Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Користете ја темата за софтверски проблеми и прашања. Споено.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Земав денес веб-камере(3 во едно), со микрофон и вентилаторче. Иста како оваа само без ушите:

Прегледај го приврзокот 31135

Се си е во ред, рабтат и микрофонот и вентилаторот и камерата на скајп ја пробав работи, ама ми треба ако има некоја програма да ја пуштам и да снимам со неа без да сум вклучен на скајп. Нема никаков модел на неа за да барам на интернет. Најверојатно како што мислам има 1 софтвер за повеќето камери што работи така, само не знам кој?
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Не пишувај со фонт, пишувај со македонска поддршка.
Грешка моја :) Пишувам со македонска поддршка, после кога го вметнам во BS Player не се чита. Исто во Subtitle Workshop кога го пишувам се е Ок потоа снимам и не се чита :/
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
327
дечки како 2 пдф фајла да ги стаам у еден
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Прегледај го приврзокот 31065

Не е којзнае каков проблем..ама стварно незнам што е решението. Не ми дава да отворам word, ми вика not enough space bla bla. А на другите јузери на pc-то, нема никаков проблем, го отвара word-от, а и цел microsoft office. Имам проверено, имам место на C:, D:, E:, има free disc space минимум 5-6 гига, кај кој како...помош некој ?:/
anyone ?
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Може е виртуелниот РАМ??

Провери...
како и каде да проверам ?

провери да зачистиш со ccleaner.

Ако не помогне, имаш проблем со пермисиите
Чистев со ццлеанер, каде да проверам за пермисите ? да напоменам пак, на другите јузери на писито работи офис, само кај мене не.
 
T

Tetro

Гостин
каде да проверам за пермисите ? да напоменам пак, на другите јузери на писито работи офис, само кај мене не.
прочитав тоа и првиот пат

отвори word, најди properties, options, види на појќе места (ако не знаеш како треба, подобро не чепкај и користи го wordot преку друѓите јузери)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Чистев со ццлеанер, каде да проверам за пермисите ? да напоменам пак, на другите јузери на писито работи офис, само кај мене не.
Пробај го следнво од корисникот каде има проблем.
  1. Отвори My Computer
  2. Во полето Address ископирај го овај текст: %APPDATA%\Microsoft
  3. Избриши ги папкаите Office, Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Publisher (прати ги во канта, не shift delete)
  4. Сега во полето Address ископирај го овај текст: %LOCALAPPDATA%\Microsoft
  5. Прати ја во канатата (само delete) папката Office

Сега пушти го word. Ако не бива на друго место е проблемот, врати ги назад папките од кантата.
 
T

Tetro

Гостин
После формат, инсталиран Win 7, Avast Antivirus, Mozilla Firefox, Chrome, GOM player, Winamp И K-lite>

на секое кликање на линк во броузерите, ми отвара нов таб, google.com...
имал некој ваков анојинг проблем? како да средам?
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Компјутерот не сака ниту да се рестартира, ниту можам да го изгаснам.
 
T

Tetro

Гостин
Компјутерот не сака ниту да се рестартира, ниту можам да го изгаснам.
пробај од штекер да го гаснеш, треба да функционира. Ако сакаш да ти пратам програмче на мејл?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom