Фан Клуб: Пелистер

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
Eve nekoe slice
A kade bea najavenite 10 avtobusi:pusk:
 
Z

ziko bt

Гостин
neznam skopjancinja so se bunite ko vcera bevte za nikade pa uste ke ste idele vsala abe kade mizerii:toe::tapp:



MALKU LEVO CAIR MALKU DESNO SARAJ MALKU GORE KOSOVO CELO SKOPJE albansko:vozbud:
 
П

Паспарту

Гостин

eve ti so milano
eve ti so pobeda
Значи зборуваме за оваа сезона, а не од лани, 5 или од пред 20 години...

Докажи дека сте навивачи кои го сакате клубот и кога е слаб, а не само кога е јак
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
ЛЕле кои пациенти држи форумов.Што се расправете вие неупатените?Туку ај да се исери нешто за Битола и Пелистер.

Значи зборуваме за оваа сезона, а не од лани, 5 или од пред 20 години...

Докажи дека сте навивачи кои го сакате клубот и кога е слаб, а не само кога е јак
Што да прајме Пелистер е "прв" на табела зато во токлав број бевме иначе да бевме последни штама ке беше.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
ЛЕле кои пациенти држи форумов.Што се расправете вие неупатените?Туку ај да се исери нешто за Битола и Пелистер.
Јас никаде не серев против Битола и Пелистер, само сакав да му укажам на Zikobt дека оваа сезона слабо од вашите изданија и дека сте делеку од најдобрите:toe:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Вака како неутален читам, читам и ниту еднаш никој не спомна како завршил натпреварот и да ја коментира играта на играчите туку само навивачки јадења трици. Жално...
 
Z

ziko bt

Гостин
dobro drugar ako ne ja gledase utakmicata zavrsi 0-0 do negde realen rezultat i se na se 2-3 sansi za gol se na se i imase eden gol so ne mu priznaja a sea da li bese gol neznam posto bese na drugiot kraj na tereno golot ajt:salut:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
dobro drugar ako ne ja gledase utakmicata zavrsi 0-0 do negde realen rezultat i se na se 2-3 sansi za gol se na se i imase eden gol so ne mu priznaja a sea da li bese gol neznam posto bese na drugiot kraj na tereno golot ajt:salut:
Го гледав целиот натпревар. Али поентата ми беше што не видов ниту една реченица за кој како играл....
 
Z

ziko bt

Гостин
abe drugar so igra mozis da vidis mak prvenstvo za rivalstvoto bese poln stadiono a ne za nekoj bezveza igraci odvaj so mrdat

ПОРАДИ НЕИСПЛАТЕНИ ПЛАТИ

Штрајк во Пелистер

БИТОЛА. - Откако изминаа сите рокови до кои на играчите требаше да им бидат исплатени ветените две и пол плати и премии, фудбалерите на Пелистер од вчера не доаѓаат на тренинзи и, како што велат, така ќе биде се додека управата не им ги намири финансиските побарувања. Последното предупредување до управата пелистерци го упатија уште пред една недела по мечот против Работнички, заканувајќи се дека нема да го играат натпреварот со Вардар. Иако раководството вети дека парите ќе им бидат исплатени најдоцна до изминатиот петок, тоа, сепак, не се случи.
Пелистерци не ја остварија заканата само поради притисокот од "чкембарите" и поради тоа што, како што велат, "не сакале да го валкаат угледот на градот". Но, откако ни до вчера управата не ги исполни ветувањата, играчите (по слободниот ден во понеделникот) вчера попладне не се појавија на закажаниот тренинг на стадионот "Под Тумбе кафе". Овој пат, како што истакнуваат, остануваат цврсти на заканите со штрајк и нема да тренираат ниту да играат се додека не добијат пари.
Вчера, членовите на управата на Пелистер останаа недостапни за новинарите да кажат што се случува со клубот и со екипата.
 
I

InF3cTeD

Гостин
срамота е овоа бе шо им прават....каква екипа беше порано сите противници ја гледаа со респект а денеска некој си таа екипа ја претворија во екипа за исмејување...стварно жално е овоа шо се случува
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
срамота е овоа бе шо им прават....каква екипа беше порано сите противници ја гледаа со респект а денеска некој си таа екипа ја претворија во екипа за исмејување...стварно жално е овоа шо се случува
Немаме пари бе брат4е....не дават пари....Сите селани мегу кои Тони Мицевски...и Монголот....го држат Пелистер...само за пари...а ние навивачите сме нивни марионети...

Сега ке го искрадат и ке оди во 2 лига и пак исто....така и можеби треба...да се научиме на памет...дека ако си игра некој со Пелистер ние треба да бидеме тие кои ке ги превземат работите во свои раце...Сите 6000 од стадион, треба директ во управата и да ги истепаме сите...па да му дојдат умот...

Селаните го владеат Пелистер...тоа е јасно....
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
Momentalnata sostojba vo klubot e na najloso nivo,znaci mora da opstanime vo 1liga pa da dojdi stranskiot investitor i togas ke bidat rabotite mnogu podrugi.
LUDILA:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom