Помош, софтверски проблеми и совети

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Имам еден проблем, земав монитор 23’ и на резолуција 1920х1080, отварам WORD и документот не ми е на средина, него на лево, како да го решам ова?
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Кај се мести тоа во Гугл само во одреден јазик да бара?Можеби е така наместено.
А за словенска тастатура нема везе,секогаш пишувам со неа,никогаш не прави проблеми.

А не е ни до browser,имам пробано и со Хром и ИЕ,ама пак исто.

Прво појди на гугл на македонски http://www.google.com/mk
Во поставувања одштиклирај ги сите јазици. А во напредно пребарување ќе избериш таму „Кој било јазик“, „Кој било регион“ итн.
Веројатна е и можноста да имаш штетен софтвер (вирус). Користи антивирус.

Имам еден проблем, земав монитор 23’ и на резолуција 1920х1080, отварам WORD и документот не ми е на средина, него на лево, како да го решам ова?
Па тоа ти е така за да гледаш две страници истовремено. Ако сакаш една, направи го прозорецот да не биди максимизиран, и намали го ако треба колку да збира една страница.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам еден проблем, земав монитор 23’ и на резолуција 1920х1080, отварам WORD и документот не ми е на средина, него на лево, како да го решам ова?
Смени си зум, држи CTRL и скролај со маусот.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Офф леле, не ми се верува дека волку глупо го направиле.... Microsoft can do!!!
А наместо да пцијаш по мајкрософт да кликниш овде


Си купил голем монитор, сега можиш на една страна да пишуваш во Ворд на другата да ти е отворен веб прелистувачот, можиш да си го намстиш насредина прозорецот. Или пак да гледаш две страници истовремено на големиот монитор.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.783
Поени од реакции
6.768
И никој не ми одговори оти кога му праам shut down на компјутерот место тоа ми се рестартира?
 
Член од
24 декември 2009
Мислења
59
Поени од реакции
14
Го знаете ли кодот на Avast 4.8 Professional.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
И никој не ми одговори оти кога му праам shut down на компјутерот место тоа ми се рестартира?
Control Panel -> Power Options... види тука што имаш изместено. Ова ако имаш XP, ако не, снаоѓај се сам.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
Ај да прашам нешто глупо да не речам оф топик или како се вели,инсталирав Win. 7 ultimate а пред тоа имав Vista ultimate е сега имам IE 8 и кога сакам да логирам на пример кајгана форум и други веб страници со логирање
и сакам со маусот со десен клик да ми памти името(никот) па потоа си пишам пасвордот пошо ме нервира кога се логирам да пишувам никот па пасвордот мака ми е исто и на фејсбукот и по форуми и дали некој знае за опција од IE 8
како се мести како што треба исто како на гугл барање десен клик се отвори што сум пишал предходно и да кликнам сирч:kesa::tapp:
 
Член од
6 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
Ај ако може некој да ми помогне пред некој ден инсталирав нов windows hp во "C" каде што имам 20 гига бајти на располагање .. Утре дента имав 450 бајти слободни само а немам ништо ставено во него освен виндовсот .. Пробав со disk clean up не оди.. Одев compress drive и некако вратив 10 гига бајти утре дента пак ми се смали на минимално неколку мегабајти.. Незнам со му е .. го скенирав нема вируси :( ... Ако може некој да помогне нека пише . Поздрав до сите ;)
 
T

Tetro

Гостин
Ај ако може некој да ми помогне пред некој ден инсталирав нов windows hp во "C" каде што имам 20 гига бајти на располагање .. Утре дента имав 450 бајти слободни само а немам ништо ставено во него освен виндовсот .. Пробав со disk clean up не оди.. Одев compress drive и некако вратив 10 гига бајти утре дента пак ми се смали на минимално неколку мегабајти.. Незнам со му е .. го скенирав нема вируси :( ... Ако може некој да помогне нека пише . Поздрав до сите ;)
кој други програми ги имаш инсталирано?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
766
Поени од реакции
368
Која антивирусна програма бара најмалку ресурси. Ми треба за еден стар компјутер со Win XP.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Кико а да пробаш да изгасиш Систем Ристор?


  1. Start, right-click My Computer, and then click Properties.
  2. In the System Properties dialog box, click the System Restore tab.
  3. Click to select the Turn off System Restore check box. Or, click to select the Turn off System Restore on all drives check box.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom