Омилен цртан лик:)

Вашите омилени цртани ликови се


  • Вкупно гласачи
    40
Член од
28 јули 2007
Мислења
111
Поени од реакции
0
kalimero meceto usko tom i jery poveke se gledam lik od postarite a ne od ponovite crtani i mn podobri bea starite crtani
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4


Stewie Griffin-Family Guy,нема позлобно суштество од ова :pos2:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Мрзливецот и верверичката во ice age :pos:
ама заборавив како се викаат :jaj:
lele i jas sum luda po niv mn mn mn mn se zakon i mn se odlepeni a vo vtoriot del ververickata ima pogolema uloga:)inace mrzlivecot se vika Sid a ververickata pojma neam mislam deka nema ime :wink: :wink: :wink:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Аи, темава. :poss:

Пинк Пантер. Никогаш уствари не сфатив шо е таа белата појава со глава три пати поголема од телото и нос три пати поголем од главата. Нејсе, оној кај што се тепаше со мувата за даљинското, а и оној кај што му ги пресадуваше жутите цвечки наместо розови... :pos: А да, и оној со бродот! :icon_lol:

Oд Looney Tunes... Силвестер лепотата. Џивџи сакс. И Дафи Дак. :wub:

Том и Џери го обожавам како цртан, али то глувчето клошарско би го рогала. Том владее, Џери е лузер. :pipi: И таа дебелата со шеснаес` иљади сукњи или шо и да се веќе... :pos:

Истото важи и за Брзата Прица Итрица. Сељанка. Бип - бип ебате. Ај шо Којотот губи, пизди тоа што додека паѓа карпата увек му лебди над глава и на крај му крши кичма, нели, иако претходно паднал од истата таа карпа. Зашто мора да се сруши и ебаната карпа кога секако ќе цркне долу во кањонот?

Од Ариел (или Малата сирена... :icon_roll), мутантот од морски галеб, и Себастијан ракот. :pos:

Покахонтааааааааааас!!! Леееееле колку ја сакав еј. И неа, и дечкото, и ракунот, и колибрито ретардирано! :wub:

Oд Мадагаскар, Марти и Мелман. :pos: Ау, и пингвините! :pos:
- You, quadruped. Sprechen Sie Englisch?
- I sprechen.
- What continent is this?

- Manhattan.
- Hoover Dam! We're still in New York! Abort! Dive! Dive! Dive! :pos::pos::pos:

Мушу од Мулан. :pos:И љиљаковиот штурец.
И Магарето од Шрек. :pos: Еди Марфи е створен за вакви ликови, жими све. :pos: Меѓу омилените.

Дори од Барајќи го Немо и китовскиот нејзин... :pos:

Од Ајс Ејџ тоа таквото. Не знам шо е вид е ебаго, тоа со желадот. и Сид. И... И Диего бе, закон ми се. Леле и мршојадецот! :pos:
- Please do not leave your children unattended. All unattended children will be eaten. :pos:

И Гарфилд! Си се пронаоѓам. :pos:

Приказна за играчките, ретко кој го знае... Цртаниов има два дела од кои три се нетачни. До даска. Ликаовите, приказната, музиката... Има нешто толку налудничаво у секој можен кадар што мрднува, мајке ми. Ненормален цртан, ама го сакам. :pipi:

Captain Caaaaaaavemaaaaaaaan... :pos: И Скуби Ду... И... Многу ги има бе. :pos:

Едит: и Хепи Факинг Фит го неам гледано. :lut: А ми рекоа ќе ме бендисал. :icon_lol:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Том и Џери, Еш и Пикачу од Покемон, Шрек и магарето, Калимеро, Гарфилд, оние камените од Wacky Races, Флинтстонови и уште многу други.
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Том и џери.Поточно џери :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.731
Поени од реакции
11.188
Мечето Ушко - ван конкуренција :) Волкот од Њу Погоди, Кукури и Кокода, Умка, Таличен Том, Сонџоку, Џони Браво, Спанџ Боб, Картмен, Батерс, Кени и уште многу други...
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
1.Sailor Moon
2.Sailor Mars
3.Sailor Mercury
4.Sailor Venus
5.Sailor Jupiter
6.Sailor Uranus
7.Sailor Neptune
8.Sailor Pluto
9.Sailor Saturn
 
Член од
12 април 2008
Мислења
240
Поени од реакции
7
Дај не заебавај. Поглуп цртан од Sailor Moon нема...
Zasto taka mislis,da ti kazam mnogu gresis sto ne ja sakas.
Jas za prv pat ja gledav vo 7-8odd.koga od tv krt se priklucuvaa na rtl2 i se zaljubiv na prv pogled,iako neznaev germanski so zadovolstvo bez da trepnam ja gledav!!!:back:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Којотот ми е омилен лик, го обожавам:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom