Омилен цртан лик:)

Вашите омилени цртани ликови се


  • Вкупно гласачи
    40

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.431
Поени од реакции
58.458
Ај да не барам по темава, предлагајте ликови да направиме една анкета. Максимум 20 ќе влезат.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ај да не барам по темава, предлагајте ликови да направиме една анкета. Максимум 20 ќе влезат.
Ставете ги Ариел сирената, принцезата Анастасија и Бела од убавицата и ѕверот. И Менди од Били и Менди. И направете ја анкетата со повеќе можности за гласање.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.015
Поени од реакции
80.842
Патрик, Канаклс и Хомер.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.431
Поени од реакции
58.458
ОК вака, јас ќе се потрудам да составам една листа, и ќе оставам неколку места за дополнување по предлози.
Критериум: мора да се топ познати и признати, да не речам, да ги знае и старо и младо :)
Поради ограничениот број на места во анкетата, ќе одиме некаде во множина (на пример Том и Џери заедно) за да има место за што повеќе. Па без разлика дали сте за Том или Џери, таму ќе кликнете.
Ќе се потрудам да има дел од класичните цртани и дел од поновите анимирани долгометражни филмови. За секој по нешто.
Многу ќе фалат, но така е со сите анкети.

--- надополнето ---

Ете ја анкетата, па ќе дополниме по потреба
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Тимон и Пумба треба да се додадат...:)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Пораснав со Том и Џери... мада кога би избирал од сите цртани, би гласал за Балтазар :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.726
Поени од реакции
11.968
Картмен и дружината дефинитивно а посебно јак ми е Ренди Марш татко му на Стен :) Иначе од детството омилен ми беше Колен оној кој не можеше да се одлучи дали да биде авион или хеликоптер па на крајот станува авио-хеликоптер :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.015
Поени од реакции
80.842
Картмен и дружината дефинитивно а посебно јак ми е Ренди Марш татко му на Стен :) Иначе од детството омилен ми беше Колен оној кој не можеше да се одлучи дали да биде авион или хеликоптер па на крајот станува авио-хеликоптер :)
Авио-муша

--- надополнето ---

Патрик, Канаклс и Хомер.
го заборавив и Зоиберг
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Лелее од долгометражните од Дизни ништо нема во анкетата :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom