Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Како да симнам видео од интернет страна..не од youtube и слични,туку од страни како на СИТЕЛ, А1 и слични..

Го имам ant downloader-от ама почна да прави проблеми,нејќе веќе да симнува од овие страни,него само од youtube :angry1: Програм некој ?
Со Orbit дали си пробал, обично ги "лови" линковите со видео по сајтовите, бесплатен е.
2. Download social music, video and streaming mediaOrbit Downloader is devoted to new generation web application downloading and provides a total solution to download music and video. So you can download streaming media, social music, social video, movie, flash and file from anywhere include Pandora, YouTube, Yahoo, Myspace and Rapidshare more simple and easy.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Како да симнам видео од интернет страна..не од youtube и слични,туку од страни како на СИТЕЛ, А1 и слични..

Го имам ant downloader-от ама почна да прави проблеми,нејќе веќе да симнува од овие страни,него само од youtube :angry1: Програм некој ?
JDownloader, непостои подобар софтвер за симнување на видеа,слики,музика ма све! има и опција за декодирање на шифрите, rapidshare,megaupload итн (сам ги декодира) Така да, само ставаш линкови и бркаш работа.

Godsend програм!!! :vozbud:
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
позз користам WinXp Sp2 и сабајлево приметив проблем кај add/remove програмата од контор панел
еве за што станува збор повеќето програми го немаат копчето remove или change
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Ми треба програма што можи да лепи прводи во .avi фајлови, такана пример, имам епизода и превод за епизодава, е сега програмава да го направи еден фајл
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Ми треба програма што можи да лепи прводи во .avi фајлови, такана пример, имам епизода и превод за епизодава, е сега програмава да го направи еден фајл
Јас имам една, макар што одамна немам залепено некој превод на филм, но ми се чини е добра програмава.

 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Како да Избришам, односно форматирам ПЦ со вин 7 и потоа да снимам ХР.
Пробав но имам проблем.

Ми прави error ако пробам да форматирам пц-во со Хр цд.

некој начин за да снимам Хр, пошо не можам да спојам-зголемам Ц партиција преку целосен формат со вин 7 двд


Error-от е следен

File mraid35x.sys caused an unexpected error (4096) at
line in d:\xpsprtm\base\boot\setup\setup.c.

Press Any key to continue.

Ако стиснам копче кое било ќе каже пак дека има ерор, повторно ќе бара да притиснам нешто но за да се рестартира овојпат
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Од Коњ на Магаре а? :) WIN 7 е едно 3 пати подобар од XP, 10 години стар OS.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
позз користам WinXp Sp2 и сабајлево приметив проблем кај add/remove програмата од контор панел
еве за што станува збор повеќето програми го немаат копчето remove или change
za mojov problem resenie tesko a?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Од Коњ на Магаре а? :) WIN 7 е едно 3 пати подобар од XP, 10 години стар OS.
C ми е големо 15.9 гб. имам уште партиции D и Е.
E беше 74.51. Пробав со Shrink да извадам од Е и да ставам во С, ама не сакаше пошо С била бутабилна партиција.
Пробав преку формат со 7, и не сакаше да ги спои целосно избришаниот простор од партицијата С со извадените 4.51гб од Е.

Затоа сакам со ХР да ги спојам, без да го снимам тој виндоус, па да си се вратам на 7-ва.

Имам проблеми кои ги споменав погоре. Како да ги решам?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
за зголемвење односно намалвење партиции користи го acronis disk director suite
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
за зголемвење односно намалвење партиции користи го acronis disk director suite
Го пробав ова ама ни ова како и усште 1-2 други програми кои ги пробав, не можеа д ами ја зголемат бутабилната партиција С
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
имав програмче и ми вршеше работа со paragon menager ,такво програмче би требало да спои?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom