Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Abe citav se od ova tema i ne znaev kako da si begam doma.So eden drugar ke slegovme vcarsija da ojme vo edna kompjutercina za igri i po pat zborvevme za vakvi raboti i pred da stignime pominavne niz eden pat zad sobranieto tamu ne znaeto ko e mestto e i ko ni strakna nesto tamu ne znevme kaj da fatime da begame pa vrtevme eden golem krug od dr mesto,aj to pomina i setne go begavme pak temnica ko ni slaja edno kuce ama ne znevme kako da izbegame pak.Pojke so ke mi teknit da citam jas tuka .:salut::salut::salut:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Abe citav se od ova tema i ne znaev kako da si begam doma.So eden drugar ke slegovme vcarsija da ojme vo edna kompjutercina za igri i po pat zborvevme za vakvi raboti i pred da stignime pominavne niz eden pat zad sobranieto tamu ne znaeto ko e mestto e i ko ni strakna nesto tamu ne znevme kaj da fatime da begame pa vrtevme eden golem krug od dr mesto,aj to pomina i setne go begavme pak temnica ko ni slaja edno kuce ama ne znevme kako da izbegame pak.Pojke so ke mi teknit da citam jas tuka .:salut::salut::salut:
Се е до психата мали, во мракот гарант немало ништо страшно... впрочем, незнам кој пат до собранието сте го фатиле ама... и од двете страни има паркинзи, плус од кај Џамијата е осветлено :icon_lol: - мамиш* по тро а?

*ивет... забелешка на преведувачот (автентичност на израз)
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
мене лично ми се нема случено нешто чудно па и не верувам иако имам пријатели кој ми кажуваат вакви чудни работи дека му се слуцувале ама не им верувам
 
M

Mario Gómez

Гостин
Еднаш чашата со пиво отиде од еден крај на масата на другиот, се здрвив гледав во неа 5 минути, а да речеш бев пијан ама не бев...
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
ми се има случено како помал...бев сам во соба и легнав да спијам ама беше лето и беше многу топло па затоа само онака легнав и не се покрив со ништо.по неколку минути одеднаш осетив некој ми удри шамар силно,не знам како беше можно кога никој немаше а мајка ми и татко ми спиеја на горниот спрат а скалите беа надвор...јас само се покрив цел и се тресев ко ненормален и заспав,истиот период ми се случи навечер да слушнам како некој силно ја затвара вратата...а вратата беше заклучена одвнатре и само јас бев таму а никој друг нема клуч.станувам другиот ден и ја глеам вратата отворена...појма неам како можел некој да ја отвори кога имавме само еден клуч..

и уште нешто..како помал (уште пред ова што го пишав горе) ми се случуваше секоја вечер накај 3 саат се будев,плачев и скокав ко ненормален..и мајка ми и татко ми ме смируваа,ама најчудно ми е што на ништо не се сеќавав наредниот ден, и ме однесоја мајка ми и татко ми на бајач и он нешто кажач ме газеле сенки навечери затоа сум праел така па ни дал кажал некои работи требало на врата да сме ставеле ама не ставија моите ништо ама оттогаш некако ми помина тоа...и веќе не се будам :Д
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.419
Поени од реакции
6.056
Sekoj den koga da poglednam vo casovnikot pokazuva vreme 02 22,ili 03 33, 11 11, 23 23 itnt mora barem 2 pati dnevno toa da mi se sluci
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Добра колекција случки,да направиме една збирка добро ќе биде. :)Пошто ми се нема случено нешто чудно освен една работа,јас и уште 5 другари седевме во парк покрај Вардар(од Велес сум)некаде кај 12 саат,зимно време,маж и жена така во црно облечени,демек не ги гледаме,влегоа во вода фрлија некои црни кеси надоле по Вардар,после тоа забележаа изгледа дека ги гледаме,па влегоа скроз во водава до коленици(пази зимно време)и переа некои алишта,после 30мин. тргнаа да си одат и ние по нив демек да ги следиме,се доближавме малку до нив мажот не го видов баш убаво,беше така постар,а женава беше некаде околу 28-30 години,и се разделија под еден мост,и толку.Тоа е тоа,друго немам нешто страшно доживено,инаку продолжете со темава да има шо да се чита пошто само со ФБ не се тепа досада.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.419
Поени од реакции
6.056
Навика да гледаш во саатот во исто време или саатот ти е расипан.
не само во сатот на рака туку и на PC , моб мора секој ден да ми се случи тоа барем два пати најмалце, преска кога погледнав 23 23 беше на Pc-иво
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
не само во сатот на рака туку и на PC , моб мора секој ден да ми се случи тоа барем два пати најмалце, преска кога погледнав 23 23 беше на Pc-иво
Знам дека тоа кога случајно гледаш саатот да е со исти бројки пред и после двете точки се вика Цагер...и тоа значи дека некој мисли на тебе....А за тоа другово незнам како се вика што е 1:11, 2:22...а ако погледнете на обратни бројки на пример 23:32 тогаш некој лошо ти мисле...јас тоа така го знам...порано јас на секој саат гледав Цагер па дури и шетајки низ центарот на саато на еден дуќан видов Цагер...Сега мојот другар на секој саат гледа Цагер:)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Прашање... како би изгледал цагер од типот на 16:16 или 23:23 на обичен саат? Го нема нели?
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Прашање... како би изгледал цагер од типот на 16:16 или 23:23 на обичен саат? Го нема нели?
На обичен саат цагер е кога ќе се поклопат двете стрелки, значи му доаѓа 4:20, 7:35, 12:00 и слично:smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
На обичен саат цагер е кога ќе се поклопат двете стрелки, значи му доаѓа 4:20, 7:35, 12:00 и слично:smir:
Аааа фала за објаснувањето гг: туку друга ми беше поентата, дека цагер во вистинска смисла на зборот има на часовник на кој навистина се гледа како таков :)
 
Х

Ханзо

Гостин
не само во сатот на рака туку и на PC , моб мора секој ден да ми се случи тоа барем два пати најмалце, преска кога погледнав 23 23 беше на Pc-иво
А колку често гледаш на саат во еден саат? Колку повеќе, толку повеќе расте шансата да погодиш „цагер“. Сакаш да се лажеш дека некој мисли на тебе, нели? :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
22.313
Ми се има случено многу пати да бидам со некој другар и си правиме муабет и ќе ми дојде некоја мисла на некоја случка а по еден час истата случка се случува..Дури и јас самиот се плашам од тоа..И кога се случува случката да ја погледнам во себе ми се гледа како веке видено па потоа се случува.. Ептен чудно...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom