Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
И мене ми се имат десено то со ,,сенките,, !:vozbud:

Беше негде 3 и пол - 4 сатот... И едно време се подразбудив и осетив некоја тежина. Пробав да мрднам ама не можев ( знам дек пред некој ден имав читано дек им се имало дешавано и на други, ама мислев демек... како мојт да не мојш да се мрдниш) :vozbud: И така поседав некое време, па од ко помина од страв не заспав дур не се раздена :wink:

Другиот ден ко умрена бев :tapp:

Ej i mene mi se ima deseno a i na majka mi. Stvarno e mnogu bezveza i strashno ama prirodno
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Апокалипто, ДОНГО, Кварк и компанија... Ви ги избришав коментарите.
Оф топик знаете дека води кон бан од тема. Не забегувајте, имате чек дис аут за сеир. Темава е сериозна. Оставете ги луѓето да си коментираат без да ги читаат вашите сваштарии.

Продолжете со дискусијата.
 
Член од
3 август 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
imam eden drugar rabotese u kafana.i ako e vecerta 2-ra smena treba n site masi da naredi po 4 casi za da bide za sabajleto spremno.i mi vika.abe brat redam vecerta 4 casi na sekoja masa sabajleto ja otvoram naogam po 3 na sekoja masa.koga go slusnav ova mu se smeev najiskreno...I mi vika deka slusal nekoj zvuci koga bil sm navecer pred zatvaranje.normalno ne mu veruvav...mu vikam, brat vecer ja ke dojdam so tebe ke sedam dodeka ne zatvoris. i vecerta zatvora on gi redi masite i mu vikam da pieme edno kafe tamu...i taka si pieme kafe i tutun sami so zaklucena vrata i nekoj zvuk slusame isto kako da stasuva poracka od kujna.inaku drugarov kelner.a u kujna nema nikoj.a koga im stasuva poracka gotvackata cuka 3 pati na vratata od kujna.otprvin mislev deka mi se pricinilo ama po 1 min.pak istoto ama posilno i bev uveren deka ne mi se pricinuva.SE ZDRVIV.se poglednavme i resivme da vlezeme u kujna ama tamu nema nikojkoga izlegovme od kujna dvajcata so ke vidam na sekoja masa po 3 casi a pred mene gi redese po 4.od togas nemam vlezeno tamu...sega koga go pisuvam ova se naeziv ne pa da go videvte toa...strasni raboti...toa od mene pozz:vozbud:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
imam eden drugar rabotese u kafana.i ako e vecerta 2-ra smena treba n site masi da naredi po 4 casi za da bide za sabajleto spremno.i mi vika.abe brat redam vecerta 4 casi na sekoja masa sabajleto ja otvoram naogam po 3 na sekoja masa.koga go slusnav ova mu se smeev najiskreno...I mi vika deka slusal nekoj zvuci koga bil sm navecer pred zatvaranje.normalno ne mu veruvav...mu vikam, brat vecer ja ke dojdam so tebe ke sedam dodeka ne zatvoris. i vecerta zatvora on gi redi masite i mu vikam da pieme edno kafe tamu...i taka si pieme kafe i tutun sami so zaklucena vrata i nekoj zvuk slusame isto kako da stasuva poracka od kujna.inaku drugarov kelner.a u kujna nema nikoj.a koga im stasuva poracka gotvackata cuka 3 pati na vratata od kujna.otprvin mislev deka mi se pricinilo ama po 1 min.pak istoto ama posilno i bev uveren deka ne mi se pricinuva.SE ZDRVIV.se poglednavme i resivme da vlezeme u kujna ama tamu nema nikojkoga izlegovme od kujna dvajcata so ke vidam na sekoja masa po 3 casi a pred mene gi redese po 4.od togas nemam vlezeno tamu...sega koga go pisuvam ova se naeziv ne pa da go videvte toa...strasni raboti...toa od mene pozz:vozbud:
A casite sto gi nemase gi najdovte ili izceznaa. Inaku strasna stvar ova dodeka ja citav.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
пред некој ден бев велес и ја сликав онаа новата црква шо се гради ( барем мислам дека е црква) и само ја зачував во телефонот. по некое време сакав да ја видам и пробав да ја отворам ама сликата не сака да се отвори. ја префрлив и на друг телефон сосема различен од мојот и не ја отвора ни тој....сликата никако да се отвори..
искрено кажано ич не вервам во луди работи ама на ова му се чудам..:nenene:
 
Член од
4 август 2008
Мислења
243
Поени од реакции
8
Pred nekolku godini dodeka idese Super Bingo so Dzambazov, imase izlezeno okolu 10 broja i koga pocnav od ednas da kazuvam koj broj sleden ke izleze edno 4 po red pogodiv!!! Koga go pogodiv prviot brat mi samo se zavrte nakaj mene i kjutese, me gledase, pa posle sledniot, pa sledniot...i posle cetvrtiot broj pocna da vika: aj dosta be u PM, prestani, ne si normalen!!! Istaka drugpat, ist slucaj, pogodiv dva po red a brat mi ne bese doma :) A ednas mi imase kazano ajde pogodi go sledniot broj ama ne ni probav zasto znaev deka nemozam u toj moment...
E aj sega matematika...

Ajde neka se 75 broja ostanato u barabanot...1 da pogodis e 1/75 sansa. dva se 1/75*1/74....a cetiri se:

1/75*1/74*1/73*1/72 =1/29170800!!!!!!!

Ova mene sto mi desi ima samsa da se desi EDNAS U 29 MILIONI PATI?????????? u PM!

E aj sega nekoj neka objasni a???
 
Член од
4 август 2008
Мислења
243
Поени од реакции
8
Druze abe ti nekoj vidovit da ne si? Probuvaj pak da pogoduvas mozebi ke pogodis i koi ke se na loto brojcinjata (steta sto nema veke loto), pa ke stanes milioner.

druze ima mnogu vakvi slucki koi mi se imaat deseno sto i mene me imaat uplaseno, ama za sreka vo posledno vreme se se poretki, valjda deka ne probuvam :) ednas imav pogodeno tocno vo minuta i sekunda (mozda 1-2 sekundi pokasno de :) )koga ke padne gol na utakmica! :)
Ali vise ne se zamaram zasto nemozam da gi objasnam tie slucki i samo me bunat... sto da si mislam...fu*k it, im psycho??? rofl!!!

pozz
 
V

Viktorijabt

Гостин
ovaa slucka mi se desi ko pomala a poso use od tri godini gleam horori ne se zamarav premnogu posle toa.Imeno si spijam ja i negde u tri saat t.e. tri i cetiri-petnaese ko od niso se razbudiv i kao i obicno spijam na stomak i koa ke se razbudam ednostavno si produzuem,ovoj pat bese razlicno.Nesto me terase da stanam t.e. da se svrtam nakaj vratata.Imav nekoj neobjasliv strav koj me imase opfateno do koska.Za inat ne se vrtev , no kako pominuvase vreme me lazea mornici i cuvstvuvav nekakva ladnina a bese jasno deka vratata e zatvorena od senkata koja se gledase na zidot.Vo eden moment i pokraj seto moe inaetenje se svrtev ponesena od eden epilepticen grc(a ne sum epilepticar)...pred mojot krevet jasno se gledase devojce vo "leprsav" fustan i me gledase direkno vo oci.A imase edni ebano-jezivi zeleni oci sto vadea od pamet.I od ocite kako da mi prefrlase energija , gnev, strav ,neznam kako da objasnam.I ja "ko so me dal gospo" onaka ladno si se svrtev i si prodoziv da spijam ko demek ali zatoa PUNI GAKI GOMNA!!! Ne se sekavam kao i koa sum zaspala ali znam deka koa sabajleto stanav za na skolo bev presrekna.Ne deka stanav za na skolo nego zatoa sto VOOPSTO stanav!:je:

Леле човече ова е најстрашно досега на оваа тема. Јас да бев на твое место тогаш да го видев тоа нешто гарант ќе паднев во :nesvest: најмалку!!! (Инаку никогаш немам паднато). Поврзано со тоа еве една многу чудна случка
Насред бел ден, ова одамна беше, не бевме преселени во новата куќа, време негде наутро. Седиме дома јас, татко ми и баба ми мислам и брат ми ќе да беше таму, ама многу мал беше, мајка ми на работа. Си седам јас така фино на стол и по некое време станав, изгледа негде ќе одев или така нешто. Станувам и тргнувам за да одам и татко ми ми рече нешто. Јас таман да се завртам да му одговорам, кога наеднаш од добро стоење ме фати една мачнина, а пред тоа здрава права си бев ништо не ми беше. И наеднаш кога ми стана така почнав да се губам, да паѓам на земја демек да ја губам свеста. Од ништо, туку така. Баба ми стоеше до мене и скокна да ме фати да не паднам, татко ми ми вика нешто, јас слушам ама не можам да му одговорам. Сето ова за неколку секунди, ама мене тогаш подолго ми се чинеше. И таман да паднам на земја, се повратив и како ништо да не било си продолжив со тоа што ќе го правев пред да се случи така. Ова може не е толку необично, ама мене ми е чудно. Никој од дома веројатно сега не се сеќава на тоа и оттогаш го немаме спомнато. Веројатно има многу логично објаснување, ама тогаш не се обидов да го објаснам, а сега не се сеќавам на доволно детали за да го објаснам.
 
V

Viktorijabt

Гостин
Ednas mi se gasea ulicnite svetla koga pominuv pokraj niv...Vistina e,bese jezivo
Јас и другарка ми кога ќе шетаме по една улица близу до нашите куќи, една иста улична светилка на ќошот редовно се гаси кога ќе поминеме покрај неа, а кога ќе ја заминеме се пали пак. Буквално нема кога не направила така, секогаш кога ќе поминеме. Ама се навикнавме и не ни е страшно. Сигурно е дефектна!!!
 
V

Viktorijabt

Гостин
mene mi se slucila cudna rabota.vaka mozam da vi kazam mnogu raboti za toa i ako go brojam na prsti nemozam da gi izbrojam.
edna vecer pred legnuvanje se izmiv so krstena voda i si legnav.cela nok se prevrakav i nemozev da zaspijam.vidov kako pipkite od tastaturata sami se stiskaat.dedo mi,koj bese umret sedna do mojot krevet me pogali se prekrsti i iscezna.navistina me fati ugnet:vozbud: i zaspav.majka mi mi rece deka toa bilo blagoslov od dedo mi

Aми мене ми се има двапати случено да не можам никако да заспијам. Баба ми која инаку и сега спие во истата соба со мене има станувано двата пати без јас да ја разбудам. Јас и кажував дека не можам да заспијам и таа ме благословуваше некако на знам баш како и јас си заспивав речиси веднаш! Многу чудно двата пати скоро исто. А пред тоа ич не можев да заспијам.
 
V

Viktorijabt

Гостин
Па ти не сфати дека биле мртви. или духови... или шо знам... важно нешто морбидно...:Ѕ

Ван Мор Стори:
На некои луѓе им умрела ќерката и мајката сонила на сон како ќерката и рекла да идете на таа и таа улица на таа кривина и ќе ви дојде едно момче да му дадете венчаница да ми ја донесе горе пошо ќе се мажам...
и овие утредента отишле таму и им застанала некоја кола и луѓето им рекле што стоите тука глејте како врне ајде влегувајте ние носиме мртов војник.

Е ова е ... не знам...

Бај д веј: шо се тоа АМШИИ?

Сериозно не знаеш?
Амиши се едни луѓе што живеат во некои делови на САД (МК. сленг = заостанати). Тие живеат заостанато, немаат телефони, струја, автомобили, се облекуваат старомодно, патуваат со коњи и кочии, одгледуваат животни и растенија за храна итн.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Aми мене ми се има двапати случено да не можам никако да заспијам. Баба ми која инаку и сега спие во истата соба со мене има станувано двата пати без јас да ја разбудам. Јас и кажував дека не можам да заспијам и таа ме благословуваше некако на знам баш како и јас си заспивав речиси веднаш! Многу чудно двата пати скоро исто. А пред тоа ич не можев да заспијам.
А бабати бајачка да не е? Според тоа што го кажуваш, мислам дека баба ти е бајачка.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Секогаш кога не ми е добро(не од температура туку така ми се лоши или некој да ме урочил(верувајте има многу такви во мојава околина))татко ми ми прави нешто незнам ни јас што прави ама знам дека ми поминува:pipi:Ама после он се поти и такви срања...Ми има кажано дека лошото го земал на него и дека има време кога ке ми каже уште...А јас се нервирам:toe::salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom