Помош, софтверски проблеми и совети

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Вака ....имам windows 7 starter .....i problrmot e што неможам да ставам слики за позадина не бива никако .....??????
Во windows 7 starter edition не мжеш да менуваш позадини, а исто така имаш и други ограничувања - не можеш да стартуваш повеќе од 3 апликации одеднаш итн. Moj совет ти е да си инсталираш Windows 7 RTM Final Build 7600 , за да не се мачиш да ги тргаш лимитите што ги има во starter izdanieto.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Зошто кога на било кој пребарувач сакам да се највам на yahoo, facebook.....ми вели: Your certificate has expired! И не можам да дадам exception?!?!?!??!

Eдит: средив ова, датото ми било изместено, ми била ставена 2002 година:smir:
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Како да изрежам iso file на повеќе DVD на Nero (фајлот е поголем од 4.7GB). Фала:smir:
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Како да изрежам iso file на повеќе DVD на Nero (фајлот е поголем од 4.7GB). Фала:smir:
Се зависи од ИСО-то, ако е поголемо 4.7 ГБ, тогаш е за Dual-Layer ДВД.
А ако ти треба само да го пренесеш ИСО-от од 1 компјутер на друг, тогаш со WinRAR подели го на 2 дела, и изрежи го на 2 ДВД диска.
Ако сакаш да го користиш на твојот компјутер, наместо да режиш, инсталирај alchocol 120 и стави го преку нив.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Па не е финтата да купам такво CD финтата е да изрезам на две посебни. Не мора да биде тоа изрезано со Nero
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Па не е финтата да купам такво CD финтата е да изрезам на две посебни. Не мора да биде тоа изрезано со Nero
Или подели го во повеќе RAR фајлови, или само напрај му екстракт во некој фолдер, па од таму подели си да ти стигне на 2 DVD.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
А како треба да го направам во повеке RAR fajlovi ( она десен клик и компрес ) ?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
знае некој како да го исклуцам -Пио Моде-
и нели дека има повеке пио моде, да го ставам во некој друг
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.289
Поени од реакции
1.579
А како треба да го направам во повеке RAR fajlovi ( она десен клик и компрес ) ?
во Split to volumes, bytes пиши 100m (ако фајлот е 700 МБ) ке го подели на 7 рара по 100 МБ ако пишеш 200m тогаш фајлот ке го поделиш на 4 200+200+200+100

100m (100mb)
1000m(1 GB)
 
?

..........

Гостин
Во windows 7 starter edition не мжеш да менуваш позадини, а исто така имаш и други ограничувања - не можеш да стартуваш повеќе од 3 апликации одеднаш итн. Moj совет ти е да си инсталираш Windows 7 RTM Final Build 7600 , за да не се мачиш да ги тргаш лимитите што ги има во starter izdanieto.
Ok сега ми е јасно веке и прочитав на нет за него...

А коа ке го симнам Windows 7 RTM Final Build 7600 може ли да го налепам на овој да го репарирам или да форматирам перцепција повторно?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.289
Поени од реакции
1.579
Ok сега ми е јасно веке и прочитав на нет за него...

А коа ке го симнам Windows 7 RTM Final Build 7600 може ли да го налепам на овој да го репарирам или да форматирам перцепција повторно?
Ти нај смрдената верзија си ја одбрал да ја инсталираш Starter инсталирај ја Ultimate
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Ok сега ми е јасно веке и прочитав на нет за него...

А коа ке го симнам Windows 7 RTM Final Build 7600 може ли да го налепам на овој да го репарирам или да форматирам перцепција повторно?
Форматирај поново..
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Кога ќе заврши симнувањето во БитТорент пишува Seeding, што значи?
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Кога ќе заврши симнувањето во БитТорент пишува Seeding, што значи?
Пост од Bojan_rnr :
Сидс се луѓе кои вршат seeding на торентот, односно вршат аплоад на торентот за да можат други луѓе да го симнат. Ако има повеќе сидс најчесто и даунлоадот е побрз иако не мора да значи бидејки може да се лимитира брзината. Ако си забележал после симнувањето на торентот во статус ти пишува SEEDING, тоа значи дека ти вршиш upload на торентот.
Leechers = Тие што го зимаат/download-ираат торентот
Peers = Seeders и Leechers заедно/вкупно

мала исправка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom