Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Ај и мојата приказна...
Пред некое време... со една другарка сакавме да отидеме да видиме каде живее мојата симпа. и тргнавем по едно патче после школото каде што го гледам дека нтака секогаш си оди... инаку по таа улица никогаш порано не сум поминувала... и отидовме натака... и само се сетив дека ми е позната таа улица... и тогаш се сетив еднаш ја сонував... да ја сонувва ккао возам точак со уште неколку деца по таа улица... ама во сонот ми беше непозната... и толку се зачудив... почнав да и раскажувам на другарка ми... и добро помина тоа... ај сега да видиме каде живее ТОЈ. викаме ќе гледаме каде има обесени негови алишта... и одиме одиме.. и јас викам.. еј види овде... јас мислам дека овде живее... и другарка ми ме заебаваше... да да сигурно таму живее... и после и јас се насмеав и си викам.. шо зборувам јас нема шанси тука да живее...
и по некој ден излагаме со друштвото да го викнеме него... кога они влегуваат баш во таа куќа... кога им раскажував на другите другарки не ми поверуваа...

и после ова си мислев дека... дека нешто силно не поврзува мене и него... дека ни било судбина да бидеме заедно... ама он си е ин лав вит анадер грл...:’(
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Сега и ја нешто да споделам(после читање на повеке од 30 страни).
Случкава се има десено пред 3 години. Негде 9 саат навечер, вторник беше се секавам, пишував нешто за у школо. И ми се примоча, и идам јас то веце, и во исто време брат ми ме вика нешто. Јас не одговарам знаејки дека ке ме бара, и набрзинка се скрив позади вратата во вецето, со намера кога ке дојде тука да го уплашам. Вратата беше полуотворена. Доага брат ми блиску до вратата, и одеднаш како да знаеше дека сум позади, вратата нагло отиде накај мене. Излагам јас од веце и му викам абе луд ке ме убиеш, како знаеше дека сум позади? и он ми вика со ти е бе, со бараш во веце позади врата без светло. И јас сега се чудам, луд се праи или со е работава. И му викам абе не ја бутна ти вратава? Он вика не бе со ти е. Епа како тогаш се затвори, сама? И он се почуди. Му реков па нели беше тука, не виде како вратата отиде накај мене, он вика не бе бев свртен на другата страна. Си викам промаја да не беше бе, шо ли беше не знам, ама како некој да знаеше дека сум позади вратата и толку силно ја бутна накај мене(прво мислев дека брат ми ме дупи и се праи удрен ама после сватив дека стварно не ја бутнал вратата).
Чудна работа.
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Леле испадна дека баш на секој човек му дошле тие сенки... Сега ИМАМ ФОБИЈА ДО СПИЕЊЕ... луѓе бе дај не ме зезајте... доаѓаат и ТЕ ГУШАТ!!!!!!!! ќе умрам од страв... е како може бе? јас никогаш сум немала блиска средба со духови и сенки... и никогаш во мојот живот НИКОЈ не ми спомнал за такви работи.. се до сега... а па тој шо му претрчувало џуџе... т.е. сенка на џуџе... ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕ
тоа значи дека кај и да е... и мене ќе ми дојдат сенките??
не бе душо вие сањате 100 %...
Ај некој нека ми каже дека лажете... :Ѕ:Ѕ:Ѕ:Ѕ:ЅЅЅЅЅЅЅЅЅЅЅЅЅ
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Ти кажувам дека лажат. Остај ги ти нив, биди и понатаму добра девојка, не се дрогирај, пиј по два Б-комплекса на ден и no џуџе will bother you.:smir:
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
lelele u PM veke dva saati so bratucetmi ja citam temava do sea ne sum ja primetila i se usravme od strav, ne znam vecer kako ke spijam! pa uste nie zaneseni i doblizeni santimetar do monitorot, nemoj nekoja bukva ke propustime i kako sto bese tisina slusame silno lupanje (a bas citavme za duhovi ova ona) i nie celi skameneti! a ono tatko mi si koval nekoe shajce lele a nie ke se pomocavme!
strasniiii storii a sepak interesni :salut:
да да исто и јас.... бев кај другарка се изначитавме.. дојдов дома.. еве уште читам... и да ви кажам... се тресам од страв... темава ви е крш...
Јас не разбирам зошо не сте ја крстиле ХОРОР? само страшни случки кажувате... темава е ркстенаЧУДНИ РАБОТИ.... а во тоа спаѓаат и убаво интересно чудно работи...

и бај д веј.. го прашав татко ми за сенките што те гушат... и он никогаш не чул за тоа... и како може он 42годишен човек никогаш да не ни слишнал.. а овде 80 % од кајганџииве ги сподавило некоја сенка...
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Ти кажувам дека лажат. Остај ги ти нив, биди и понатаму добра девојка, не се дрогирај, пиј по два Б-комплекса на ден и no џуџе will bother you.:smir:
Леле фала Баче... ама ств се преплашив...
Иако .. тешко е чоек мене да ме преплаши...ама ова сеа со сенкиве...ама лажат нели? хехеее
инаку мене порано повеќе пати ми се дешаваа чидни работи... ама некако на крај после подолго време.. секогаш наоѓав логичен одговор... :toe:
 
E

elence*$

Гостин
леле шо ми требаше да влегвам во темава :nesvest:
бррррррррр се наежиив...

не верувам во вакви работи,можеби бидејки ништо слично досега не ми се случило,ама ова е стварно да се наежиш...
сепак мислам дека психата има многу врска со тоа што го „гледаш“. значи ако силно веруваш дека има некој тука,тој ќе биде тука.твојата психа ќе го створи ТОА и ќе го видиш,или почувствуваш... само наше е да се соочиме со стравот,и да му докажеме на „духот“ дека за нас не постои...
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Ти да не им поверува?:pos2::pos2::pos2:
Yap... 2 дена ја читам темава (станав зависник од неа) и 2 ноќи си легнувам со страв... ама нели рекоа сенките доаѓаат кога е потполна темница... епа јас не морам да палам светло... кај мене секогаш има многу светлина од надвор :pipi:

А да ви кажам што ми кажа другарка ми вчера.. незз колку е вистиниот ама морбидно е..
Си возел некој таксист.. и го застануваат некои маж и жена облечени во црни долги мантили.. и добро овој ги качил... и по некое време во колата почнало да му мириса на мртви луѓе и овој почнал некако да губи свест... и после излегле овие овој ни пари не им земал... и после тоа човеков никогаш веќе не возел...:toe:
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Yap... 2 дена ја читам темава (станав зависник од неа) и 2 ноќи си легнувам со страв... ама нели рекоа сенките доаѓаат кога е потполна темница... епа јас не морам да палам светло... кај мене секогаш има многу светлина од надвор :pipi:

А да ви кажам што ми кажа другарка ми вчера.. незз колку е вистиниот ама морбидно е..
Си возел некој таксист.. и го застануваат некои маж и жена облечени во црни долги мантили.. и добро овој ги качил... и по некое време во колата почнало да му мириса на мртви луѓе и овој почнал некако да губи свест... и после излегле овие овој ни пари не им земал... и после тоа човеков никогаш веќе не возел...:toe:
Ништо чудно , Амиши да не качил :vozbud:

Можда не биле избањани , па смрделе .
Мислев ќе пишеш дека од живи се претвориле во мртви ( додека читав ) , е тоа ќе беше мистерија :smir:
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Ништо чудно , Амиши да не качил :vozbud:

Можда не биле избањани , па смрделе .
Мислев ќе пишеш дека од живи се претвориле во мртви ( додека читав ) , е тоа ќе беше мистерија :smir:

Па ти не сфати дека биле мртви. или духови... или шо знам... важно нешто морбидно...:Ѕ

Ван Мор Стори:
На некои луѓе им умрела ќерката и мајката сонила на сон како ќерката и рекла да идете на таа и таа улица на таа кривина и ќе ви дојде едно момче да му дадете венчаница да ми ја донесе горе пошо ќе се мажам...
и овие утредента отишле таму и им застанала некоја кола и луѓето им рекле што стоите тука глејте како врне ајде влегувајте ние носиме мртов војник.

Е ова е ... не знам...

Бај д веј: шо се тоа АМШИИ?
 

-Trance-HCI

Трансер до срж...
Член од
18 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
16
Многу често ми се дешава кога спијам и нормално ке сонувам сон и наеднаш сонов се блокира, набрзина се повторува еден ист дел од сонов како на loop :) да е, и чувствувам како летам до таванот и наеднаш рефлексно се разбудувам и гледам вкочането напред и неможам да мрдам, никако неможам да мрдам и после 10тина секунди ке се размрдам некако и продолжувам со спијање....
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
kako moze komarec da vika nozete me bolat
се зафркавав.
еве нешто озбилно
пред една година бевме на екскурзија така низ балканот (србија, хрватска, црна гора) и имаше периоди кога патувавме по десетина часа и јас со друштвото седевме на задните седишта од автобусот. Во тој пореметен биоритам јас задремувам малце и се будам и до мене седат еден другар и кондукторот и прават муабет и јас точно ги знам нивните зборови, како истиот муабет истата случка да се има случено пред 2-3 минути буквално исто. Едноставно знаев што ќе кажат уште пред да го изговорат тоа... И тоа не само 2-3 збора, цела конверзација и се друго што во меѓувреме се случува. Нешто како дежа ву ке му дојде тоа. :toe:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
За пепељарите ништо, најверојатно од басот се мрдале и паѓале. На злато многу луѓе се алергични. Ама ова со прстенот во шишето за зејтин... :?
Го ставил некој таму од нејзините за да ја зеза бидејќи и онака била уплашена ради пепељарите па тој го нашол прстенот и ја искористил ситуацијата па го ставил во зејтинот. :ha:

П.С. Читав до 7-ма страница и не можев повеќе бидејќи гледам дека многумина сте се соочиле со натприродното и како читам морници ме лазат, леле немојте, моментално сум сама дома а вечер којзнае и дали ќе спијам. :ha:
Јас како Ејсид не верувам во такви работи, но не верувам ни дека сите сте измислиле или пак сите сте сонувале како нешто да ви тежи и ве гуши. Јас сум од тие луѓе што колку и да ги убедуваш не веруваат додека сами не се соочат со такво нешто. Мене фала Богу досега не ми се има случено ништо натпириродно и додека не ми се случи јас нема да верувам, но секој жив човек би се уплашил кога ве чита, па не сум од камен. :toe:
Можеби и верувам длабоко во себе но не сакам да го прифатам тоа бидејќи се плашам. Колку и да ви се убедливи приказните јас ќе се убедувам себеси дека мора да постои објаснување за тоа, дека сте сонувале или нешто со потсвеста има врска...
Интересно ми е да слушам вакви приказни, возбудливо ми е и добро за тепање време, ама секоја чест Форчн и Дивајн што се соочиле со такво нешто и продолжиле нормално да живеат. Мене да ми се деси такво нешто не знам што би направила, една недела минимум не би мрднала од кревет (би седела така и ноќе со упалено светло) и не би спиела 1 месец. :pos2:
Како и да е, се надевам дека нема да се соочам со такво нешто бидејќи јас сум многу плашлива личност кога се работи за натприродни случки. :pos2:
:salut:
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
epa vaka.ova sto go pisuvam e vistina inaku ne bi go pisuval.se ima sluceno vo Ohrid na odmor vo Pestani.:toe:

VAKA:Vo kukata kade sto bevme smesteni levo od nas imase crkva so grobista a desno imase od onie kucinjata so uste dve "oci"(шара na krznoto)nad ocite.Se najde tema na duhovi i onaka se spremame za vo grad i drugarcevo se oblekuva gi ostava cigarite na krevet i vo meguvreme veli deka ne veruva vo duhovi.Istiot moment cigarite gi snemuva od krevet i ne bea veke pronajdeni.neznam kako isceznaa.vo toj moment pcue za duhovite i vratata sama se zatvori ama silno a promaja nikade, i vo toj moment se otvori prozorot.:vozbud::vozbud::vozbud: jeziva rabota koj saka neka veruva ama sepak nasevo drustvo si znae.taa vecer ne ostanavme domaaaaaa.OD STRAV NE OD DRUGO :vozbud::vozbud::kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom