Фан клуб: Пелистер!

Член од
13 октомври 2008
Мислења
68
Поени од реакции
1
Tаман работа ако учеле Чкембарите од вас но и ако учеле значи ученикот стално е подобар од учителот а во случајот се знае кој се подобри.Ако имаш потреба ке го докажиме тоа со пуштање на клипови па да видиме кој се подобри ок?
Da da najdobri se Ckembari so kopiranite pesni od grobari,cigani i od site drugi ostali.Kraj !
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Da da najdobri se Ckembari so kopiranite pesni od grobari,cigani i od site drugi ostali.Kraj !
Бато се знај кој се најдобри навивачи во Македонија и зато крај а ти такви немаш сигурно видено оти ретки се гостувањата во Битола а за на ракомет и кошарка да не прајме муабет ГОСТУВАЊА НА СКОПСКИ НАВИВАЧИ ВО СПОРТСКА САЛА МЛАДОСТ 0 зато кулирај си таму :drk:
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
177
Поени од реакции
0
Бато се знај кој се најдобри навивачи во Македонија и зато крај а ти такви немаш сигурно видено оти ретки се гостувањата во Битола а за на ракомет и кошарка да не прајме муабет ГОСТУВАЊА НА СКОПСКИ НАВИВАЧИ ВО СПОРТСКА САЛА МЛАДОСТ 0 зато кулирај си таму :drk:
Suv4o,sakas da ti kazam najrealno...Vie ste SRAM za navivacite u makedonija...Moze imate mn luge,moze pravite super atnosvera,ama site tamu deka DRKATE kako nenormalni na srbive e najdebilnata rabota.Pa site pesni vi se ISTI so nivnite.Abe a iskoci nova pesna na ciganite ili grobarite utre vie ja peete na makedonski istata.Kopija nenormalna ste.I nemoja da mi kazes deka ne e taka zasto go gleav derbito na tv Pelister-Vardar....sramota:tapp::tapp:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Бато се знај кој се најдобри навивачи во Македонија и зато крај а ти такви немаш сигурно видено оти ретки се гостувањата во Битола а за на ракомет и кошарка да не прајме муабет ГОСТУВАЊА НА СКОПСКИ НАВИВАЧИ ВО СПОРТСКА САЛА МЛАДОСТ 0 зато кулирај си таму :drk:
па се знае кој се најдобри бе...али испаѓаат чкембарите ...најдобрите навивачи доаѓаат од најдобриот град:vozbud::drk:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
bb[noone];1947977 напиша:
a ckembarive navivaat li koga se igra kosharka ?
кој ги знае...мислам дека навиваат али не одат на гостовања...ако грешам нека ме поправи некој
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Ne navivaat za kosarka se skaraa so upravata na swisslion
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Доста со тие глупости демек ние крадиме песни од србите ти сигурно две песни не знајш од Пелистер а тука кажваш исти ни биле песните.А и не мислам да се расправам поќе со вас кој знае колку од вас се навивачи т.е сте деца собрани од населбата и нема што да правите па ај ке повикаме малку на кошарка:drk: со ниедно гостување а за мегународно гостување да не прајме муабет а да не заборавам имате една тепачка со камења,скршено едно шише и напад на стан:tapp: :pos2::pos2::pos2::uvo::nesvest:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Не реков ја ништо сув4о...Сами се закопувате...За другото не ти реплицирам пошо неам потреба по 10-ти пат да објаснувам некои работи...:smir:
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Не реков ја ништо сув4о...Сами се закопувате...За другото не ти реплицирам пошо неам потреба по 10-ти пат да објаснувам некои работи...:smir:
Не бато туку работата е тоа што провоцирате а немате лице тоа да го правите.А шо имаш објаснато не ми е јасно ? Оти не објаснавте зошто немате ниедно гостување во Битола,дали сте подобри навивачи од Чкембарите ајде докажете со клипови некое ваше јако навивање а јас ке ти пуштам наше па да видат сите кој се подобри уствари се знае тоа и уште многу други за кои едноставно немате одговор .А вие можите да се соберите само на вакви настани иако ова не засега и нас сите сме сепак МАКЕДОНЦИ
Зато ако пишите нешо интересно ок а со такви глупави провокации дека Чкембарите не се навивачи,краделе песни од србите,вие сте биле подобри од нас :bip: тоа можите да му го кажвате на децата по градинките
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Oф оф, ја не кажав ништо против вас море абдал...Ваш член се изрезили кога кажа дека ритамот од Боки 13 не бил краден па морав да го корегирам...Клипови викаш...Укуцај на www.youtube.com Family Aerodrom па ќе можеш да се изнагледаш многу добри изданија на групата...

Ниедно гостување во БТ неаме пошо неаме дозвола од полиција а без аманет од нив не се ни трга од Скопје пошо на прва наплатна рампа ќе не вратат...Задоволен ???

Ај ти сеа пушти ми клип кога Чкембари навиваат на кошарка пошо оваа тема е у баскет фан-клуб па да можеме да споредиме кој е подобар во сала...

Чекам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom