Помош, софтверски проблеми и совети

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
На крајот од инсталацијата на service pack 3 оди многу споро, така треба да е или нешто заебава?
Ми вика performing cleanup.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Напраив клипче мало у movie maker ко за аватар сакав да го ставам на форумов,али нејќе..у кој формат треба да се конвертира ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Како да тргнам Windows Genuine на Windows 7?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Што е ова?Не можам ништо да најдам(ова е само пример форум Кајгана).

http://img444.imageshack.us/i/26337342.jpg/
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
исчиости колачките и симни ccleaner
Објасни како се прави тоа и ако може директен линк за ccleaner,зашто како што глеадаш нишо не можам да најдам на гугл.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
OS, OS... различно е на различни.
Вака, на XP е десен клик на десктоп>Properties>ScreenSaver>Power>Advanced и подолу има едно поле на кое пишува „Кога ќе го затворам лаптопот...“ ама на англиски (close lid или така нешто). Под тоа избираш да не прави ништо.
На Vista и 7 е вака: десен клик на десктоп>Personalize>ScreenSaver>Change power options и лево исто има опција за лаптопот.
Fala mnogu na pomosta! Pozdrav:smir:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Не сака така,пак иста ситуација.
Друго решение?
А таму во напредно пребарување од Гугл да не имаш избрано да ти бара само на одреден јазик.
И долу во таскбарот имаш избрано словенска тастатура за пишување, ај намести го на EN па пробај.
И пробај го ова. Оди Tools>Preferences>Clear private data.
Во Time range стави Everything а подолу избери сѐ освен првото (Browsing and download history)
 
Член од
14 јуни 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Zdravo, imam problem so izbrishani registri od Vista na mojot laptop.Pred nekoj den brat mi brishel registri od programi so pomosh na Revo-Uninstaler,megjutoa ne napravil manual nego automatic i slucajno gi izbrishal registrite od Vistata.Od togash laptopot ne javuva nikakov zvuk,ne cita nieden video i audio fajl i ne go cita DVD-to,go javuva kako prazno megjutoa go cita naslovot na cedeto o_O. Skoro se probav da napravam sto procitav na internet ama nisto ne funkcionira,napraviv restore registry so Registry mechanic nisto, system restore ne mi funkcionira ni preku safe mod,probav da istaliram win 7 butiram za da go instaliram javuva greska, navodno ne bil problemot do diskot.Nekoj ima nekoja ideja, molam za Pommos, fala.
 
T

Tetro

Гостин
Zdravo, imam problem so izbrishani registri od Vista na mojot laptop.Pred nekoj den brat mi brishel registri od programi so pomosh na Revo-Uninstaler,megjutoa ne napravil manual nego automatic i slucajno gi izbrishal registrite od Vistata.Od togash laptopot ne javuva nikakov zvuk,ne cita nieden video i audio fajl i ne go cita DVD-to,go javuva kako prazno megjutoa go cita naslovot na cedeto o_O. Skoro se probav da napravam sto procitav na internet ama nisto ne funkcionira,napraviv restore registry so Registry mechanic nisto, system restore ne mi funkcionira ni preku safe mod,probav da istaliram win 7 butiram za da go instaliram javuva greska, navodno ne bil problemot do diskot.Nekoj ima nekoja ideja, molam za Pommos, fala.
Ако имаш било кој линукс, форматираш, вадиш цеде, ставаш виндоус, и така....
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
А таму во напредно пребарување од Гугл да не имаш избрано да ти бара само на одреден јазик.
И долу во таскбарот имаш избрано словенска тастатура за пишување, ај намести го на EN па пробај.
И пробај го ова. Оди Tools>Preferences>Clear private data.
Во Time range стави Everything а подолу избери сѐ освен првото (Browsing and download history)
Кај се мести тоа во Гугл само во одреден јазик да бара?Можеби е така наместено.
А за словенска тастатура нема везе,секогаш пишувам со неа,никогаш не прави проблеми.

А не е ни до browser,имам пробано и со Хром и ИЕ,ама пак исто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom