Најомилена (култна) сцена од филм

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444

:back:


:vozbud:

детиштево бил Кристијан Беил...коа бил мал...


Шо било љубовно писмо и слично by simply the best...Денис Хопер...:vozbud:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.580
Поени од реакции
33.895
Ова сензуално?????
It`s freakish...
Збир на болесни богати манијаци...и нашрмркани скапи дрољи,језива музика-недефинирани звуци шо може да кастрираат напален орангутан на суво...зошто не можат ко луѓе да се ебат...ццц...
:nesum:
Tреба цел филм да изгледаш за да ти има смисла сцената.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Tреба цел филм да изгледаш за да ти има смисла сцената.
Го имам гледано неколку пати, еден од филмовите што можам да ги гледам икс пати и да не ми се досадни...:)
Знам во кој контекст беше сцената и како главниот лик успеа да се протне на “забавата“ и последиците...
Само што...некако зборот “сензуално“ и дебели и ќелави бизнисмени,судии,брокери и слични под маски, во квази-сатанистичка оргија со скапи курви плус клаузула “кој ќе каже - е мртов“ гарнирано со звуци кои како да забегале од MKULTRA програмата на CIA за перење мозок... не можам да го спојам...:)
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
The World is yours Chico...and Everything in it... SCARFACE НЕМА ПОДОБРО ЛЕГЕНДА
И ОВА ОБАВЕЗНО
"In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the women."
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
83
Поени од реакции
7
The World is yours Chico...and Everything in it... SCARFACE НЕМА ПОДОБРО ЛЕГЕНДА
И ОВА ОБАВЕЗНО
"In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the women."

Tony Montana FOREVER!

--- надополнето ---

The World is yours Chico...and Everything in it... SCARFACE НЕМА ПОДОБРО ЛЕГЕНДА
И ОВА ОБАВЕЗНО
"In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the women."

Tony Montana FOREVER!
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Toни Монтана е лик и половина.Секоја чест за Ал Пачино:vozbud:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
The World is yours Chico...and Everything in it... SCARFACE НЕМА ПОДОБРО ЛЕГЕНДА
И ОВА ОБАВЕЗНО
"In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the women."

Леле,супер глума на Ал Пачино...РЕСПЕКТ
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Кога го гледав филмов, неколку пати ја враќав сценава да ја прегледам и секој пат ме наежува.

 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.148
Поени од реакции
7.843
Од 02:15 до 07:15
Петре Прличко :zver:
 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32


На ова клипче сцената од 1:46 до 2:07... У глава коа ќе го ѕвекне...(а у скок) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom