Фан клуб: Пелистер!

Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
Poso on misli deka e najbolje...
Btw koga se vrakas vo skopje be Ileee?!?!:pipi::pipi:
Па солидни постови има да ти кажам право !!! Може да биде најбоље!! Иначе касно го пишувам постов а и веќе сум во скопје!!! А извини се знаеме?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.661
Поени од реакции
2.871
so k eima be ko za nova godina se raspadnavte toa tie hahahah
 
Z

ziko bt

Гостин
Свислајон Пелистер направи радикални промени. Димитар Петрушев замина во Вардар, а клубот го напуштија Гојниќ и Разиќ. Милановски и Стефановски, најверојатно, ќе останат во Битола, па клубот ќе има време да пазари играчи од странство
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.661
Поени од реакции
2.871
PA KE SI IDE PETRUSEV FALA BOGU U TAKOV TIM NEMA STO DA OSTANE DECKOTO E NAJDOABR 89ta GENERACIJA NEMA POTREBA DA SEDI U TIM KAJ SE FORSIRAAT SRBSKI MLADI IGRACI A DA SE UPROPASTUVAAT MLADITE NADEZI NA MAKEDONIJA SRBSKI SLUGII STE BE SELJACISTA EDNI
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Абе ти глуп ли си или така се правиш вашиот клуб половина е срби а за битолскиот лафе :pos2::pos2:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Виктор Крстевски и Слободанчо Хаџивасилев потпишаа за Пелистер бившите играчи на веќе непостоечката Струмица 2005:helou:
 
Z

ziko bt

Гостин
PA KE SI IDE PETRUSEV FALA BOGU U TAKOV TIM NEMA STO DA OSTANE DECKOTO E NAJDOABR 89ta GENERACIJA NEMA POTREBA DA SEDI U TIM KAJ SE FORSIRAAT SRBSKI MLADI IGRACI A DA SE UPROPASTUVAAT MLADITE NADEZI NA MAKEDONIJA SRBSKI SLUGII STE BE SELJACISTA EDNI
jbg srpski sponzor e i si nosi od tamu igraci niv gi zabole za mladite nadezi
 
Z

ziko bt

Гостин
Марко Чакаревиќ кај "пелистерци"

Дваесетгодишнниот Србин Марко Чакаревиќ, висок точно 200 сантиметри, е првото странско засилување за екипата на Свисслион Пелистер во овој преоден рок.
Чакаревиќ, кој може да се пофали дека во текот на кариерата настапувал за францускиот Асвел Вилербан и бил член на селекцијата на Србија (под 20 години), ќе ја пополни крилната позиција кај "зелено-белите", која остана по заминувањето на Никола Разиќ.
Доаѓањето на Чакаревиќ е дел од соработката која битолчани ја имаат со концернот Свисслион од Вршац, кој најави дека во наредните неколку дена ќе испрати и уште еден играч на центарската позиција.
Како што е познато, на последниот ден од периодот за премини битолчани постигнаа договор и со двоецот Виктор Крстевски и Слободанчо Хаџивасилев.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Солидни играчи се тоа.И Пелистер ја зголемува конкуренцијата
 
Z

ziko bt

Гостин
dojde srbino gorge jovanovic na proba inace mislam deka e centar

prijatelskata denes so se igrase pelister-amak ja dobi pelister so 79-78
 

Kajgana Shop

На врв Bottom