaoga ovie ke glasat za nego ne se spomnuva taa ideja pojke
Dsuri i Omeragic sega saka da gi privleci lugjeto od bitola (dodusa od drugiot sojuz) so obekjanja za stadionot
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676


ДЕБИ ГОЛ НА ДЕБИ НАСТАПОТ ! ! !
БРАВО БАЛЕ ! ! !​
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Нека кажи некој нешто подетално со утакмицата, навивање.... ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom