Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Пробај вака: Copy (Ctrl+C), Paste (Ctrl+V).

Што е тоа нешто? Ако е текст, може да биде заштитен од копирање. :)

Ништо не можам да ископирам, текст , фајлови, ништо. Copy е активно, Paste не сака.
Мислам дека е вирус. И на секоја страна долу во линијата кај Старт нели треба да го пишува името на страната каде што се наоѓам. Сега пишува are untected наместо името на веб страната каде што сум. :toe: ПОМОШ за да не го форматирам
 
T

Tetro

Гостин
Ништо не можам да ископирам, текст , фајлови, ништо. Copy е активно, Paste не сака.
Мислам дека е вирус. И на секоја страна долу во линијата кај Старт нели треба да го пишува името на страната каде што се наоѓам. Сега пишува are untected наместо името на веб страната каде што сум. :toe: ПОМОШ за да не го форматирам
Имаш антивирус?
Апдејтирај го, напрај boot-scan (ако има такво и ако го најдеш) и ќе ти каже дали имаш вирус.



Едит: Најдов нешто и од Psyside што има пишувано, треба да заврши работа ова:
http://forum.kajgana.com/showthread.php?580-%D0%9F%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%88-%D0%92%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8-%D0%A6%D1%80%D0%B2%D0%B8-..../page74
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.775
Инсталирав самба али што знам не гледам промени на лаптопчево. Кај да го барам shared folder-от?
креирај нов фолдер и дај му шеринг на истиот, убо е објаснето со слики клик овде
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
како можам да видам шо верзија на виундоус седумка имам?

--- надополнето ---

RTM ли е финалната верзија или бетата?
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
По последното форматирање, кога разгледувам слики во Windows, ми ги дава во розова нијанса. Најстрашно е кај сликите со бела позадина :)
Кога прегледувам во други програми за слики се е во најдобар ред.
Се надевам дека некој знае решение за проблемчево... ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.715
Поени од реакции
27.688
По последното форматирање, кога разгледувам слики во Windows, ми ги дава во розова нијанса. Најстрашно е кај сликите со бела позадина :)
Кога прегледувам во други програми за слики се е во најдобар ред.
Се надевам дека некој знае решение за проблемчево... ?
пробај ова
http://support.microsoft.com/kb/939395/en-us
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
креирај нов фолдер и дај му шеринг на истиот, убо е објаснето со слики клик овде
Оф леле знам дека сум досадна. Инсталирањето мина без проблем. И сега на лаптопчево идам десен клик, бирам Сподели, се тоа и компјутерот не реагира. Што треба да направам?
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Кај еден другар инсталиравме Windows 7 на овој лап топ : Toshiba Satellite C660-11Q , но не се инсталира нисто од Network и неможе да се поврзе на нет .

Помош ?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.775
Оф леле знам дека сум досадна. Инсталирањето мина без проблем. И сега на лаптопчево идам десен клик, бирам Сподели, се тоа и компјутерот не реагира. Што треба да направам?
дали од компјутерот кај шо ти е инсталиран виндоус мојш да пристапиш на убунтуто?, зашто јас имав таков проблем, од лаптопот (убунту 10.04) не можев да пристапам на 7-цата, а обратно можев без проблем
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
дали од компјутерот кај шо ти е инсталиран виндоус мојш да пристапиш на убунтуто?, зашто јас имав таков проблем, од лаптопот (убунту 10.04) не можев да пристапам на 7-цата, а обратно можев без проблем
Ама јас не знам како да пристапам :(
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
како можам да видам шо верзија на виундоус седумка имам?

--- надополнето ---

RTM ли е финалната верзија или бетата?
Абе пред повеќе од година и пол излезе уште со вакви зафрканции?
Оди Start->System Information, и кај Version треба да стои 6.1.7600 Build 7600.
RTM е финалната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom