Помош, софтверски проблеми и совети

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
како да извршам поделба на партиција Ц?

--- надополнето ---

пред некој ден ми го форматираа компјутерот и сега неможам да го симнам МСН а ги инсталирав сите updates и не го симнува што да правам?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Можеш најдобро и најсигурно со HIREN'S BOOT CD,тоа ти е збир на повеќе алатки за тестирање, делење итн...компоненти во комјутерот, ја симнуваш ја режиш бутабилно цд и ја ботираш и имаш секакви алатки.... Еве линк од HIREN'S BOOT

http://www.9down.com/Hiren-s-BootCD-12-0-376272/

--- надополнето ---

како да извршам поделба на партиција Ц?

--- надополнето ---

пред некој ден ми го форматираа компјутерот и сега неможам да го симнам МСН а ги инсталирав сите updates и не го симнува што да правам?

Еве ти МСН
http://filehippo.com/download_msn_messenger/

--- надополнето ---

како да извршам поделба на партиција Ц?

--- надополнето ---

пред некој ден ми го форматираа компјутерот и сега неможам да го симнам МСН а ги инсталирав сите updates и не го симнува што да правам?

Еве ти МСН
http://filehippo.com/download_msn_messenger/
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Можеш најдобро и најсигурно со HIREN'S BOOT CD,тоа ти е збир на повеќе алатки за тестирање, делење итн...компоненти во комјутерот, ја симнуваш ја режиш бутабилно цд и ја ботираш и имаш секакви алатки.... Еве линк од HIREN'S BOOT

http://www.9down.com/Hiren-s-BootCD-12-0-376272/

--- надополнето ---




Еве ти МСН
http://filehippo.com/download_msn_messenger/

--- надополнето ---




Еве ти МСН
http://filehippo.com/download_msn_messenger/
добро ако извршам поделба ќе ми се избришат сите документи на партицијата или не?

за мсн знам дека можам од оваа страница да симнам но мене не ми го симнува МСН essentails директн од нивниот сајт.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
добро ако извршам поделба ќе ми се избришат сите документи на партицијата или не?

за мсн знам дека можам од оваа страница да симнам но мене не ми го симнува МСН essentails директн од нивниот сајт.
Е мислам ќе треба формат на цел хард ако го делиш, тргни си настрана фајлови и форматирај и после дели.... А за МСН и јас сеа не можам да симнувам од нивни сајт нз ми бара логирање на Windows Live...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
како да извршам поделба на партиција Ц?
Самиот оперативен систем има таква опција но според мене најсигурно и најлесно со EASEUS Partition Master.
Едноставно во програмата десен клик на Ц Партицијата и Rеsize. Намалуваш големината на партицијата и кликаш ок. После нели ќе остане празно место и правиш нова партиција со десен клик на празното место -Create и одбери ntfs file system и ок. Ќе кликнеш Apply најгоре , рестарт и то.


инаку ништо нема да се избрише :)

И кажи кој оперативен систем? која верзија на мсн? и дава некој еррор или?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Е мислам ќе треба формат на цел хард ако го делиш, тргни си настрана фајлови и форматирај и после дели.... А за МСН и јас сеа не можам да симнувам од нивни сајт нз ми бара логирање на Windows Live...
кај мене и со логирање не помага

--- надополнето ---

Самиот оперативен систем има таква опција но според мене најсигурно и најлесно со EASEUS Partition Master.
Едноставно во програмата десен клик на Ц Партицијата и Rеsize. Намалуваш големината на партицијата и кликаш ок. После нели ќе остане празно место и правиш нова партиција со десен клик на празното место -Create и одбери ntfs file system и ок. Ќе кликнеш Apply најгоре , рестарт и то.
а со тоа се ќе ми се избрише?
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Самиот оперативен систем има таква опција но според мене најсигурно и најлесно со EASEUS Partition Master.
Едноставно во програмата десен клик на Ц Партицијата и Rеsize. Намалуваш големината на партицијата и кликаш ок. После нели ќе остане празно место и правиш нова партиција со десен клик на празното место -Create и одбери ntfs file system и ок. Ќе кликнеш Apply најгоре , рестарт и то.


инаку ништо нема да се избрише :)



И кажи кој оперативен систем? која верзија на мсн? и дава некој еррор или?
се работи за најновата верзија 2011 за виста и виндоус 7, ми вика треба да го инсталирам пакет от 2 и незнам уште некој додаток а се е инсталирано.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
се работи за најновата верзија 2011 за виста и виндоус 7, ми вика треба да го инсталирам пакет от 2 и незнам уште некој додаток а се е инсталирано.
Ако партиционираш не би требало ни еден фајл да се изгуби но секогаш се препорачува да имаш бекап за не дај боже ако при рестартот нешто се зезне.

Симни го овој како демо верзија ќе ти работи 30 дена таман да си партиционираш се што ти треба.

[URL="]http://www.acronis.com/homecomputing/products/diskdirector/[/URL]
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
може помош околу гледање на филм...
вчера симнав филм од торент, и не ми го пушта т.е. у сите плеери ми вика отвори го со wmp и дека фалат кодекси, симнав k-lite фулл, инсталирав, рестартирав пс и пак ништо...неможам да гледам ниту еден филм во bs,winamp,wmp,vlc, и сегде се отваараат некој 18 секунди од филмот и кажува симни си кодекси преку wmp??? HELP!
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
може помош околу гледање на филм...
вчера симнав филм од торент, и не ми го пушта т.е. у сите плеери ми вика отвори го со wmp и дека фалат кодекси, симнав k-lite фулл, инсталирав, рестартирав пс и пак ништо...неможам да гледам ниту еден филм во bs,winamp,wmp,vlc, и сегде се отваараат некој 18 секунди од филмот и кажува симни си кодекси преку wmp??? HELP!
Не симнувај ништо, до торентот е. Симни си од друг торент, и види филмот да не, не е излезен воопшто. Се случува, и мене ми се има случено. Важно е дека не си го симнал филмот, туку фалш копија :)

п.с лет ми гес:
Ти се појавува тоа Парамонт Пикчрс, или кое и да е, после црно е и со бели огромни букви ти пишува тоа Download блабла... :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
може помош околу гледање на филм...
вчера симнав филм од торент, и не ми го пушта т.е. у сите плеери ми вика отвори го со wmp и дека фалат кодекси, симнав k-lite фулл, инсталирав, рестартирав пс и пак ништо...неможам да гледам ниту еден филм во bs,winamp,wmp,vlc, и сегде се отваараат некој 18 секунди од филмот и кажува симни си кодекси преку wmp??? HELP!
Кој знае што си симнал ти...
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Не симнувај ништо, до торентот е. Симни си од друг торент, и види филмот да не, не е излезен воопшто. Се случува, и мене ми се има случено. Важно е дека не си го симнал филмот, туку фалш копија :)

п.с лет ми гес:
Ти се појавува тоа Парамонт Пикчрс, или кое и да е, после црно е и со бели огромни букви ти пишува тоа Download блабла... :)
да да класика значи а? ќе да е така...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom