Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
na edna moja drugarka ja terase strasen maler,i otide na bajacka i i kazaa deka vo farmerki vo vnatresnata strana ima sosieno crn konec i ako go izvadi ke i se skine "kletvata" Tak i bese koga go vidov konecot na farmerkite mi zamrzna krvta i upm si fanav patot.Cesto mi se slucuva da mi nedostigaat parcinja obleka sto nikogas ne sme razmenuvale so drugarki a mi e kaj nekoja...ne znam sto e
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
Случкава ми се нема случено на мене туку на мојата најдобра другарка и тоа доста одамна, во секој случај нема ништо придодавано или преувеличувано.

Еден ден после часови се собрале неколку другарки кај една другарка која била сама дома, се зезале, муабети и слични ствари. Правеле палачинки ама додека ги правеле им текнало да повикуваат духови. Ги оставиле палачинките, спуштиле ролетни и решиле да го повикуваат духот на брат и на девојчето кој загинал во скоро време. Од кога завршиле со повикувањето, по палењето на светло низ цела соба биле расфрлани палачинките загризани по еднаш или два пати. Кога виделе сите преку врата и бегај си по дома. Навистина чудно!
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
И мене ми се случува да се парализирам во сон, ама малку поинаку. Многу често кога ќе легнам да спијам... и така си лежам сеуште буден... и кога ќе ми се приспие односно кога почнувам да паѓам во сон кога сум пола заспан ме фаќа силна болка во градите, цел сум парализиран... не можам рака да кренам нити да викнам... мижам, свесен сум и само длабоко дишам и чекам да помине, а трае 10тина секунди.

А порано поинаку ова ми се случуваше... исто кога заспивав цел се парализирав и се гушев, не можев воздух да земам... и по 10ина секунди поминуваше...

шо ми е?: :toe:
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
И мене ми се случува да се парализирам во сон, ама малку поинаку. Многу често кога ќе легнам да спијам... и така си лежам сеуште буден... и кога ќе ми се приспие односно кога почнувам да паѓам во сон кога сум пола заспан ме фаќа силна болка во градите, цел сум парализиран... не можам рака да кренам нити да викнам... мижам, свесен сум и само длабоко дишам и чекам да помине, а трае 10тина секунди.

А порано поинаку ова ми се случуваше... исто кога заспивав цел се парализирав и се гушев, не можев воздух да земам... и по 10ина секунди поминуваше...

шо ми е?: :toe:

Izgleda si bil poremnogu umoren,obicno i jas taka koga sum umorna mi se slucuva koga ke si legnam ne mozam odma za zaspijam psihicki ama teloto mi e kocan:icon_lol:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Еј еднаш сум се зачудил не знаете...
Бев у летното колосеум еднаш..една типка прекрасна од глава до петици ја забечлежав и и дадов опасен шмек. Ви се верува ли...дека девојката падна у несвест од мојот шмек. Озбилно жими се. Ги преврте очите и падна се струполи.
Тогаш..си реков..Иии ама Чудна работа е ова мојот шмек...
и од тогаш навака шмекам по умерено..пошо коа шмекам опасно...може да повредам некого...
(модератори не го бришете постов...знам дека е во мистерии ама стварно мислам дека оваа е многу чудна работа)...Шмек до модераторите :smir:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Naj cudna rabota sto mi se ima sluceno e eden den kako mal,sedev vo spalnata i se zanimavav nesto.Kako sto bev zanesen si go slusnav imeto a glasot koj mi se obrakase bese dedel,se isplasiv i izbegav od spalnata.
 

honeygirl

medeno
Член од
18 август 2008
Мислења
14
Поени од реакции
3
Naj cudna rabota sto mi se ima sluceno e eden den kako mal,sedev vo spalnata i se zanimavav nesto.Kako sto bev zanesen si go slusnav imeto a glasot koj mi se obrakase bese dedel,se isplasiv i izbegav od spalnata.



те заебавал некој, сигурно сакал да излезеш од спалната=)
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
ЈАс имам сонувано нешто и другиот ден ми се случи истата сцена скрос исто како во сонот
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Сестра ми секогаш предчувствува кога некој близок ќе умре. За мене не е невообичаено, но доживувам дежа ву скоро секој ден, прерасна во секојдневие. Често се случува да знам што луѓето се на готвас да кажат, затоа што веќе сум сонил, па ми е интересно да зборувам во дует со нив, додека ме гледаат исплашено. И знам кога некој ќе ме разбуди од спиење ѕвонејќи на телефон. Се будам и го чекам повикот, или кога не сакам да одговорам, го исклучувам телефонот и продолжувам да спијам...
 

honeygirl

medeno
Член од
18 август 2008
Мислења
14
Поени од реакции
3
Сестра ми секогаш предчувствува кога некој близок ќе умре. За мене не е невообичаено, но доживувам дежа ву скоро секој ден, прерасна во секојдневие. Често се случува да знам што луѓето се на готвас да кажат, затоа што веќе сум сонил, па ми е интересно да зборувам во дует со нив, додека ме гледаат исплашено. И знам кога некој ќе ме разбуди од спиење ѕвонејќи на телефон. Се будам и го чекам повикот, или кога не сакам да одговорам, го исклучувам телефонот и продолжувам да спијам...

епа ти си паранормално интиниутивен а ја сеа си јадам кајгана=)
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
мене пред едно 3-4 месеци ми се има десено језиво...МНОГУ ЈЕЗИВО -.-
седам ја на Pc во 3 саат сабајле и вратата е малце полево од pC-то и да глеаш во комп ќе видиш кој ќе помине покрај вратата ... и таков ја си седам и глеам поминува човек (ја мислев татко ми) .... и таков станувам идам да го прашам требаше нешто и кога глеам татко ми позади мене спие хрчи ... т.е нема шанси да станал и да се вратил пошо тоа беше во интервал од 10 сек... неможам да си го објаснам ова до ден денес....
 

honeygirl

medeno
Член од
18 август 2008
Мислења
14
Поени од реакции
3
И ја глеам црни густи воздушни маси како прелетуваат пред и позади мене... Ми се заморуваат очите пречесто, па гледам све и свашта а не глеам тоа што треба да се види=)
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
мене пред едно 3-4 месеци ми се има десено језиво...МНОГУ ЈЕЗИВО -.-
седам ја на Pc во 3 саат сабајле и вратата е малце полево од pC-то и да глеаш во комп ќе видиш кој ќе помине покрај вратата ... и таков ја си седам и глеам поминува човек (ја мислев татко ми) .... и таков станувам идам да го прашам требаше нешто и кога глеам татко ми позади мене спие хрчи ... т.е нема шанси да станал и да се вратил пошо тоа беше во интервал од 10 сек... неможам да си го објаснам ова до ден денес....
Си седела до 3 саат сабајле?? После затоа ќе халуцинираш :pos:
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Edna drugarka pred nekoe vreme skoro cel mesec sekoja vecer si gi sonuvala svoite mrtvi rodnini.Posledni rodnini koi sto gi sonuvala bile dedo i i baba i kako vo son i rekle': "Aj pozivi si uste 2 nedeli pa ke te zememe posle da zivees kaj nas" (a tie se umreni).I ok devojcevo se razbudilo i se isplasilo pa fala bogu koj ne bi se isplasil od takvo neso.I od taa vecer si spiela normalno i ne sonuvala vise rodnini.Tocno na denot otkako se napravile 2 nedeli od sonot na devojcevo edno drugarce i dava bonbona i ona ja zima ja lapnuva i pocnuva da se gusi.Vo toj moment bese tuka i deckoto nejzin i primeti deka neso se desava so nea i pocna da ja stiska kaj zeludnikot neli za da ja isfrli bonbonata.No djabe a devojcevo veke pocna da se gusi, ne mozese da zeme vozduh, i pocna poleka da se gubi.Deckoto proba uste ednas so seta mozna sila da ja stisne za ja isfrli bonbonata i konecno ja isfrli.Koga dojde pri sebe malce vide deka na mestoto kade sto stoese imase zakaceno ikona od Sv.Nikola.Od togas se zarece deka ke go slavi toj praznik i eve ja sea za prv pat na 19 ke go slavi.Jezivo bese se toa zatoa sto pak e cudno od bonbona da se ugusis zaso obicno e lizgava i se tie raboti no toa e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom